Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel bizonyítást nyert, hogy...

Mivel bizonyítást nyert, hogy nincs homoszexuális gén, miért mondják azt LMBTQ oldalról, hogy nem lehetséges a gyerekeket ilyen irányba eltéríteni?

Figyelt kérdés

[link]


A "felvilágosításra" gondolok. Amikor odamegy a gyerekhez egy LMBTQ-s nem csupán elmondja, hogy ilyen emberek léteznek, ennél sokkal többről van szó: előadja, hogy mennyire szabad, jó, egyszóval menő dolog melegnek, transznak, nemváltó embernek lenni. Szerintem ez probléma, mert alkalmas arra, hogy igenis eltérítse ebbe az irányba a kicsiket, összezavarja őket. Egy gyereknek nem kellen tudnia erről 18 éves kora előtt, és a "jeleníti meg" részt leszámítva ebben helyeslem a törvényt.

A melegeket ne bántsa, de ehhez bőven elég egy védőnő, szülő, iskolapszichológus, de kb, bárki felnőtt, aki felhívja a figyelmét. Ha egy LMBTQ-s megye be, ott sokkal több történik.



2021. aug. 13. 12:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
49%

14:

de nem derül ki belőle a nyugdíjas életszínvonala. Pl. Kóbor Jánosnak rég halottnak kellene lenni, mert bevallása szerint a kapott nyugdíja elég egy fél tankolásra. Hogy hogy akkor még Füreden is fenntart egy kikötőhelyet egy vitorlással?

2021. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
56%

Azért mondják, hogy nem lehet eltéríteni, mert nem lehet. 1-1 órától, amin erről van szó, nem fogalmazódik meg benned újra az irányultságod. Ha ez belenevelhető lenne ténylegesen, akkor is a szülő nagyobb hatással van, mint az iskolai felvilágosító óra, ami általában 10 éves kor felett van gimi végéig összesen háromszor.


A forrásod szó szerint ezt írja:

"Kiderült, hogy nincs egyetlen „meleggén", hanem sok-sok gén szerepet játszik ebben. Ezen kívül más biológiai okok is fontosak lehetnek, ahogy a társadalmi közeg is."

Tehát a forrásod szerint nem egy gén, hanem több tehet róla, plusz mellékesen hatással vannak egyéb biológiai okok és a társadalmi közeg is. Ez azt jelenti, hogy több gén tehet róla, és a másik tényezők csak azt erősítik.


"Amikor odamegy a gyerekhez egy LMBTQ-s nem csupán elmondja, hogy ilyen emberek léteznek, ennél sokkal többről van szó: előadja, hogy mennyire szabad, jó, egyszóval menő dolog melegnek, transznak, nemváltó embernek lenni."

Azt, hogy valami menő senki nem mondja. Nyilván, ha azt mondjuk, hogy ez egy jó dolog, annak is van egy kommunikációs szándéka, de egyáltalán nem a meggyőzés. Én például kiskoromban utáltam szemüvegesnek lenni, de azt mondták, hogy ez tök jó, mert okosabbnak nézek ki. Én elfogadtam, hogy szemüveges vagyok, de ettől még a többi velem egykorú nem akart szemüveges lenni, pusztán kevésbé gúnyolódtak. Ez ugyanaz, mintha a melegségre mondanánk azt, hogy rendben van. Aki érintett és észreveszi magán, az elfogadja, hogy olyan, aki nem érintett, az legrosszabb esetben is elgondolkodik, hogy mi van, ha ő is, majd rájön, hogy nem, vagy éppen ő sem fog gúnyolódással reagálni a társára.


"Egy gyereknek nem kellene tudnia erről 18 éves kora előtt."

Ez elég necces kijelentés, lévén, hogy Magyarországon 12 a beleegyezési korhatár, ha mind a ketten kiskorúak, amúgy meg 14 évesen már azzal szexel, akivel akar, maximum erkölcsileg kérdéses. Például nekem volt több olyan osztálytársam, aki 13 évesen vesztette el a szüzességét. Elég fura kijelentés, hogy a melegekről ne halljon, közben meg jogilag szexelhet is.


