Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pedagógusok elégedettek...

Pedagógusok elégedettek vagytok? Milyen érzésekkel kezditek meg ezt az iskolakezdést?

Figyelt kérdés

Hogy mondjak jókat is, ezzel kezdem:


POZITÍV:

-Sehol nincs két hónap nyári vakáció egyhuzamban, mint minden évben nektek

-Napi 5-6 óra tanítás, bejárás van csak.

-téli (2 hét) + őszi + tavaszi szünet

-Ha 10-re jössz, már 15-kor mész. Amikor 8-ra érkezel már délben mehetsz

-Nincs senki folyton a nyakadon. Nem kell igazodnod senkihez. Ped asszisztensek segítik a munkádat.

-Gyerekekkel foglalkozhatsz, fiatalok. Sokkal jobb életvidám fiatalokkal dolgozni, mint bánatos idősekkel.

-hétvége szabad

-Már jó a fizetés, pedagógus életpálya modell van emelt bértáblával

-Jó a kollektíva, ugyanolyan skillesek, ugyanazokkal az élethelyzetekkel adjátok egymásnak a tanácsot könnyen


NEGATÍV:

-Sok problémás, rossz kölök, SNIS megkerítik az órát, folyton elégedetlenek mindennel

-A szülők nem becsülnek, elégedetlenek, betelefonálnak az igazgatóknak

-több pénz kellene, jobb életszínvonal

-Unalmas, monoton ugyanazt kell tanítani minden évben. Ha valami nem igaz amit tanítasz vagy elévült, akkor is meg kell tanítani

-Hajt a munkaközösség a jobb eredményekért

-jobb jegyet akarnak a aszülők és a vezetőség is

-Lehetne több is a nyári szünet. Most is hőguta volt, alig pihentél



2021. aug. 30. 15:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Mivel foglalkozol, Kérdező?
2021. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyjából összefoglaltad a lényeget. De mi a kérdés?

Ezeket mindenki másképpen éli meg. Van kollégám aki már most alig várja a tanév végét, pedig még be sem jöttek a gyerekek az iskolába, a többség viszont örül a szeptemberi kezdésnek.

Aki pályakezdő az lelkes viszont elégedetlen a bérével, aki tapasztaltabb az elégedetlen az eszközökkel, a nyomtatás korlátozott lehetőségével, hogy megint valamit másképpen kell adminisztrálni, mint korábban stb.

Van aki szereti azt az iskolát és azokat a kollégákat ahol dolgozik, van aki meg nem szereti vagy csak elviseli.

Én szívesen maradtam volna még szabadságon, de ugyanakkor szívesen jövök is már be dolgozni és örülök a gyerekeknek, fiataloknak akikkel már most is találkozni. Érdekes év lesz ez, sok a bizonytalanság és lehet hogy megint át kell alakítani a járvány miatt a terveinket, de már sokat tanultunk az előző két évben és nem lesz olyan nehéz.

2021. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, te mit dolgozol?


Ha tippelhetek, váltott műszak, egész éves, esetleg totál rapszodikus munkarend is lehet a munkádban, mégis viszonylag jól kereshetsz, mert tudod ekézni a pedagógusokat...

2021. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

"Már jó a fizetés"


LOL, az EU-ban nálunk marad el a pedagógusok bére leginkább az átlagbértől. Köszönjük a bújtatott fideszpropagandát.

2021. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 KrumpLee ***** válasza:
72%

Kevesebb diákot, több pénzt!


Cserébe szívesen tanítok nekik olyat, aminek soha büdös életben nem veszik hasznát.

2021. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
90%
Mindenki máshogy.
2021. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Nincs két hónap vakáció egyben. Aug. 20. után bejárás van a munkahelyre.


A napi 5-6 óra bőven megvan 8. A napi 5-6. az csak a letanított órák száma.


10-re jössz, 15-kor mész ugyanez. Esetenként este 8-ig ott ülsz szülőin, fogadóórán túlóra nélkül. Kirándulás detto. Nem beszélve a felelősségről.


Igazgatóság, munkaközösség-vezető, szakfelügyelő a nyakadon, alkalmazkodsz 30-40 kollégához (5-6 fős munkaközösséghez mindenképp), 400+ gyerekhez.


életpályamodell van, agyon adminisztrációval, amitől csak tanítani nem tudsz


Nem jó a kollektíva, egymást fúrják, egymásra féltékenyek.

2021. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Na, ezt mondom!


A kérdező lehet provokál, a bújtatott stílus miatt, ahogy a négyes is írja!


Hármas voltam (ma 15:20)

2021. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Te totál el vagy billenve! Az első pontban foglaltak alapján, fogalmad nincs erről a melóról. Persze én is hasonlóképpen gondolkodtam, amikor még nem voltak a gyerekeim iskolások.

Legyen annyi elég, hogy semmi pénzért nem csinálnám. Pedig a gyerekeim elit gimikbe járnak.

Respect minden lelkiismeretes, szakmailag is okés pedagógusnak.

2021. aug. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Na, én a nyolcas, hármas vagyok, engem miért pontoznak le? Pedig egyetértek a kilencessel: a kérdező vagy el van billenve, vagy márpedig provokál!
2021. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!