Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel éltek jobban a...

Mennyivel éltek jobban a FIDESZ kormány alatt mint 10 éve?

Figyelt kérdés

Az életszínvonal egyértelműen nőtt, ez vitathatatlan.


De kiváncsi vagyok ez kinél hogyan nyilvánul meg.



2021. febr. 15. 00:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
46%

Komolyan, aki folyamatosan dolgozik és befektet, meg másnak drágán adja azt, ami annak létszükséglet (lakhatás), az mit köszön a rezsimnek? Ezt meg lehetett csinálni 90es években is, amikor nem ez a kormány volt.

AZ, hogy neked sikereid vannak nem jelenti azt, hogy az magyarok jobban élnek. Azt jelenti, neked van jobb sorsod.


Az euró mennyi is?

Egy kiló húsért mennyi órát kell dolgozni annak, aki nem ÁTLAG, hanem MEDIÁN bérből él?

Mennyi idő bejutni munkába?

A munkádnak mekkora részéből jön ki egy havi ingatlanbérlet? (ugye mert albérleti rendszer már rég nincs, de annak hívja mindenki)


Képzeld, aki 10 éve volt 18 és akkor kezdett dolgozni, annak a megszerzett vagyona brutális mértékben gyarapodott 10 évvel ezelőttihez. Ugye?

2021. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
74%
Max +10%, de például a nagyszüleim rosszabbul élnek, a magas árnövekedés mellett a 3%-os nyugdíjemelés nagyon eltörpül...
2021. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
69%
semennyivel.
2021. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Alex Fly ***** válasza:
76%
@18: a fizetés emelkedett volna? Maximum a számokban, de az értéke kevesebb lett. Hiába kapsz 10%-kal többet, ha a forint csak a háromnegyedét éri, mint előtte...
2021. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
88%

#24: ezt hívják reál bérnek :)

De úgy is le leszel pontozva.

2021. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%

Alex szerintem úgy ertette a fizetese vásarlo ertéke emelkedet 10%-al, nem összesen.

A szakmunkás minimálbér emelkedett cirka 130%-al az elmúlt 10evben és ez torvenyileg garantalt emeles. Gondolkoz kicsit!

2021. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
28%

"Gondolkozz kicsit!"

- Oké! Gondolkozok kicsit. Íme:


Hófehérke és a hét törpe:

Szende Bányász 100 arany

Szundi Bányász 100 arany

Morgó HR szakértő 150 arany

Hapci Egészségügyis 150 arany

Tudor Fő bányász 200 arany

Vidor Bányász 100 arany

Kuka Bányász 100 arany

Hófehérke Tulajdonos 2300 arany

=======================================

Összesen: 3200 arany

Átlagos fizetés: 400 arany



Szende Bányász 100 arany

Szundi Bányász 100 arany

Morgó HR szakértő 150 arany

Hapci Egészségügyis 150 arany

Tudor Fő bányász 200 arany

Vidor Bányász 100 arany

Kuka Bányász 100 arany

Hófehérke Tulajdonos 2700 arany

=======================================

Összesen: 3600 arany

Átlagos fizetés: 450 arany


Átlagos fizetés növekedése: 12.5%

Infláció mesterségesen 2% tartva.

Ingatlan árak éves szinten 10%ot emelkednek

Albérlet árak 15%os emelkedés

Üzemanyag ára, ami beépül mindenbe amit szállítmányozni kell, kivéve a munkaerő szállítmányozásába, 350 knútról 400 knútra emelkedik.

Élelmiszer 15%ot emelkedik.


Az átlag bérek 10.5%al többet nőttek, mint az inflláció, így sikerként el lehet adni.

2021. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Alex Fly ***** válasza:
0%

@27: úgy értettem, hogy azelőtt a fizetésemből vehettem egy kenyeret, most vehetek kettőt is. Ez növekedés.

Az már más kérdés, hogy az az egy kenér egykilós volt, a mostani kettő meg 40 dekás...

2021. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
50%

Vegyél zsömlét, abból még többet vehetsz. :)

#CinkotaiNagyIcce

2021. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

Alex 2010 és az előtte való evekben számolgatnom kellett hogy legalabb májkrémes kenyerre teljen minden reggelire. Közben nem tudtam hogy mikor kerülök az utcara es közben kenytelen voltam a tartalekaimhoz nyulni.

Most májkrémet csak ritkán eszek nosztalgiabol. Sokkal jobb kajakat eszek, megengedhetem magamnak hogy mellőzzem a szemetett és félre is tudok rakni, az állasom sincs veszélybe.

Ugyanabba a szakmaba dolgozok ugyanannyi órat.


Le lehet pontozni de miert mondjak mast ha ezt tapasztalom?


A 90es evekeben harom havi fizetesembol vettem egy 51centis szines tv-t, most a fizetesem harmadabol veszek egy 80centis. Lehet latni hogy sokkal tobb es jobb autok vannak az utcakon. Sokkal tobb aruhaz van sokkal tobb aruval mint akkoriba es nem lenne igy ha nem lenne nagyobb a kereslet.


Persze összetett dolog ez es nem feltetlen politikusok erdeme de nem lehet letagadni hogy jobban élünk. Nekem van összehasonlitasi alapom a 90es evektől eddig. A fiataloknak nincs.


Egy ismert dolog, hogy a fizetesek vasarlo ereje 3%-al növekedik akkor erzik szubjektiven az emberek úgy hogy stagnálnak es nem a fidesz talalta ki ezt.


26 os voltam

2021. febr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!