Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pártfüggetlen és politikában...

Pártfüggetlen és politikában jártasabb emberek vélemény alapján, mennyi az esélye az ellenzéki szövetségnek 2022-ben?

Figyelt kérdés
Inkább olyanok véleménye érdekel, akik egyik táborral sincsenek és tudnak objektív módon nyilatkozni. Köszönöm

2021. márc. 8. 21:21
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
84%

Én teljesen független vagyok.

Szerintem a belső békétlenség fogja szétzilálni az ellenzéki összefogást.

2021. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
35%
4%.
2021. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
57%

Papírforma szerint jó esélye van, az emberek egyre jobban kiismerik a Fideszt és Orbán taktiákit és simlisségét.


Azt azomban tudni lehet a Fidesz mindent megtesz hogy győzzön, végső soron akár megbuherálják a választási eredményeket. Ezt figyelembevéve nem sok esély van az ellenzéki győzelemre.

2021. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
88%
Szoros lesz, de szerintem nem sok esélyük.
2021. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
22%

Szövetség: 0%

Közös indulás: 99%


Közösen indulnak, mert ilyenné lett átírva a választási rendszer, de ettől még nem kötelező mindenben egyetérteniük.

2021. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
11%
"Közösen indulnak, mert ilyenné lett átírva a választási rendszer," a választta´sir ednszer nem kötelzi öketa különb indulásra, hanem az hogy külön-külön harmat gyengék, és ahhoz, hogy legalább esélyül legyen ynerni közösen kell indulni. Arról nem a Fidesz tehet, hogy még a legerösebb ellenzéki párt még fele annyira se népszerü, mint a fidesz. Ha pl lenne egy erös ellenzéki párt, ami 1-2%-kal mardna le a fdiezs mögött, akkor már mindjárt nem kéne "stratégiázniuk",
2021. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Pedig a közvélemény kutatások jó számokat jósolnak most nekik.
2021. márc. 8. 21:54
 8/59 anonim ***** válasza:
23%

Próbálom úgy fogalmazni a válaszomat, hogy teljesen független maradjak, és egyik oldalnak se húzzam le szubjektív okokból. Itt előttem többeknek nem sikerült a függetlenség, szubjektív érzelmeket vittek bele erősen.


2018-ban a közel 70%-os részvétel mellett 49% szavazatot ért el a Fidesz, 51%-ot az ellenzék. Ugye akkor mindenki külön listán indult, így a 49% önmagában egy szép szám, hogy egy párt ennyit össze tud szedni, viszont 51% nem akart Fideszt, csak ez megoszlott 6 párt között.


Azóta mi történt? Megalakult egy Mi Hazánk, aki már nem a Jobbiktól vesz el szavazatot, mert a Jobbiktól már eleve akkor is elvándorolt, aki csalódott bennük, és akkor leszavazott a Fideszre. Azóta viszont, hogy megalakultak, már inkább a Fidesztől fognak elvenni szélsőjobbos szavazókat valószínüleg. A járványügyi intézkedések miatt is sokan elpártolhatnak, mert bár minden ország hasonlóan jár el, de mindenütt elégedetlenek bizonyos rétegek, így itt is. Egy válság ilyen, az emberek egy része el szokott pártolni ezek után, ez volt eddig is megfigyelhető hasonló helyzetekben.


Aztán ott van az, hogy mivel közös lista, közös egyéni jelöltek is lesznek. 2018-ban sok helyen a Fideszes jelölt önmagában 35-40% körüli szavazattal is behúzta a körzetet, mert a maradék nagy számú szavazaton 3-4 másik jelölt osztozott, úgy, mint MSZP, DK, Jobbik stb. Na most mivel egy jelölt lesz, és mára már az ellenzéki szavazók 90%-a nem húzogatja a száját, hanem inkább DK-sként is leszavaz Jobbikosra, csak ne Fidesz legyen, így valószínű, hogy ezeket a körzeteket, ahol a fideszes jelölt korábban sem abszolút többséggel nyert, el fogja tudni vinni.


Vidéken egyes helyeken, ahol kimagasló eredményeket ért el a fidesz és nagy többséggel nyert, ott valószínüleg most is erős lesz, de Budapesten tovább erősödhet az ellenzék, illetve néhány vidéki nagyvárost, bizonytalan körzeteket elveszíthet.


Akkor ebből pedig levonva az összegzést: elég reális esélyei vannak az összefogásnak arra hogy megnyerjék a választást, de egy újabb 2/3-ot mindenképp meg tudnak akadályozni, és viszonylag kiegyenlített OGY összetételre lehet számítani, persze odébb van még a választás, addig sok minden változhat.

2021. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egész reálisak a közvélemény kutatások, de addig bármi lehet. Ha ma lenne a választás szerintem ha nem is sokkal, de nyernének viszont hogy hogyan kormányoznának arról fogalmam sincs
2021. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Azért ez most nem teljesen ugyanaz. Ez már nem az 1 millió támogatottságú Jobbik. Ott van a sok embert megosztó Gyurcsány Ferenc, eleve a Momentum 2018-ban be sem jutott a parlamentbe. Nem lehet tudni, ténylegesen mennyi lesz a szavazója. Vidéken nem nagyon kampányol az ellenzék. És nem 1-1 felállás lesz, mert külön indul a mi hazánk, a polgári valasz, a szanyi, a volner illetve egy csomó független. Inkább az utolsó válaszoló abszolút nem objektív.
2021. márc. 8. 22:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!