Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon milyen sokan várunk még...

Vajon milyen sokan várunk még a Pfizerre? Kitartotok a döntésetek mellett? Hogy bírjátok a várakozást?

Figyelt kérdés

Heti közel 250 ezer Pfizer jön, ezért azt reméltem, mire oda jutok, simán kérhetem azt is (kora harmincas vagyok, a háziorvosom körzetében még nem kerültem sorra). Erre bumm: jövő héttől tömeges kínai oltás, minden más háttérbe szorul.

Hát kötve hiszem, hogy akkora kereslet lenne rá, de "kedves" tőlük, hogy így erőltetik.

Nagyon remélem, hogy miután belőtték azt max félmillió embert, aki még elfogadja a kínait (szerintem bőven sokat mondtam), minket többieket békén hagynak vele, és végre osztogatni kezdik az ideömlő Pfizert. De eddig mindig kitaláltak valamit, hogy ne juthasson bárki Pfizerhez. Eddig előrevett csoportokra lőtték el, most meg ez... kezdek aggódni, hogy egyszercsak beleböfögik a kamerába, hogy nekünk úgysem kell a Pfizer, mert mindenkire elég kínaink van, úgyhogy ami jön, azt mostantól elajándékozzuk, aki meg itthon akar még oltást, kínait választhat.

Ideges vagyok...

Van is egy véleményem a kormányról, meg a járványkezelésükről meg az idepolitizált keleti oltásaikról, de majd választáskor kinyilvánítom.



2021. ápr. 21. 14:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
78%

#17


Az, hogy melyik vakcina hogyan szerepel a sajtóban nem sokat jelent. Amikor azt írják, hogy xy vakcinát időseknek,terheseknek stb.. ajánlják az nem azt jelenti, hogy az a legjobb vakcina. Az azt jelenti, hogy az adott vakcináról az adott célcsoportban elegendő tesztet végeztek és ezért ajánlják. Ettől még xz vakcina lehet sokkal hatékonyabbnak bizonyul majd, de még nincs elegendő teszt.

Magyarra fordítva az a vakcina ami ma a legjobb pár hónap múlva lehet akár a legrosszabb is. Mindegyik vakcina jó és mindegyik vakcina segít legyűrni a vírust. Nem Mari néni kotyvasztotta a negyediken. A hatásukról pedig sokat fognak vitatkozni egyes cél/korcsoportokra vetítve is még, nem ebből kell kiindulni.

2021. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
21%

#20


Ennek a kikötésednek mindegyik itthon használt vakcina megfelel.

2021. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

#21

Van benne ráció, de nem látok a jövőbe. Jobb híján a mostani adatok alapján döntök.


#19

"Végül is minek hozzáértőkre bízni a döntést, vakcinát sem nehezebb választani, mint cipőt."

Azzal, hogy a legtöbbet kutatott és vizsgált, eddig kifejezetten jó eredményekkel rendelkező vakcina mellett döntök, pont a hozzáértőkre hallgatok. Nem mondjuk Gulyásra, aki közel sem hozzáértő, mégis minden, kutatási eredménnyel igazolható alap nélkül kijelenti, hogy a kínai még jobb is mint a Pfizer. Vagy Orbánra, aki szerint "a kínaiak ismerik legjobban a betegséget, mert tőlük jött", továbbá "sárkány ellen sárkányfű". Na, EZ a cipőválasztás szintje. Ne csak úgy mondogassák, hogy igenisjólvanaz, hanem nyomják az orrunk alá az ezt bizonyító, ellenőrzött és publikált, tényleges vizsgálati eredményeket bemutató cikkeket, legalább hivatkozás szintjén. Addig ez csak levegőbe beszélés.

2021. ápr. 21. 18:37
 24/39 anonim ***** válasza:
64%

#23

Körbeértünk, senki se állítsa, hogy ez vagy az a vakcina a legjobb, mert (még) nem tudjuk. Amit mondani szerettem volna, hogy a semminél bármelyik vakcina jobb. Azok a bizonyos százalékok ugyanis nem azt jelentik, hogy 100-ból hány ember fertőződik meg. Többnyire így értelmezik amikor azt mondják, hogy xy vakcina "ilyen hatásos", ettől lett a kínai bóvli. Azok a százalékok azt mutatják, hogyha találkozunk a vírussal akkor x%-kal kevesebb az esély a fertőződésre! A vakcinák az immunvédelmünket erősítik. Nagyjából ahhoz lehetne hasonlítani, hogy télen érdemes-e D vitamint szedni vagy sem. Egyértelműen igen. Vannak-e jobb és kevésbé jó készítmények? Igen, de még egyszer a semminél a "bóvli" is jobb. Nem mellesleg a Pfizer jelenleg sem olyan egyértelműen a legjobb. Egyrészt pl. a Moderna, Sputnyik jelenleg is hozza eredményekben azt amit a Pfizer, másrészt a Pfizer esetében is pedzegetik, hogy kelleni fog harmadik oltás. Ezt szokták ugye még a kínai vakcinával szemben emlegetni, ezért "nem jó".


