Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Evangélikus Egyház nem...

Az Evangélikus Egyház nem szégyelli magát arra buzdítani, hogy az ellenzékre szavazzunk? Ellenzékiek, nektek mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon, hosszan, virágnyelven, de tulajdonképpen arra buzdít az Evangélikus Egyház, hogy a Fidesz ellen kellene szavazni, mondjuk az Gyurcsány(né)ra, vagy a Momentumra.


Helyes egyáltalán, hogy ezt propagálják? Nagyrészt a kormány pénzén élnek, kaptak iskolákat, óvodákat, ahol kinevelhetik maguknak a jövő híveit.

Gyurcsány vagy Kádár alatt vajon jobb volt nekik?

Ha iszlamizálódik Európa, az jobb lenne nekik? (ugyanis Mo. nem "célország", de ezek EP választások, nem helyiek.)


A Fideszre ugyan mondhatjuk, hogy lop, viszont sok keresztény érték mellett kiáll, pl. férfi és nő közötti házasság, nagycsaládok propagálása, legalább szóban, keresztényüldözés ellen tesz stb.


Meg egyáltalán, milyen dolog egy ilyen egyháznak pártpolitikai szintre süllyedni, ilyenbe beleütni az orrát, mikor az ő híveik között is vannak ellenzékiek és kormánypártiak egyaránt?

Rengeteg embert sértenek meg ezzel szerintem.

Egy fideszesnek is joga van evangélikusnak lenni. Az egyházának az ő véleményét is tiszteletben kellene tartani.

Ha egyház tesz nyilatkozatot, az a híveik szemében olyan mint ha Isten akaratát nyilvánítaná ki. Ezzel nem illik szórakozni.


Ellenzékiek, mi a véleményetek erről?

Természetesen vannak ellenzéki papok, lelkészek, minden egyházban, de ez a hivatalos központi állásfoglalás tényleg több a soknál szerintem.


2019. máj. 24. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam ki ezt a szövegből.
2019. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam a cikket, mondjuk ez nem magyarországi evangélikus, hanem egy keresztény európai ökumenikus állásfoglalás, benne van egy csomó európai protestáns egyház, és a katolikus is...


Tehát a magyar evangélikusokra most nem annyira haragszom ezért, bár nem értem, hogy az európai egyházaknak miért ilyen fontos az Orbán-Salvini-Le Pen, stb. ellenesség?

2019. máj. 24. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az persze kevésbé zavar, amikor Kiss-Rigó püspök Szegeden a Fideszre való szavazásra buzdít, ugye?
2019. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az első mondat: "Az alábbi állásfoglalást a MEÖT (Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa) Szociáletikai Bizottságának tagjai teszik közzé"


Ökumenikus = Felekezetek közötti. Ez egy olyan szervezet, amit több Magyarországon működő keresztyén egyház hozott létre.

2019. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja látom azóta tisztázódott a dolog...
2019. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Orbán a szélsőséges emberekkel barátkozik azokkal az emberekkel akik diktatórikus eszközökkel irányítják az országukat, orbán is ezt teszi.

Az egygházak általába a megbékélést az emberek megsegítését helyezik előtérbe és nem az emberek kizsákmányolását ezért orbán nem ideális ember az ő szemükben.

Ez a semmilyen zsolt által képviselt egyházra nem érvényes mert a semmilyen zsolt eladta az egyházát orbánnak júdáspénzért.

2019. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

"Helyes egyáltalán, hogy ezt propagálják? Nagyrészt a kormány pénzén élnek, kaptak iskolákat, óvodákat, ahol kinevelhetik maguknak a jövő híveit."


Azért ez nem a XIV. század. A pénzen nem vehető meg minden és kell mélyen vallásosnak lenned azért, hogy abba az iskolába járj. Mai fejjel, ha választhatnék akkor ma egyházi iskolába mennék egyszerűen azért, mert több pénzt kapnak és nem fordulna olyan elő, hogy nem vehetünk részt egy országos döntőn, mert nincs pénze az iskolának.


"Gyurcsány vagy Kádár alatt vajon jobb volt nekik?"


Annyival jobb volt Kádár alatt, hogy akkor olyanok jártak akik komolyan vették és nem volt bennük megfelelési kényszer a Párt ideológia irányába.


"Meg egyáltalán, milyen dolog egy ilyen egyháznak pártpolitikai szintre süllyedni, ilyenbe beleütni az orrát, mikor az ő híveik között is vannak ellenzékiek és kormánypártiak egyaránt?"


Ez nem ma kezdődött, hanem jó pár évvel, akár évtizeddel korábban és rengeteg példa van, hogy pont a Fidesz mellett kampányolt egy pap a misén.

2019. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%

Engem nem zavar. Vidéken lakom. Itt, ha bármely felekezethez eljut ilyesmi, az adott pap lelkiismeretén múlik, miként cselekszik. A fidesz támogatottsága vidéken négyötödös. A Momentumot nem jegyzik. Mufelénk a Dk nem mer kampányolni....

Ezen ismeretek birtokában, ha egy pap ujjar húz a gyülekezetével, az megérdemli a sorsát! 😄

2019. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, ez miért lenne FIDESZ ellenes kiállás. A bevándorlás valóban az egyik legnagyobb probléma, a kisebbségi jogok úgy szintén (lásd ukrajnai magyarok), és a kormány erejét most is a széles körű társadalmi felhatalmazás adja. Erre van szükség az EP választáson is. Te most trollkodsz?
2019. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem minden Egyház cimborál az ördöggel.

Ma voltam a Teszkóban, és a pénztáros az kérdezte: támogatja a nélkülöző gyerekeket?


Ez a Fidesz kilenc éve garázdálkodik, és még mindig vannak éhező gyerekek, talán nem kisvasutat, és stadiont kellett volna építeni.

2019. máj. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!