Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következménye lesz...

Tgt kérdése:

Milyen következménye lesz Joseph Daul, az Európai Néppárt elnöke, Manfred Weber frakcióvezető és Orbán Viktor megbeszélésének?

Figyelt kérdés

Az Európai Néppárt vezetősége május elején tisztázó beszélgetésre akarja hívni Brüsszelbe Orbán Viktort, hogy tudassák vele: vannak korlátok, amiket neki is tiszteletben kell tartania.


Vártok valami változást ettől?


[link]



2018. máj. 1. 07:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Semmi. Eddig sem érdekelte, megy a saját feje után.
2018. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a németek lenyugszanak. Nem a rosszindulatú sajtóból kell informálódni, hanem tiszta forrásból arról, mik is Orbán Viktor tervei. Amúgy alábbi nyilatkozatok alapján alapvetően pozitív Weber hozzáállása Orbán Viktorhoz.


[link]


[link]

2018. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes a cikkek egymásra hivatkozásaira odafigyelni: a "Die Welt című német napilap ... a Der Spiegel értesüléseire hivatkozva azt írja". Közben meg szájról szájra járva torzul a történet.


Kizártnak tartom, hogy Joseph Daul és Manfred Weber azt nyilatkozta volna a sajtónak, hogy "raportra" hívják Orbánt, de még azt se, hogy "tisztázó beszélgetésre". Ez a más ügyekben messzemenőkig píszí német sajtó koholmánya.


Ha le akarnák teremteni, akkor is egy semleges szöveggel hívnák Orbánt megbeszélésre. Például az előző látogatás viszonzása teljesen elfogadható. A többi meg a látogatás után derül ki.


Miért kell újra meg újra előre innotok a medve bőrére, ami után jön a kijózanító pofára esés. (Helyesbítek: normális emberek számára kijózanító, Orbán idült ellenségei számára nem az.)

2018. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem szabad hinni a német lapoknak?
2018. máj. 1. 10:23
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Igen, én várk tőle változást.


Orbán remélem rámutat arra a tényre, hogy jönnek a választások az eu parlamentben és egyértelműen a bevándorlásellenes, euszkeptikus hangok erősödnek az ő választóik között is.

Nem árt ha szem előtt tartják ezek az emberek aaaaz elmúlt időszak választásait Európában, ahol mindenhol meggyengültek a bevándorlást és a nagyobb eu központosítást támogató pártok.

Ha szeretnének még továbbra is jelentős erők maradni a saját országukban, akkor nem ártana változtatnának a politikájukon és hozzáállásukon. Merkel már megtette - csak utólag. Nekik nem ártana okulni belőle és előbb változtatni.


Ha nem, akkor majd a választók fognak változtatni jövőre.

2018. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Ugye Népszavát csak azért olvas néha az ember, hogy ismerje az ellenség álláspontját.



Manfred Weber CSU politikus, a CSU a bajor kormányzópárt. A CSU tavaly vagy azelőtt, az egész pártvezetés miniszterekkel Budapesten volt Orbán meghívására.


Az elmúlt három évben minden évben meghívták Orbánt, kétszer Münchenben volt, a bajor parlamentben, most januárban pedig valahol vidéken, nem emlékszem a helység nevére, rá lehet keresni, a CSU pártkongresszusra hívták meg. Rajta kívül Kurz, az osztrák kancellár volt meghívott. Merkel vagy akármelyik CDU politikus nem meghívva.


Itt volt egy sajtótájékoztató, interneten megkereshető, ahol teljes mértékben kiállt a CSU vezetés Orbán mellett, és a jó kapcsolatokat erősítették meg. Mondhatni jobb a kapcsolata a CSU-nak a Fidesszel, mint a CDU-val, akivel együtt indulnak a német országos választáson.


Végül, Manfred Weber most tavasszal Budapesten kampányolt Orbán mellett egy emelvényen, valamint, nem tudom láttad-e Orbán győztes beszédét a választások estéjén, ahol ő maga mondta, hogy Weber és Kaczynski segítette Orbánt személyesen a kampány alatt Budapesten, ezért a legszorosabb viszony Lengyelországhoz és Bajorországhoz fűz minket.


Azt hiszem ez elmond mindent arról, hogy Weber milyen raportra hívta Orbánt.

2018. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kár, hogy az ellenfeledet ellenségnek tekinted.

A Népszava a Die Weltre és a Der Spiegelre hivatkozik.

Belinkelem neked a Die Welt cikkét.


[link]

2018. máj. 2. 18:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki Magyarország ellen van, az nem ellenfél, hanem ellenség.


A linkelt cikkel kapcsolatban, olvastam én is, mikor megjelent, még akkor. Boris Kálnoky a szerző és a Welt Online a felület. Ez megadja az alaphangulatot. Kár, hogy a komplett Weber nyilatkozat nincs benne a cikkben és egyébként sehol nem találni a neten. Ennyit a hitelességről.

2018. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem Magyarország ellen van csak a korrupt magyar kormány ellen.
2018. máj. 2. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Amikor kifogyunk az érvekből, akkor elő lehet venni a korrupció dumát.


Az jellemző azért, hogy mondvacsinált jogállami problémákra hivatkozva támadják Orbánt az EU-ban. Korrupció miatt viszont nem. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne. Nem találnak semmit, vagy miért nem indítanak eljárást Magyarország ellen korrupció miatt?



Az ellenzék hány feljelentést tett az elmúlt négy évben korrupciós ügyletek miatt? Sárdobálás helyett a jogállami kereteket kellene használni. Hitelesebb.



Tegnap volt a találkozó. Mi volt a nagy raporton? A népszavánál kicsit lejjebb vettek az arcból, Boris Kálnoky meg még gondolkodik, hogy mivel tudja következő alkalommal mocskolni Magyarországot.

2018. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!