Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor átfogó megállapod...

Orbán Viktor átfogó megállapodása a nőkkel mennyivel emeli meg a GYES-t és a CSP-ot 2018-ban?

Figyelt kérdés
Próbáltam rákeresni, de sehol nem írják, hogy 2018-ban hány Ft-ra kívánja emelni a GYES-t és a Családi Pótlékot illetve, hogy milyen KONKRÉT intézkedést kíván tenni a családalapítás, gyermeknevelés támogatását illetően a nők helyzetének javítása érdekében! Tudja valaki?

2018. máj. 2. 16:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Drága 11-es!


Te még elhiszed a sok mesét?!


Mit gondolsz, miért van "hivatalosan" alacsony szinten a munkanélküliségi statisztika?!


Azért, mert 3 hónap után már semmi sem jár a munkanélkülinek, kikerülnek a rendszerből, nem jelenti be őket az új munkáltató vagy bedobják őket közmunkába és így szépen eltűnnek a nyilvántartási listáról.


Csodálatos dolog ám a naivság és boldogok a tudatlanok! :XD


Európával meg ne dobálózz, majd ha EU-s szintű fizetések lesznek a legszegényebb régiókban is (még a közmunkásoknak is!) és nem csak az árak lesznek európai szintűek, na majd akkor példálózzál!


Bírom, amikor elfogynak az érvek és jönnek ide a nagy megmondóemberek a lekezelő stílusukkal, meg a személyeskedéseikkel, de érdemi választ azt bezzeg nem tudnak adni a feltett kérdésre....


Nem tartozik ide, de nem vagyok taknyos és nem csináltam senkinek gyereket !


Egyszerűen csak őszintén érdekel, hogy milyen KONKRÉT TERV áll Orbán Viktor hangzatos kijelentése mögött, de eddig erre még egy fideszes sem tudott érdemben válaszolni, szóval ennyit erről.

2018. máj. 3. 10:10
 12/24 A kérdező kommentje:

13-as!


Inkább próbáld meg te értelmezni a kérdésemet, mielőtt itt osztod a nem létező eszedet! :D


Pontosan azért tettem fel itt a kérdésemet, mert SEHOL nem találtam arra vonatkozó választ, hogy milyen KONKRÉT megállapodást kíván kötni a nőkkel Orbán Viktor,

tehát e felől szeretnék tájékozódni illetve erről tájékoztatást kapni és megkérnélek, hogy amennyiben erre nem vagy képes érdemi választ adni, akkor inkább ne szólj hozzá, mert senki nem kíváncsi az alpári megnyilvánulásaidra, kösz!

2018. máj. 3. 10:35
 13/24 anonim ***** válasza:
49%
Többen is leírták neked, ha még mindig nem érted, az nem az én problémám. Egyébként a magam részéről mind a gyes, mind a családi pótlék emelését fölöslegesnek tartom, a diplomás gyed és a családi adókedvezmény bővítését pedig kifejezetten üdvözlendőnek. Teljesen jó irány a bölcsődei, óvodai férőhelyek és a részmunkaidős állások számának növelése, támogatása.
2018. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

"És ha nincs munkahely hozzá, akkor haljon éhen a gyerekkel együtt?!"


Olyan ne vállaljon gyereket, aki még magát se tudja eltartani. Nem az a lényeg, hogy analfabéta, putrisok szaporodjanak és termelődjön ki még egy segélyen tengődő réteg.

2018. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Konkrét választ nem kaptam, de az, hogy te a magad részéről mind a gyest, mind a családi pótlék emelését fölöslegesnek tartod, még nagyon sok ember igenis rászorulna az emelésre !


Vagy szerinted egy nagy csomag pelenka, ami kb. 5 eFt, hány napig tart ki és mire elég a gyes és a csp ehhez?!

És akkor még ez csak a pelenka....


A diplomás gyedet és a családi adókedvezményt nem mindenki tudja igénybe venni - ráadásul pont ők nem a leginkább rászorultak.


A férőhelyek és a részmunkaidős állások számának növelése, támogatása pedig csak üdvözítő, ha van ehhez munkahely is, de pl.a keleti régiókban, Borsodban, Szabolcsban azért nem az a jellemző, hogy túlkínálat lenne és nem mindenki teheti meg, hogy szállóra menjen pl. Vas megyében vagy hogy diplomát szerezzen....

2018. máj. 3. 10:55
 16/24 A kérdező kommentje:

14-es már vártam ezt! :D


"Olyan ne vállaljon gyereket, aki még magát se tudja eltartani. Nem az a lényeg, hogy analfabéta, putrisok szaporodjanak és termelődjön ki még egy segélyen tengődő réteg."


Arra még nem gondoltál, hogy esetleg amikor gyereket vállalt, akkor még volt mire és aztán, amikor beütött a krah, már nem volt visszaút, de akkor is enni kell adni neki valamiből és nem mindenki akar segélyen megdögleni?!


Komolyan, hol élsz te?!


Már nem a szocializmusban vagyunk, ahol suli után felvettek az első munkahelyre és onnan mentél nyugdíjba!


Manapság NINCS biztos állás, NINCS biztos munkahely !


