Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazzunk! Ki nyerje a...

Szavazzunk! Ki nyerje a 2022-es választást?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 01:18
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
86%

A valasztas.hu adatai alapján 2018-ban kb. 8,3 millió magyar szavazhatott. A wikipédia szrint ebből mindössze kb. 5,8 millió ember vett részt, amiből a Fidesz-KDNP kb. 2,8 millió szavazatot szerzett. Azt hiszem azért az világos, hogy aki Fideszes és egyetért a rendszerrel az biztosan elment szavazni. kb. 3 millióan vannak azok akik az O1G mentalitás alapján működnek / szimpatikus nekik az egyik ellenzéki párt. Marad 2,5 millió ember aki biztosan nem Fidesz szimpatizáns, és távolmarad a politikától / megveti a magyar politikát / ki van ábrándulva a magyar politikából / még mindig hivatkozik az akkor több mint tíz évvel azelőtti Gyurcsányra és MSZP-re, vagyis nem megy el szavazni (lehet, hogy valaki beteg, de ez most elhanyagolható). 2018-ban ez még aránylag érthető volt mert nemcsak gyenge és vízió nélküli volt az egész ellenzék, de a kampánya is szar volt. Jól látszott, hogy felvannak készülve a Fidesz következő győzelmére. (Egyébként erről a témáról ajánlom a 444 makróját.)

Ha az a bizonyos nem Fidesz szimpatizáns 2,5 millió lelket számláló réteg is elmenne szavazni (mondjuk reálisan 2 millió), akkor biztosan el lehetne érni, hogy ebben az úgynevezett demokráciában ne egy darab párt módosítgassa az alkotmányt (!).

Ahogy már fent említettem, sokan nem, de én személy szerint megértem ha valaki 2018-ban nem ment el szavazni. Viszont 2022-ben, úgyhogy, hogy az ellenzék sokat fejlődött azóta (mind vízió, mind vezetés, mind a sok új szereplő terén), sőt észre is vették, hogy közösen kell indulni, ez a "szar az ellenzék" szlogen már nem elég arra, hogy ezért ne menj el szavazni. De azzal, hogy elzárkózol a szavazástól úgy, hogy még se miniszterlnök jelölt, se konkrét program sincs, az nettó blődség. Ezzel azt mondod, hogy akármit is csinál az ellenzék, téged az nem fog érdekelni és csak azért sem mész el szavazni.

2021. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
75%

Köszi, ez már okfejteés. Ez már hasznos válasz. Bár nem értek vele egyet. De erre várok, amikor politikai vita van és nem szologenekre!



"kb. 3 millióan vannak azok akik az O1G mentalitás alapján működnek"

Ez puszta feltételezés. Nincs mögötte mérhető tömeg. És hiányzik a b1g, ami a baloldal egy gengszterségesség megfelelője lehetne ezt később kifejtem.


"2018-ban ez még aránylag érthető volt mert nemcsak gyenge és vízió nélküli volt az egész ellenzék, de a kampánya is szar volt."


Te látsz változást. Én nem. Én színházat látok, amiből semmi nem valós. Ezt látszat miatt csináljak, hogy utána hatalmat szerezzenek, valami ellen felléphessenek, vissza tartsanak másokat és nem intézkedéseket, fejlődéseket akarnak, mint MKKP, vagy Puzsér (akiket emiatt becsülök). De ez az én gondolatom, amit ha nem megértesz, vagy logikusan, tényekkel alátámasztva mondasz ennek ellent, akkor megint csak megerősíted, hogy az ellenzék nem akar szavazókat támogatni, csak hatalmat akár a szavazók támogatásával.


"De azzal, hogy elzárkózol a szavazástól úgy, hogy még se miniszterlnök jelölt, se konkrét program sincs, az nettó blődség."

Ez ítélkezés, nem magyarázat.

Ha nincs jelölt, miként lehet állítani, hogy összeállt és megbízható a társaság. Ez kifelé úgy látszik, hogy nem tudnak konszenzusra jutni meg abban sem, amit közösen akarnak elérni. Tehát saját magukkal folytatnak harcokat. Ez a viking mentalitás oda vezet, hogy saját magukat írtják ki. Lesz itt még ugyan olyan viszály, mint 18ban.


