Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem zavar senkit hogy nem...

Nem zavar senkit hogy nem szavazhatnak azok akik külföldön vannak? Vagy azok nem Magyarok?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

inkább miért szavazhatnak egyéni választókörzetben olyanok, akik 3 éve élnek egy másik országban, csak nem törvénysértő módon nem jelentik be az állandó lakcímüket


és még fel vannak háborodva, hogy nem szavazhatnak abban a választókörzetben levélben, ahol 3 éve nem is jártak

2021. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 De remélem azzal semmi gondod nincs hogy olyanok meg szavazhatnak akik sohasem éltek itt egy percig sem, nem itt adóznak, nem itt dolgoznak, nem itt járnak orvoshoz, iskolába stb. Mert a külföldön dolgozó magyar az ugyanúgy tokol itthonra, illetve ő itt élt és lehet hogy később is itt fog. A román "határon túli magyar" az mikor élt itt? Sose. Addig jár itt míg leszavaz a fideszre az alamizsnáért cserébe, este meg már otthon van Nagyváradon meg Kolozsváron.
2021. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miről beszélsz, kérdező? Konkrétan melyik választásról?


Az ellenzéki előválasztáson és az országgyűlésin is szavazhatnak azok, akiknek van magyar lakcímük, de a szavazás idején külföldön tartózkodnak. Előbbi esetben online, utóbbinál a nagykövetségeken.

2021. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem igaz,hogy nem szavazhatnak.


Abban az esetben, ha van magyar lakcímük Szavazhatnak a konzulátusoknál.

Ha viszont nincs magyar lakcímük, akkor szavazhatnak levélben is.

2021. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam nem szavazhatnak! Csak úgy hogy haza kell jönniük! De egyébként egy magyar állampolgár aki épp nem itthon lakik miért ne szavazhatna? hol vagyunk a sötét közép korban?



"Azok tetves disszidensek. Azt is megérdemelnék,hogy lecsukják őket amint belépnek az országba."


Ezt remélem mindenki magára veszi akinek a rokonai külföldön vannak!

2021. szept. 24. 20:37
 6/15 anonim ***** válasza:

A határon túl Fidesz-dominancia van, ezért nem vették még el a külföldön élő magyaroknak a szavazati jogukat.

Engem speciel zavar, hogy nem vagyok magyar állampolgár, hanem külhoni magyar, magyar anyanyelvvel, érettségivel, a fővárosban élek már több, mint 6 éve, de mégsem szavazhatok teljes körűen.

2021. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6#


Rosszul tudod.

Szavazhatnak, viszont mielőtt szavaznak előtte kell kérniük egy online nyilatkozattal,hogy a nagykövetségen akarnak szavazni.

Ha nincs magyar lakcíme, akkor minden gond nélkül szavazhat levélbe is az illető.



A szavazás állampolgársághoz van kötve, nem számít hol lakik az illető.A szavazás módját az befolyásolja,hogy van-e magyarországi lakcíme az illetőnek.

2021. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem például van magyar lakcímkártyám, de nem vagyok magyar állampolgár. Ilyenkor mi van? Úgy tudom, hogy csak pártokra szavazhatok, személyekre nem.
2021. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

8#


Te nem szavazhatsz, mert nem vagy magyar állampolgár.

2021. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát az akkor zseniális :D
2021. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!