Az embereket addig tartják meg, amíg a támogatásokat felveszik utánuk, sok helyre csak 35 éves kor alattiakat alkalmaznak és meg lehet nézni, hogy akinek nincs protekciója, az mire megy a kitűnő bizonyítványaival.


Nem csak a putris réteg van meg a diplomás réteg, hanem van még egy szerény középosztály is, aki élni szeretne és felnevelni a gyerekét/gyerekeit!


Szóval igenis, ha nem tud egy anya elhelyezkedni, akkor kapjon már annyi támogatást, hogy azt a szegény gyereket tisztességgel felnevelhesse, nem mindenki analfabéta, cigó, meg bérszaporodó és nem mindenki akar bűnöző lenni azért, hogy megélhessen, ha már dolgozni nem veszik fel!


Miért kell végletekben gondolkodni és minden embert leírni?!


Na, ez a baj!


A kormány is pontosan így gondolkodik és azokra senki sem akar gondolni, akik valóban rászorulók nem csak megélhetési "putrisok".


Egy kis empátia jól esne minden nőnek, ha már más konkrét támogatás nem jár nekik!

2018. máj. 3. 11:08
 17/24 anonim ***** válasza:
49%

Röhejes, hogy te az Orbán-kormányon kéred számon a családok iránti empátiát.:D Ebből is látszik a mérhetetlen ostobaságod. A gyerek amúgy nem arra van, hogy az anyja megéljen belőle, némi felelősséget azért mégiscsak kell vállalnia a polgárnak önmagáért, a gyerekéért és a megélhetésükért. Ha nincs helyben munka, keresni kell máshol, ma Magyarországon csak az nem dolgozik, aki nem akar, vagy egészségügyi okoknál fogva nem tud.

egyébként a kérdésed kapcsán itt tájékozódhatsz: [link] (ill. a kapcsolódó cikkek), annak tudatában (ahogy már leírták), hogy a kormány jelenleg javaslatokat vár. Megállapodás ugyanis értelemszerűen akkor köthető, ha a javaslatokat megvitatták és a felek kompromisszumra jutottak. Nem gondoltam, hogy még ezt is el kell magyarázni.:-)

2018. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég rendesen vannak támogatva a rászoruló gyerekek. 2 gyerekem van, látom az óvodában, hogy mikben részesülnek a szegényebb, sokgyerekes családok. Én, akinek csak 2 gyereke van és nem a semmire szültem őket, sírhatnék pont, hogy ők miért, mégse teszem. Azért te sem gondolod komolyan, hogy szinte az állam állja a gyerek felnevelését? Ha dolgozott, kap gyedet, apuka dolgozik, meg tudnak élni, aztán lehet bölcsibe, oviba adni a gyereket.
2018. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én nem röhögök rajta és nem csak az Orbán-kormányon kérem számon a családok iránti empátiát, hanem a hozzászóló "röhögő"kön is!


Ostoba pedig az, aki mondja. Én nem veszem magamra.


Senki sem írta, hogy a gyerekből akar megélni - nem is tudna, hiszen még a gyerek pelenkájára sem elég a gyes és a csp...! Ezt miért nem képes senki felfogni?!


Pontosan azért írtam, hogy legalább azt arra a szintre emelhetnék, hogy A GYEREKNEVELÉSHEZ ELÉG LEGYEN!

Az anya hiába vállalt felelősséget, ha az a kormány nem támogatja ebben, amelyik a demográfiai adatokat akarja növelni....


"Magyarországon csak az nem dolgozik, aki nem akar" - ezt meséld be azoknak, akiket sehová nem vesznek fel.


Tudod, ha meg van hirdetve egy állás és mondjuk 400-an jelentkeznek rá, szerinted mi lesz a maradék 399-el, akit nem vettek fel?!


Van fogalmad arról, hogy mennyi Pesten egy albérlet és hogy mennyi a minimálbér?!


Á, felesleges bármit is írnom, ezt úgysem értheti az, akit nem érint, de legalább némi empátia igenis szorulhatna belé, mert ma nekem, holnap lehet neked....


Köszönöm a linket, de semmi újat nem lehetett belőle megtudni, ami a párbeszédet illeti: én leírtam, hogy hogyan segíthetne Orbán a nőkön, ha valóban akar segíteni rajtuk és azt akarja, hogy fel is tudják nevelni a hőn áhított gyereket, akkor ne csak beszélgessen majd róla, hanem cselekedjen is.


Szép napot!

2018. máj. 3. 12:05
 20/24 A kérdező kommentje:

"Azért te sem gondolod komolyan, hogy szinte az állam állja a gyerek felnevelését? Ha dolgozott, kap gyedet, apuka dolgozik, meg tudnak élni, aztán lehet bölcsibe, oviba adni a gyereket."


Orbán írta, hogy meg akar állapodni a nőkkel, én csak ötleteket adtam neki, hogy mivel segíthetne rajtuk pl. a beszélgetések és üres szavak helyett.


Gondolhatna az egyedülálló, egy gyereket nevelő és állástalan nőkre is, de rájuk senki sem gondol.


Ítélkezni könnyű.

2018. máj. 3. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!