Magyarországon mikor jut el a baloldal arra a szellemi fejlettségre, hogy megszeresse a vallást, vagy legalábbis megbarátkozzon vele?
Nyugaton ilyen vehemens ateista baloldal, mint ami nálunk van, az 1940-es, 50-es évekre volt jellemző.
A 60-as évektől kezdve már inkább egyre jobban az volt a jellemző, hogy a baloldaliak támogatják a különféle vallásokat, mert azok is részei az emberi létnek és pszichének, és az ateizmus propagálását inkább a politikai szélsőségekkel azonosítják.
Nálunk azonban még mindig jellemző "sötét középkor" meg hasonló jelzőkkel illetni bármilyen vallási kezdeményezést.
Valamelyik nap pl. volt egy kérdés, hogy nem lenne-e jó Magyarországon intézkedéseket tenni affelé, hogy mindenféle világvallás egy semleges csomópontja legyen, mert úgy tűnik kimagaslóak vagyunk a vallási sokszínűségben Európán belül (ami tényleg igaz, mert pl. nálunk nem akarják betiltani a kóser vágóhidat és a körülmetélést valamint nálunk a legnépszerűbb a buddhista meg a krisnás vallás egész Európában) erre jöttek a középkorozó válaszok, meg hogy ez ellentétes a szekularizmussal, holott a szekularizmus lényege pont az, hogy "vallásszabadság, de nem szabadság a vallástól".
A vallás a szellemi fejletlenség jele, hogy kitalálnak egy mesét maguknak, amit aztán valóságnak hisznek.
A vallás reális ellentéte pedig nem az ateizmus, hanem az agnoszticizmus, hogy az ember elismeri, hogy sok mindent nem tudunk még, de nem talál ki meséket ennek elfedésére.
#2 Az agnoszticizmussal az a baj, hogy ugyanúgy, mint az ateizmusnál, hiányzik belőle az emberi psziché egy fontos eleme, a hit. A hit lényege, hogy elfogadsz olyan vélt igazságokat, amire nincsen bizonyíték.
Az agnosztikus ember fenntartja a lehetőségét annak, hogy létezik Isten vagy istenek, de ugyanúgy, mint az ateista, nem kötelezi el magát valamilyen spirituális világnézet mellett pusztán hit alapján, hanem materialista bizonyítékot vár olyan dologra, amire nem lehet találni.
A vallásról csak annyit,hogy egy olyan valamiben hisznek,amit soha senki nem látott,semmilyen kézzelfogható bizonyíték,tudományos magyarázat nincs,hogy Isten létezik.
A tudományban ha valamit kijelent valaki,bizonyítani kell.
Itt miért nem kell?Ha nem kell,honnan tudod,hogy létezik?
Tehát az emberiség egy része olyan valamit imád,bálványoz,aminek semmilyen alapja nincs.
Ha szerinted van,bizonyítsd.
Magyarországon a fidesz a kereszténység szószólója,erről tudna mesélni Kaleta,Szájer,Borkai,és még ki tudja,hányan,akikről nem tudunk.
#4
És mikortól vallás valami és mikortól beszélünk őrültekről? Mi van ha holnap én az unikornisokban hiszek és őket istenítem.
A többség őrültnek fog nézni ugyanúgy.
Arról nem beszélve, hogy mi van, ha olyan vallást találok ki, ami szembemegy a törvényekkel.
Az a helyzet, hogy a vallással a politikának addig kell foglalkoznia, amíg korlátozza azt, hogy másnak ne ártsanak vele, azontúl viszont egyáltalán nem kellene vele foglalkoznia, még támogatnia sem.
A lengyeleknél erős a katolikus vallás, betiltották az abortuszt. Köszi. Törököknél erős a vallás, nézd csak meg, mekkora lejtőn van minden tekintetben! Iránban is elős a vallás, folytassam?
Az egyházaknak történelmi érdeke a mindenkori hatalomhoz törleszkedés. Ebből élnek, cserébe malaszttal (maszlaggal) tömik az emberek fejét mindenféle "értékeket" közvetítve, pl. homályos túlvilágítéletekkel, meg "isteni parancsból" következő magatartási szabályokkal, amitől a nyomorult parasztok szép csendben tűrnek és robotolnak, ahelyett, hogy saját kezükbe vennék a sorsukat. Ez az állam és az egyház összekacsintásának a lényege.
Ennek semmi köze az egyén hitéhez. Mindenki abban hisz, amit akar, aki meg el akarja vetetni a gyerekét, az vetesse el. Aki meg nem akar csadorban járni, az ne járjon... Nem olyan bonyolult ez!
A gond az egyházakkal van, az intézményesített vallások "intézményrendszerével". Milyen dolog az, hogy a Hiszekegyben benne van az a mondat, hogy "Hiszem a katolikus Anyaszentegyházat;" ??? Csupa olyan szakrális dolgot említ a hiszekegy, mint a Mindenható Atya, Jézus Krisztus, pokolra szállás, mennybemenetel, bűnbocsánat, feltámadás... Ja, meg az Anyaszentegyház (az intézményrendszer, rátelepedve az ember legszemélyesebb hitére...)
Tudod, kérdező, ez sokaknak visszatetsző. És hogy tisztán láss, nem a hittel (az egyén hitével), nem a vallással (ami a hit rendszerezett összefoglalása), hanem az egyházzal (az intézménnyel) van a baj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!