Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon milyen sokan várunk még...

Vajon milyen sokan várunk még a Pfizerre? Kitartotok a döntésetek mellett? Hogy bírjátok a várakozást?

Figyelt kérdés

Heti közel 250 ezer Pfizer jön, ezért azt reméltem, mire oda jutok, simán kérhetem azt is (kora harmincas vagyok, a háziorvosom körzetében még nem kerültem sorra). Erre bumm: jövő héttől tömeges kínai oltás, minden más háttérbe szorul.

Hát kötve hiszem, hogy akkora kereslet lenne rá, de "kedves" tőlük, hogy így erőltetik.

Nagyon remélem, hogy miután belőtték azt max félmillió embert, aki még elfogadja a kínait (szerintem bőven sokat mondtam), minket többieket békén hagynak vele, és végre osztogatni kezdik az ideömlő Pfizert. De eddig mindig kitaláltak valamit, hogy ne juthasson bárki Pfizerhez. Eddig előrevett csoportokra lőtték el, most meg ez... kezdek aggódni, hogy egyszercsak beleböfögik a kamerába, hogy nekünk úgysem kell a Pfizer, mert mindenkire elég kínaink van, úgyhogy ami jön, azt mostantól elajándékozzuk, aki meg itthon akar még oltást, kínait választhat.

Ideges vagyok...

Van is egy véleményem a kormányról, meg a járványkezelésükről meg az idepolitizált keleti oltásaikról, de majd választáskor kinyilvánítom.



2021. ápr. 21. 14:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
16%

* nem feltételezi, hogy azok jót akarnak neki


Nem hülyének nézik őket, csak rossz szándékúnak

2021. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, nem tudtam, hogy bílgécc újabban a kínai vakcinán keresztül szeretne chipeltetni minket. Mea maxima culpa
2021. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

#3

Kösz, de a kérdésem semmilyen formában nem irányult sem az oltások hatóanyagaira, sem a hatásaira.

Az oltások elosztása a téma. Azok után, hogy hónapok óta hallgatjuk a kormánytól, hogy a kínai vakcina mindenkit megment, "Brüsszel" meg a vakcináival mindent elront, most éppen kizárólag a kínai vakcinához való hozzáférést teszik jelentősen könnyebbé és rugalmasabbá. Ez nem egészségügy, ez politika.

2021. ápr. 21. 15:17
 14/39 anonim ***** válasza:
61%
Párommal kitartunk, csak a Pfizert vagy a Modernát vesszük fel.
2021. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
61%

Kínai a kutyának sem kell, de már olyan szinten, hogy fejpénzt is ígérnek, csak sikerüljön valakire rátukmálni.

[link]

2021. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
16%

"Bocs, nem tudtam, hogy bílgécc újabban a kínai vakcinán keresztül szeretne chipeltetni minket. Mea maxima culpa"


Már hónapok óta vér ciki ezzel "viccelődni". Őrültek mindenhol vannak, az oltást nem kérők és a kérők között is (ott sokan egyszerűen mennyei mannának nézik az a cart, mégsem gondolom, hogy az összes ilyen nyomorult, aki beadatta).

2021. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Nem Bill Gates, meg semmi ilyesmi. A Sinopharmról folyamatosan ellentmondásos hírek érkeznek, ezek felében a kutatások alapján "nem olyan hatékony" vagy " egyes esetekben nem hatékony" a Sinopharm (nemhogy a mutánsokkal, de még az eredeti vírussal szemben sem), de a gyártó is eleve alacsonyabb hatékonyságot adott meg a Pfizerénél. A Pfizerrel készült a legtöbb, legszélesebb körű kutatás, és az eredmények egyöntetűen nagyon hatékony és nagyon biztonságos vakcinát írnak le, gyakorlatilag rosszat nem lehet róla olvasni.

Azért a Pfizerre várok, mert annyira biztosra akarok menni a védettséggel, amennyire csak lehet, mivel utána gyereket szeretnék. Nem terhesen akarok vele szembesülni, hogy csak annyit ért, hogy 2 hét helyett 1 hétig van magas lázam. Tudom, egyik vakcina sem 100 százalékos, de nyilvánvalóan jobbnak tűnnek az esélyek a Pfizerrel.

2021. ápr. 21. 17:11
 18/39 anonim ***** válasza:
19%
És a Pfizerrel tervezed hogy még egészséges gyereket fogsz szülni? egs
2021. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
67%

#16


Az a vérciki, hogy szakmai tudást nélkülözve, valamiféle paradox/kifacsart ideológiai alapon átlagemberek akarják megmondani, hogy melyik vakcina jó és melyik nem. Az a vérciki, hogy évtizedekkel ezelőtt legyőzött vírusok (kanyaró) ütik fel a fejüket fejlett országokban (Amerika), mert mi jobban tudjuk, hogy nem kell oltás. Vagy jelen esetben azt, hogy milyen oltás kell, mert valakik már akkor elkezdtek bizonyos oltások ellen uszítani amikor azok rendelkezésre sem álltak. Az pedig, hogy ne lehessen kiválasztani melyik oltást kapja az ember, 2021-ben egész egyszerűen elképzelhetetlen. Végül is minek hozzáértőkre bízni a döntést, vakcinát sem nehezebb választani, mint cipőt. Illetve eddig is élt mindenki a privilégiumával, hogy majd Ő kiválasztja melyik gyártó védőoltását kéri. (vagy nem?)

Arról pedig nem lehet statisztikát csinálni, hogy hány ember hal meg a "megfelelő" vakcinára várva, szóval felelősséget sem kell vállalnia egyetlen újságírónak, politikusnak, média személyiségnek sem.

2021. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%

"Az a vérciki, hogy szakmai tudást nélkülözve, valamiféle paradox/kifacsart ideológiai alapon átlagemberek akarják megmondani, hogy melyik vakcina jó és melyik nem."

Igazad van. Pontosan ezért maradok a többszörösen bevizsgált és nemzetközi hatóságok által engedélyezett vakcináknál, amiknek a hatékonysága is bizonyítottan jobb.

2021. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!