"Ha egy LMBTQ-s megy be, ott sokkal több történik."

Például? Rákérdez a gyerek egy személyes tapasztalatra, és releváns választ tud adni? Borzasztó... Nyilván azt mondom, hogy szakember beszéljen róla az iskolában, de nem hülyeség, ha van ott egy érintett, aki tud válaszolni, hogy ő hogyan élte meg.


Illetve ha a szülői döntést támogatjuk a témában, akkor nem az iskolából kellett volna kitiltani az LMBTQ témát, hanem az ehhez kapcsolódó felvilágosító órákat írásos szülői beleegyezéshez kötni. Mert így most nem dönthet szabadon az, aki amúgy engedte volna a gyerekét.

2021. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Godaime ***** válasza:
69%
Még ha lehetséges lenne is a szexuális irányzat megváltoztatása ( ami nem az ), akkor sem lenne vele semmi gond. Senkinek semmi köze, hogy ki mit kezd a nemi szervével amíg valaki nem sérül ez miatt.
2021. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
20%

#23 "Még ha lehetséges lenne is a szexuális irányzat megváltoztatása ( ami nem az ),"

Lehetséges. Vannak is nem kevesen akiknek sikerült és nem mások, hanem ők maguk akarták ezt. Csak a mai lmbtqxyz médiacirkuszban az ő hangjuk nem hallatszik, ahogyan azoknak a szakembereknek sem lehet megjelennie, akik pont ezzel foglalkoznának, hogy ha az illető szeretné, akkor megtalálhassák a változás útját egyes esetekben.

De ettől függetlenül tényleg nincsen semmi gond azzal ha valaki homoszexuális. Csak magánügy és szeretnénk ha az is maradna.

2021. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
17%
Nem fogják bevallani, hogy szeretnék befolyásolni a gyerekeket, mert ez ilyen libsi taktika, mindig magukat állítják be szentnek, úgy kavarják a szart (mondom ezt úgy, hogy 100 tonna krumpliért sem szavaznék a Fideszre, de ezek náluk is moslékabbak).
2021. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
26%

#25 Nem is kell bevallaniuk, mert a tetteik egyértelműek. Ha ki van írva egy múzeumban, hoyg fényképezni tilos, akkor ha nem is akartam fényképezni akkor nem is érdekel, megyek tovább. Ha elkezdek hisztizni, hogy miért tilos fényképezni, nekem jogaim vannak és a fényképezés alapjog stb. abból egyértelmű, hogy fényképezni akartam volna és zavar, hogy megtiltották, tehát már nem tehetem meg szabadon.

Pont amiatt megy a tiltakozás, mert azt tiltotta meg a törvény amit csinálni akartak.

2021. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Godaime ***** válasza:
80%

24/


Nem, nem lehetséges. Nincs az a valamit érő orvos vagy szakember aki egyetértene veled ebben. Én pedig inkább hiszek a tudományos világnak, mint a te magánvéleményednek.

2021. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs az a valamit érő orvos vagy szakember"

Itt a kulcsszó. Valamit érő. Aki nem ért egyet az elméletetekkel, az nem ér semmit. Akkor a kérdésem: a transzexualitás gyógyíthatatlan betegség? Mert betegség, vagy fizikai (2 nemi szerv van, de ez igen-igen ritka) vagy mentális betegség.

Illetve a másik kérdés, más emlősök körében megfigyelhető a gender elméletre precendens? 217 féle nemmel?

2021. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Godaime ***** válasza:
80%

Aki nem ért egyet az elméletetekkel


Mármint a tudományosan bebizonyított tényekkel? Csak azért, mert te nem vagy eléggé intelligens és tájékozott a témában még nem jelenti azt, hogy más sem az. Főleg a szekemberek.

2021. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ha jól értem egyet értesz azzal a tudományosan bebizonyított ténnyel is, hogy a homoszexualitás nem veleszületett? Hogy a gének 20-30%-ban okolhatók, mint hajlamosító tényezők (a környezeti hatásnak is van legalább ennyi beleszólása)?

Hogy a szexuális identitás tizenéves korban alakul ki?

2021. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!