Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon milyen sokan várunk még...

Vajon milyen sokan várunk még a Pfizerre? Kitartotok a döntésetek mellett? Hogy bírjátok a várakozást?

Figyelt kérdés

Heti közel 250 ezer Pfizer jön, ezért azt reméltem, mire oda jutok, simán kérhetem azt is (kora harmincas vagyok, a háziorvosom körzetében még nem kerültem sorra). Erre bumm: jövő héttől tömeges kínai oltás, minden más háttérbe szorul.

Hát kötve hiszem, hogy akkora kereslet lenne rá, de "kedves" tőlük, hogy így erőltetik.

Nagyon remélem, hogy miután belőtték azt max félmillió embert, aki még elfogadja a kínait (szerintem bőven sokat mondtam), minket többieket békén hagynak vele, és végre osztogatni kezdik az ideömlő Pfizert. De eddig mindig kitaláltak valamit, hogy ne juthasson bárki Pfizerhez. Eddig előrevett csoportokra lőtték el, most meg ez... kezdek aggódni, hogy egyszercsak beleböfögik a kamerába, hogy nekünk úgysem kell a Pfizer, mert mindenkire elég kínaink van, úgyhogy ami jön, azt mostantól elajándékozzuk, aki meg itthon akar még oltást, kínait választhat.

Ideges vagyok...

Van is egy véleményem a kormányról, meg a járványkezelésükről meg az idepolitizált keleti oltásaikról, de majd választáskor kinyilvánítom.



2021. ápr. 21. 14:41
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
19%

#31

Nem kapok, mert még mindig vannak daganatos betegek is, akik nem kaptak és nekem néhány fokkal kevésbé súlyos betegségeim vannak, meg persze elég öreg sem vagyok.

Hiába mondtam az orvosnak, csak azt magyarázza, hogy korcsoportonként halad, holott nálam fiatalabbak is és tök egészséges emberek is kapják azt a nyomorult Pfizert, mert nekik "maradt" más körzetben. Sőt olyanok is kapnak, akik először elutasították más vakcinát.

Persze, a kormányhivatal szerinted válaszol? Ja, egy hónap múlva esetleg véletlenül... nevetséges.

Nyilván eldöntheti mindenki mivel oltatja be magát, de attól még olyan idiótán érvelnek egyesek és látszik, hogy fogalmuk nincs, mert szakirodalom helyett maximum bulvárt olvasnak.

2021. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

#28

Az Astrát nem merem a vérrögképződés miatt. Beismerem, hogy ezzel nem vagyok racionális, hiszen számtalanszor vállaltam már hasonló mértékű kockázatot egyszerű gyógyszerekkel. De az Astrával a másik bajom, hogy ezer év múlva adják a második adagját. Addigra meglennék a később kapott Pfizerrel is.

Janssen: szintén vérrög, de amúgyis kevés van belőle, és oltóbuszokon adják, amik nem itt járnak. Nem kapnék belőle, ha akarnék sem. Sokan szeretnék egyébként, pusztán azért, mert "csak egyszer kell".


#30

Részben ugyanazon bosszankodunk mi ketten. Az előrevett csoportokban biztos, hogy lettek volna egy csomóan, akik mást kértek volna (pl a pedagógusok között), de mivel a Pfizer szinte bárkinek adható, inkább azt nyomták beléjük válogatás nélkül. Talán te már sorra kerültél volna, ha ez nem így történik.

Ma belengették, hogy néhány héten belül oltják a börtönben lévőket. Szerinted vajon milyen vakcinát használnak majd el a társadalom söpredékére? Káromkodnék, de ide minden szidalmam kevés.

2021. ápr. 22. 14:07
 33/39 anonim ***** válasza:
87%

“ tök egészséges emberek is kapják azt a nyomorult Pfizert, mert nekik "maradt" más körzetben. Sőt olyanok is kapnak, akik először elutasították más vakcinát.”


Sajnálom, de nehogy mi legyünk a hibásak ezért. Két hete ajánlottak Astrát, azt nem mertem beadatni, most ajánlottak Pfizert, meglepődtem nert fiatal egészséges vagyok; hülye lettem volna nem elfogadni. Nem hiszem hogy bárkinek magyarázattal tartoznék.

2021. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
69%
* de hülye lettem volna
2021. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
24%
Évek óta nem veszek kínai dolgokat, pedig sokkal olcsóbban lehetne kapni pl jó telefonokat stb. Ha már ennyi pénzt áldoztam életem során arra, hogy ne vegyek kínait, akkor kínai vakcina sem kell. Akkor sem ha az a legjobb.
2021. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
62%
#36 Mert az sokkal jobb, ha a Kínából érkezett covidot elkapod... :D
2021. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
60%
BTW Jelenleg a kínai vakcina a legdrágább.
2021. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
52%

Olvastam erről egy cikket. A Pfizer meg a Moderna volt az isten, mert ezek a menők. A keleti meg égő. Komolyan mondom, csomó ember csak akkor gondolná meg magát erről az oltós dologról, miután belehalt.

Kb 3 hónapja voltam laborban. Ott is egy nő hozta fel ezt a témát. Kínai nem kell, mert az sz@r. Kb ennyi volt a mondandója. Bár ő minden kínai termékre értette, nem csak a vakcinára. Persze lehet nem tudja, hogy a Nike vagy az Adidas is készülhet simán Kínában:D

Ingyen kapjuk, ez véd meg a vírustól. Amit kínálnak, illetve ami elérhető, azt kell elfogadni. Nem válogatni kell.

2021. ápr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk nem tudom hogy 22 évesen egészségesen hogyan kell belehalni a koronavírusba de mind 1.
2021. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!