Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűri a kapitalista...

Chevive1971 kérdése:

Miért tűri a kapitalista berendezkedés a munkanélküliséget?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mert a kapitalizmusban a pofit a fontos. Minél olcsóbban,minél kevesebb költséggel,minél nagyobb hasznot elérni. Az ember ebben a folyamatban mellékes tényező.
2010. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor nekünk ez kellett?????
2010. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
A kapitalizmusban a pénz és a profit az isten. Nem számít, hányan mennek tönkre, de hajtani kell, különben lenyom a konkurencia. Ez a módszer embertelennek tűnhet, de kellően korlátozva (ami sajnos nem mindig így van) nagy jólétet és gazdasági fejlődést tud eredményezni. Ha kevesebb munkaerő szükséges, akkor a világért sem fognak többet foglalkoztatni. Az állam meg szintén nem tud mindenkit munkába állítani, mert a gazdasági szerepe folyamatosan csökken. A gyengék elpusztulnak, az erősek élnek...Sajnos így van ez a kapitalizmusban is...
2010. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Ja, a kapitalizmus szerint az munkakereső nem ember, hanem "humán erőforrás" (kicsit hasonlít a rabszolgák elnevezéséhez: "beszélő szerszám"). Undorító.
2010. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kapitalizmusban elsősorban az a fontos, hogy KI A LEGJOBB, LEGVERSENYKÉPESEBB, mert az hajtja előre a gazdaságot, az országot. Ami itthon folyik az nem kapitalizmus és kéretik felfogni: még nem találták fel a tökéletes gazdasági rendszert, és nem is fog sikerülni, mivel az ember egy gyarló lény. De még mindig ez az eddigi legnormálisabb rendszer úgymond, mert sokkal jobb mint szocializmusé például.

A kommunizmus is csak jól hangzik, de sose fog megvalósulni, hogy valaki fizetés nélkül annyit vegyen le a polcról, mint amennyire szüksége van, mert valaki mindig többet fog akarni, mint amennyit meg tud termelni.

2010. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

A kapitalizmus egy formáció. Kapitalizmus ott van, ahol a munkaerő szabad, a termelőeszközök zöme magántulajdonban van, és a domináns koordinációs mechanizmus az árszabályozó piac, amin a termelési tényezők is forgalomban vannak.


Egy formáció nem "tűr" vagy "nem tűr" valamit.


A kapitalizmusban (ld. a fenti definíciót) munkaerőpiac van. Azaz van munkaerőkereslet és munkaerőkínálat. A kettő nem fedi egymást szükségszerűen, amikor munkaerőfölösleg van, azt úgy hívják, hogy munkanélküliség.

2010. aug. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy rendszer sosem fogja tudni egyszerre és egyenlő módon figyelembe venni a lelki/humán szempontokat és a pénz/gazdaság/praktikum/célszerűség szempontjait, hiszen a kettő eléggé üti egymást. Legfeljebb egy bizonyos pontig toleranciát fog kialakítani egyik a másik felé. A szocializmusban mindenkinek volt munkája úgymond (még ha nem is mindig a saját szakmájában) és így mindenkinek volt fizetése is, de mégis a legtöbben szegények voltak és senki se volt boldog. Mellesleg inkább legyek munkanélküli, de lehessen élnem a szólásszabadság jogaival.
2010. aug. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!