Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, miért jobb nekünk...

Fideszesek, miért jobb nekünk a Fudan Egyetem, mint a CEU?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 12:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%

[ma 14:18]: Én ismertem a CEU-t a balhé előtt is.


[ma 14:36]: Idézek a stratégiai megállapodásból:


"The Parties agree that, based on their common interest, local needs will be taken into consideration when defining the educational activities. Fudan Hungary University according to the intentions of the Parties plans to set up four faculties, namely Faculty of Humanities and Social Sciences, Faculty of Science and Engineering, Faculty of Public & Business Management and Faculty of Medical Science."


Ha ezt komolyan gondolják, lesz műszaki és orvosi képzés is. Ha nem gondolják komolyan, akkor ez persze nem jelent semmit.

2021. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

[14:41]: Egyre nehezebbeket kérdezel. :)


Én a tudományt támogatom. A CEU-t is támogattam, és úgy látom, hogy a Fudan abból a fajta jóból, amiből a CEU volt egy kicsike falat, a Fudan lehet egy nagyobbacska falat. (Azért nem akkora, mintha a Harvard nyitna kampuszt Budapesten.)


Hogy pénzügyileg mi kinek mennyit ér, mit kinek kellene fizetnie, azt én már nem tudom megítélni. Azért megpróbálom. Akkor volt bennem rossz érzés, amikor egy ostoba törvénnyel és a hozzá való makacs ragaszkodással Magyarország egy kb. 250 milliárd forintos alappal rendelkező egyetemet átzavart Ausztriába (és ez csak a CEU endowment-je volt, a CEU nyilván sokkal többet ért ennek az országnak rongyos 250 milliárd forintnál). Ha a Fudan Hungary-ba beletolunk 500 milliárd forintot, az sok pénz, de ha a megvalósítás során nem lopják el (erre lesznek jelentkezők), akkor a Fudan Hungary ennél lényegesen értékesebb lesz Magyarország számára.

2021. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ez nem egy vagy-vagy kérdés. Lehetne mindkettő is és az is egy opció lenne, hogy ne legyen egyik sem. Ha arra vagy kiváncsi, hogy melyik a jobb egyetem, akkor inkább az a kérdés, hogy miben melyik a jobb? Mert a CEU-n főleg politológiai, társadalomtudományi szakok voltak. Nincs ellenemre az, hogy legyen ilyen intézmény (is) M.O.-n, de ha egy ilyen intézményt akarsz összehasonlítani egy természettudományi, műszaki vagy orvostudományi stb... területekkel foglalkozó intézménnyel, akkor az kb. olyan, mintha az almát akarnád összehasonlítani a körtével.


Magyarországora ami nagyon kellene, az még egy nagyobb műszaki egyetem, mert rengeteg műszaki területen vagy középszerű az oktatás, vagy elöregedett a professzori gárda és/vagy alig állnak rendelkezésre az egyes területekről jól összeszedett tantervek. Az, hogy a Fudanon mit fognak oktatni, az (legalábbis) számomra nagyon beárazza azt, hogy az árát megéri-e az, hogy idejönnek vagy nem.


A CEU-ra visszetérve, kérdező, egy konkrét kérdés, szerinted melyik fog fájni jobban az országnak? Ha 10 év múlva nem lesz egyetlen egy darab járműmérnök sem, aki piacképes tudással rendelkezik, vagy az, ha a nemek közötti egyenlőséget kutató doktorokból lesz hiány? Ha már ennyire össze akarod hasonlítani az almát a körtével, akkor erre válaszolj.


Másfelől ez a fúj komcsik, takarodjatok hozzáállás kreténség. A kínai tudósok is épp olyan emberek, mint te és épp annyira értékesek a kutatásaik, mint bárki másé. A politikai ellentétek mellett vannak közös célok is, és 2 tudós, aki mondjuk a rák ellenszerét kutatja, nem a politikáról fog beszélni.


És bármennyire is hihetetlen, de Kína 4.-ik (?) legjobb egyeteme mérföldekkel előttünk jár sok téren. Nagyon beképzeltnek kell lenni ahhoz, hogy valaki azt higyje, hogy mi semmit nem tudunk tanulni a kínaiaktól.

2021. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem vitatom a tudományos értéket, az költségeit és a kivitelezést vitatom.
2021. máj. 27. 16:03
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

[ma 15:40]: "A CEU-ra visszetérve, kérdező, egy konkrét kérdés, szerinted melyik fog fájni jobban az országnak? Ha 10 év múlva nem lesz egyetlen egy darab járműmérnök sem, aki piacképes tudással rendelkezik, vagy az, ha a nemek közötti egyenlőséget kutató doktorokból lesz hiány? Ha már ennyire össze akarod hasonlítani az almát a körtével, akkor erre válaszolj."

- Jó, hát azért a CEU sem csak genderdoktorokat dobált ki magából, hanem matematikusdoktorokat és közgazdászdoktorokat is.


Még egyszer, ez nem egy verseny. A CEU egy kis egyetem volt, és valóban főként humán tudományokkal foglalkozott, társadalomtudományokkal, bölcsészettudományokkal. (De azért nem kizárólag, ismétlem, matek, hálózatok, közgazdaság). Nyilván a társadalmi hasznossága is ezen a skálán, kis egyetemek skáláján mérendő. Az (legalábbis normális emberek között) nem is lehet kérdés, hogy rengeteget adott az ország felsőoktatásának: olyan neves külföldi professzorokat tudott bevonzani, akiket az állami egyetemek nem; olyan mennyiségben nyerte el a kutatási pályázatokat (ERC), aminek az állami egyetemek a közelében sem voltak; olyan könyvtárkapacitása volt, mint az állami egyetemeknek nem - mindezekből rengeteg magyar diák, magyar kutató, magyar oktató (akár állami egyetemről másodállásban átjárva) profitált. A Fudan Hungary egy nagy egyetem lesz, ha az említetteket, vagy azokhoz hasonlókat tud hozni (esetleg a méretének megfelelően, nagyban), akkor az jó, és akár még komolyabb befektetést is megér. Rongyos 500 milliárd forintot simán. 500 milliárd forint: ennek majdnem a felét elkorrumpálta a vizes vb. 500 milliárd forint másképp: ennyibe fáj a közmédia kb. öt éves működése.

2021. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
9%

Tájékozatlanok kedvéért:


"A budapesti Fudan egyetemen gazdasági, nemzetközi kapcsolatok, orvosi és műszaki szakokat terveznek indítani"


[link]


Mivel az ingatlankomplexum magyar tulajdonban marad, nyilván Magyarországot terheli a felépítés költsége, ez természetes.


A működtetés már más ügy, oda kínai pénz is befolyik majd a tandíjakon felül.

2021. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%

"Mivel az ingatlankomplexum magyar tulajdonban marad, nyilván Magyarországot terheli a felépítés költsége, ez természetes"


Neked természetes, hogy építész egy házat saját költségén aztán más lakik benne?

2021. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
73%

26:

"Mivel az ingatlankomplexum magyar tulajdonban marad, nyilván Magyarországot terheli a felépítés költsége, ez természetes."


Mekkora bérleti díjat fog fizetni a Fudan egyetem? Ha 500 milliárdos a beruházás, olyan évi 30-40 milliárdot ugye ki fognak fizetni, jól gondolom?

2021. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Inkább fejlesszék a SOTE könyvtárát, ha már érv lehet egy tervezett(!!!) könyvtár is.


Legyen akkor a SOTÉn össejt-beültetéses akármi is, meg klónozás kísérlet, meg ami más a sanghaji fudanban van.

2021. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!