Amit mondani akartam ezzel, hogy nem értem ezt az egész Pfizer fesitizmust. Szinte naponta változnak a dolgok, új mutánsok, új vakcinák, új kutatási eredmények stb... Ha mindenképp a legjobb vakcinát akarja kapni az ember akkor bizony várhat még éveket. Jelenleg legjobb vakcina nincs. Jelenleg a legjobb vakcina az, amit megkaptál.

2021. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
8%
Azért oltáska után pár évet várj, ne tedd szopóágra a gyereket. Angliában áll a bál, hogy mit művelt az oltás a nők berendezésével.
2021. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
25%
A Pfizer majd megy a határon túliaknak, meg félrerakják a gyerekeknek. Neked itt már csak kínai jut.
2021. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#24

A Pfizernél azért pedzegetik, hogy kell harmadik adag, mert a védettség akár egy év alatt lecsökkenhet és emlékeztető oltásra lehet szükség - hónapok/egy év múlva. De ez pont minden más vakcinára is áll, egyikről sem tudják, meddig tart majd a védettség. A Sinopharmnál meg már az elején kellhet harmadik oltás, azért, hogy a védettség egyáltalán kialakuljon, mert "egyes esetekben" ez két oltás után sem történik meg. Ezt emlegetik vele szemben, ezért "nem jó". Még mindig nem bizalomgerjesztő.


Igen, amúgy a Moderna lenne a másik, amit örömmel elfogadnék, csak azért nem írtam róla, mert olyan kevés van belőle, hogy úgysem valószínű, hogy pont azt ajánlanának nekem.


A Szputnyik a harmadik helyezettem, amivel kiegyeznék, mert tényleg úgy tűnik, hogy a hatásossága nagyon jó. De vannak vele bizalmi problémáim, amiért most is alig érnek ide a második adagok (talán el is késtek, attól függ, hogy az elsőket konkrétan mikor adták be), meg az olyan hírek miatt, hogy a felhasználásra kiszállított vakcinák nem teljesen egyeznek meg a korábban bevizsgáltakkal. Egyébként Szputnyikból is lassan kifogyunk. Nem rendeltek olyan sokat, és nagy dömpingben oltották, amik ezután jönnek, már főleg második adagok lesznek.


Ha nem terhességet terveznék (vagy nem a közeljövőben tervezném), talán elfogadnám a kínait is, és megelégednék azzal, hogy nem halok meg és nem lesz a covidtól súlyos maradandó károsodásom. Igaz, normál esetben tényleg ez a lényeg. De terhesen nem elég, a magzatok általában kevésbé bírják a gyűrődést.


Mivel még egyiket sem ajánlották fel, így annyira nem kellett dilemmáznom, és nem tehetek róla, hogy nem vagyok még beoltva, egyelőre nem a "válogatósságom" miatt vagyok veszélyben. Ha a közeljövőben a kínaival kínálnak meg, valószínűleg akkor először visszautasítom a vakcinát.

2021. ápr. 22. 10:40
 28/39 anonim ***** válasza:
73%
27: és az Astra vagy a Janssen?
2021. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
16%
Én Pfizert kaptam de jobban örültem volna a kínainak.
2021. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
60%

#30 Felhívod az orvosod, megmondod, hogy biztonságos munkavégzés céljából sürgősen be kellene magad oltatni aztán a legközelebbi Moderna/Pfizer szállítmánynál csörög is elsőként a telefonod.


Én is így csináltam ezért kaphattam már oltást idők előtt.



Az agressziódat meg nem értem, minden vakcináról van az interneten tájékoztató, mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy milyen fajtát enged a testébe. Pl az AstraZenecát én se fogadtam volna el.


Vagy ha nem tetszik akkor írj egy indítványozást a kormány hivatalnak belefoglalva álláspontodat és, hogy kéred indítványozni a szabad választhatóság eltörlését.

2021. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!