Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok körében miért gáz...

A fiatalok körében miért gáz ha valaki abortuszellenes?

Figyelt kérdés

19 évesen én az vagyok.

És konzervatív politikai értelemben.

Nyilván a neveltetés miatt, falun élek, vallásos családban nőttem fel.

Elfogadom ha valaki liberális, csak nem értem, hogy miért néznek ki minden társaságból ha kiderül, hogy nem támogatom az abortuszt.


2021. márc. 15. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Mitől lenne ez gáz?

Inkább az van, hogy akik abortusz pártiak azok hangosak és ha valaki ellent mer nekik mondani akkor megszégyenítik, lehordják stb. ezért aki nem abortusz párti az ezt a véleményét nem szokta hangoztatni.

Ha megtalálja valaki azt a közösséget ahol mások is így gondolkodnak - mert nagyon sokan gondolkodnak így a fiatalok között is - ott egyáltalán nem gáz.

Az abortusz ellenességet és azt hogy valaki nem akar korlátlanul szabad abortuszt vagy a szabályok további lazítását, azt sokan keverik, szerintem te is. Manapság azokat is az abortuszellenes csoportba sorolják akik teljesen elégedettek a nálunk most érvényes törvényi szabályozásával az abortusznak.

2021. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
28 éves vagyok, én is ellenzem és nem szokott érdekelni, más mit gondol. Egyetlen esetben nem ellenzem: nemi erőszak esetén.
2021. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sem normális az, aki szerint az abortusz műtétnek olyannak kell lenni, mintha reggel lemennél a pékhez.
2021. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Mert ott a tojáshéj a seggeden. Most csúnyán fog hangzani, amit mondok, de erőszakoljanak meg, vagy legyen egy biztos beteg magzatod, amit kelljen megszülnöd stb. Nagyon könnyű abortusz ellenesnek lenni, amíg nincs szüksége az embernek abortuszra. Az abortusz ellenesség 90+ %-ban álszenteskedés. A pro life-osok próbálják úgy beállítani a dolgot, mintha a dolog valami hobbi tevékenység lenne. Kiragadva 10-ból azt az 1 példát, ahol a jelen törvények sem engednék meg az abortuszt, csak az orvos félrenézett és ezt általánosítva a maradék 9-re.
2021. márc. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

4#

Nem akarsz elmenni egy utólagos abortuszra véletlenül?

2021. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
#5 személyeskedés mellett van valami érved az abortusz ellen, azt leszámítva, hogy szerencsédre neked soha nem volt rá szükséged?
2021. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

Van érvem: akármennyire is nem tetszik az igazság; az abortusz nem más, mint emberi élet kioltása, ami pedig bűn.


Aki tagadja és jönne a szokásos szöveggel, hogy az embrió vagy magzat még nem ember, attól pedig megkérdezem: szerintetek milyen kortól, illetve állapottól tekinthető valaki embernek? Mikortól vehető emberszámba?

2021. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nem támogat, szerintem nem egyenlő az ellenzéssel.

Meg kellene akadályozni, hogy a nők ilyen helyzetbe kerüljenek és minden erőszakos embert kegyetlenül megbüntetni.

De vannak olyan nők, akik xy után elgondolhatnának, hogy miért történt. Gondolom, hogy az sem kockázatmentes.

2021. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8as, áldozat hibáztatást kerüljük el és tartsuk meg a nők jogaként az abortuszt, ha úgy érzi hogy nem tudná eltartani mert ő maga is sz..rul él, vagy tegyük fel megerőszakolták, esetleg beteg a magzat stb akkor lehessen elvetetni. Esetek többségében ezek az abortusz feltételei, ezek alapján szerintem korrektül van kialakítva.
2021. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként elgondolkodtató hetes. A megölni valakit eseténél a megöletni valakit az több embernek is sokkal könnyebb és kényelmesebb lehet, ha nincsen kockázata.

Most függetlenül attól, hogy mi az abortusz.

Néha én is eszek húst, de sosem tudnék megölni egy állatot hozzá.

Hogy jön ide? Úgy hogy tényleg mikortól ember az ember? Ha megölök egy komplett babát, akkor úgy sem emlékszik rá. De mindenki érzi, hogy beteg dolog volt.

Vagy ha megnyomok egy gombot és egy egész népet kiírtok vele, az baj? Ha senkinek nem fognak hiányozni?

Ha hiszünk a lélekben, mikortól van lélek?

Ha nem hiszünk benne, miért baj megölni bárkit?

2021. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!