A szavazás nem 21ben lesz. 22ben lesz. A mostani helyzet semmit nem jelent. A választáskori helyzet jelent valamit. A Századvég hamissága puszta pénzkidobás. Manipulatív társaság, aki nem látja valóságot, még akkor sem, ha többen kínálják nekik ezüst tálcán.


Nincs jelölt, nincs kire szavazni. Senki sem szavazhat arra a jelöltre, aki nem létezik. Ezt nem fogod tudni megmagyarázni. Aki nem akar a senki nevezetű jelöltre szavazni, azt nem kéne bírálóan illetni.

Ha Fletó lesz a jelölt, sokkal nagyobb az elkneszenv iránta, s taszitnai fogja a választókat.


"Ezzel azt mondod, hogy akármit is csinál az ellenzék, téged az nem fog érdekelni és csak azért sem mész el szavazni."

Ezt te adod az én számba. Én nem ezt állítom. De ezzel is manipulatív módon akarod tudtomra adni, neked mindegy, mit gondolok én, neked megvan a saját véleményed mindenki másról.

Én az ellenzék színeiben sem az lmp-vel sem a DKval (Fletóval) nem tudom sem azonosulni, sem szimpatizálni, mert bizonyították, hogy megbízhatatlanok. Annak ellenére, hogy végre, ahol lakok ott az LMP teljesít és nem csak áskálódik. De ez csak helyi választáson múlik.


Egyik párt sem képvisel egy közös álláspontot. A jelöltek maguk fejük után mennek és ezért a helyi választáson nem pártra szavazok, hanem személyre.


A pártok közül is a kisebbekre tudok csak gondolni, mint alternativa. Nem egy nagy közös pártra. Pont az egység megtarthatalsága miatt. A kis párt nem fog a programkaival ellentétesen viselkedni, mert nincs meg az a nagy számú tagsága, ami elkerülhetetlenül egymásnak ellentmondást, széthúzást generál.

A politikai potenciál sokkal nagyobb, mint amit lehet látni.

A két nagy párt semmiben nem ért egyet. Nem azért, mert attól jobb lesz. Sőt! Ha rosszabb lesz, akkor meg inkább nem értenek egyet. Ezzel tudják a lakosságot megosztani és uralni. Ezt játssza mindkét oldal kivétele nélkül. Így súlyos költségekbe verik az országot, miközben nem halad semmi. Ezek a pénzek súlyosabbak, mint az összes stadion. :(

De ez elkerülhetetlen. Ha ketté szakad az ország és ezt a szakadást összefogásnak hívják, már ez is manipulatív. OV bukása akkor lesz meg, ha az ellenzék 4 évig képes fenntartani az összefogást és nem a választás előtt 6 hónapig. Már pedig pont ez lesz, 6 hónap puszi és utána szétesnek.


A számolásból pontosan kimaradt az, ami logikus, ha szerinted van, aki Orbán rezsimet utálja, van aki mástól fél és nem akar bal oldali Orbán hasonmásokat annak ellenére sem, hogy ettől még nem lesz jobb neki. Mivel két rossz közül kell választani, így nehéz a döntés. Nincs elég pro érv. Ha valaki gyűlöletből tud erőt meríteni, jó neki. Nekem nem megy. Ezért nem tudok sem a radikális bal, sem a radikális jobb oldalra "savazni".


A magyarázatod általánosan jellemző a baloldalra. Egyoldalú megközelítésük és nem veszik figyelembe, hogy lehet ugyan az a kritikájuk, mint a jobboldalnak. Amíg ezt a potenciált nem ismeri el, és tudatosítja, hogy ezt and kerülni akarja, addig nem lesz benne bizalmam. Ezt vagy nem látják és akkor nem érettek. Vagy látják, de szándékosan terelik erről a szót, ami manipuláció.


Aztán ami a legnagyobb kritika, az az amateur matekból jön ki.

Ott van a Simpson paradoxon. Ezt is érdemes lenne figyelembe venni. Pont emiatt volt képes Fidesz kis helyeken behúzni a választást.

2021. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!