Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor átfogó megállapod...

Orbán Viktor átfogó megállapodása a nőkkel mennyivel emeli meg a GYES-t és a CSP-ot 2018-ban?

Figyelt kérdés
Próbáltam rákeresni, de sehol nem írják, hogy 2018-ban hány Ft-ra kívánja emelni a GYES-t és a Családi Pótlékot illetve, hogy milyen KONKRÉT intézkedést kíván tenni a családalapítás, gyermeknevelés támogatását illetően a nők helyzetének javítása érdekében! Tudja valaki?

2018. máj. 2. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

"nők helyzetének javítása érdekében!"


Hmm, elviekben nem egyenlőség van? tehát a kérdésben nem azt akartad nehezményezni hogy nem létezik családtámogatás hanem a gyermektelenek extra adóterhét szétosztják ha megmarad a mutyi után?


gondolom a nők korai nyugdíjazása se zavar ennyire a nagy egyenlőségbe

2018. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Orbán Viktor jelentette ki, hogy: "Átfogó megállapodást kötünk a nőkkel."


De KONKRÉTAN senki sem tudja, hogy mit akar tenni a nőkért, ezért tettem fel a kérdést....

2018. máj. 2. 16:11
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Azt ugye tudod, hogy MÉG NEM alakult meg az az új kormány, ami MAJD döntést készíthet elő ezekről a kérdésekről és nem alakult meg az a parlament sem, ami MAJD döntést hozhat???


Amúgy nem hiszem, hogy 2018-ban jelentősebb változások lennnek, mert ez már egy 2016 őszén lezárt költségvetési vitában megszabott év. Most majd a 2019-es év költségvetéséről fognak vitázni.

Amint lesz parlament és kormány, elő is fognak állni a JAVASLATAIKKAL, amit majd megtárgyalnak.

Lehet, hogy már idén is tudnak valami újat bevezetni, de ha reálisan nézzük, akkor valószínűbb, hogy 2019. január 1-től.

2018. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

Átfogó megállapodást KÖTÜNK a nőkkel.


Ez nem azt jelent, hogy MÁR megkötötték, hanem hogy meg fogják tenni.


de nem úgy fog történni, hogy körbejárnak és minden nővl megegyeznek, hanem kidolgoznak valamit, ami szerintük és bizonyos család és nő képviseleti szervezetek szerint, szakemberek szerint elősegítheti a gyermekvállalási kedv erősödését.

2018. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Nyugtával dicsérd a napot. Vezérünktől eddig még csak hazugságokat hallottam.
2018. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Á, értem!


Tehát akkor ez egy beetetés, hitegetés, szépen hangzó semmi!?


Hiszen ha MAJD, meg KONKRÉT TERV NÉLKÜLI, akkor ez az üres kijelentés mire volt jó?!


Ilyet én is tudok pl.:


Én is átfogó megállapodást kötök saját magammal, de hogy pontosan mire, miért, miből, arról halvány lila gőzöm nincs, de azért legalább biztatóan hangzik. :D


Szóval ennyit a szavakról!

2018. máj. 2. 17:06
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
És a pelenka árán mikor csökkentik az áfá-t, mondjuk 0%ra...? És a bébiételekén? Meg a popsitörlőn?
2018. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Se a Gyest, se a Családit nem fogják emelni, a munkához köthető támogatásokat fogják bővíteni. Több bölcsi, óvoda, részmunkaidő stb.
2018. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"És a pelenka árán mikor csökkentik az áfá-t, mondjuk 0%ra...? És a bébiételekén? Meg a popsitörlőn?"


Igen, ez is jó kérdés !!!

2018. máj. 2. 21:16
 10/24 A kérdező kommentje:

"Se a Gyest, se a Családit nem fogják emelni, a munkához köthető támogatásokat fogják bővíteni. Több bölcsi, óvoda, részmunkaidő stb."


Elszomorító! :(


És ha nincs munkahely hozzá, akkor haljon éhen a gyerekkel együtt?!

2018. máj. 2. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!