Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt mondják hogy itt...

Akik azt mondják hogy itt 30-40 év múlva mikor az én generációm nyugdíjas lesz nem lesz nyugdíj azok mire alapozzák ezen feltevésüket?

Figyelt kérdés
2020. dec. 31. 05:34
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
19%

#24 "Akkor biztos Brüsszel volt ez is.

Folyamatosan emelkedig a várható nyugdíj korhatár."

Jól érthetően leírtam, hogy melyik kormány emelte a nyugdíjkorhatárt.

1997-ben a Horn kormény hozott róla törvényt, 2008-ban meg a gyurcsány kormány.

Nyugdíj korhatárt MINDIG lépcsőzetesen emelnek, MINDIG a jövőben és nem azonnal, mert NYUGDÍJRÓL van benne szó és azt az embereknek előre tudnia kell. Vagyis az 1997. évi LXXXI törvény 18. §-a rendelkezik 2008-ban meghozott törvény módosítása szerint az 1952 után születettekről, hogy ők már 62 évesen mehetnek majd nyugdíjba, azaz nekik 2014-ben lehet teljes nyugdíjba menni, a később születetteknek meg fokozatosan emelkedik a korhatára.

A 2008-ban gyurcsányék által meghozott törvény csak pár évet adott így is a nyugdíjkorhatár emelés kezelésére.

Bármi módon ezt a fideszhez kötni az a ritka nagy baromságok területe. Meg persze az orbánfóbia mellékhatása.

2020. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
8%

Emberek, 30-40 évvel későbbi állapotokról beszélünk.

Az említett politikusok ekkor valószínűleg már élni sem fognak!

2020. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
74%

31

Anyukám 57-es.

Folyamatosan egyre későbbre tolódik a korhatára.

A 3 évvel ezelőtt tervezettől is későbbre.

2020. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%

#29 "A probléma az, hogy ez az arányszám az utóbbi években nem nagyon akar emelkedni. A 2010-es évek elején sikerült 1,2-ről 1,5 közelébe feltornászni, de azóta gyakorlatilag stagnál. "

Pontosan szólva a korábbi 1,3-1,25-ös értékről 2015 óta 1,49-en állunk stabilan.

Ez nem elegendő, ezért is nem álltak le a családtámogatási rendszer fejlesztésével.

A CSOK-nak és a babaváró támogatásnak a célja az, hoyg stabil, könnyebb, élhetőbb jövőt teremtsen azok számára akik gyermeket szeretnének vállalni. de ehhez idő kell. A babaváról még csak 2 éve vezették be a CSOK-ot 5 éve. A VÁLLAT gyermekeknek viszont a CSOK esetén 1 gyereknél is 4 éve van a családnak a "megvalósításra", 3 vállalt gyermeknél már 10, vagyis 2020-ra még gyerekszám növekedést ez nem jelenthetett. A babavárónál is még évek kellenek ahhoz hogy az első gyerekek akiket vállaltak megszülessenek, ráadásul ezek az első gyerekek, akik amúgy is megszülettek volna előbb utóbb. A cél az, hogy a korábban anyagi nehézségek miatt vágyott de mg nem született gyerekek is majd világra jöhessenek. Ez hosszabb időt vesz igénybe.

A folyamat jó, a növekedés várható a megkötött támogatási szerződések alapján. Még ha nem is születik meg minden vállalt gyermek, akkor is már kézzel fogható eredmény, hogy a fogyás üteme lelassult és már több gyermek születik a családokban, mint korábban.

Itt lényeges az idő és a stabilitás. Elég megint egy olyan kormányváltás, ami után elveszik a családtámogatásokat, mint tették 2002-ben és ismét akkora károk keletkeznek, amit most már nem biztos hogy helyre lehet majd hozni. Egy negatív beavatkozás évtizedekkel tolhatja el a megvalósulást, hiszen azok a gyerekek akik nem születnek meg, azok később sem fognak már, ezt láthattuk az elmúlt évtizedekben. Nincs olyan hogy én szerettem volna egy negyedik gyereket még 2000-ben, de a 2004-ben megszületett harmadik gyermekünk után már nem tudtuk anyagilag vállalni, akkor majd 2011-ben megszülöm, mert már ismét van családtámogatási rendszer ami segítene fel is nevelni. Hiszen akkor már 40 éves elmúltam és az egészségi állapotom már nem tette lehetővé a gyermek kihordását, szülését. Az a hajó már elment. Most azért lehet tenni, hogy a most szülő korban levőknek legyen lehetősége azokat a gyermekeket vállalni akiket most szeretnének.

2020. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
51%

"Tudom hogy te orbánhívő vagy, és az álomvilágodból mindent meg tudsz magyarázni.


De én akkora maszlag ostobaságot még nem láttam, jár a kiló krumpli."


Akkor te sem régóta gyakorizol, "vita"partnered ugyanis nem más, mint az egykori TakácsZs5 -nagyon könnyű felismerni a válasza stílusából és pár stilisztikai dologból- aki kvázi egy legenda itt, olyan mint a wartburgos kérdező, ő a fideszzombi archetípusa, tehát így ő nála tényleg igaz, hogy "Csak a Fidesz!" Tehát ő azt gondolja, amit a párt mond neki, azon kívül el van veszve. Hite viszont sziklaszilárd, sosem fogod megingatni, ha a pártmédia azt mondja, hogy mondjuk a a szitakötő egy dinoszaurusz és csak ballibsi vélemények vezérek miatt hisszük azt hogy rovar, akkor holnaptól szerinte a szitakötő dinoszaurusz, hiába magyaráznád neki, hogy de hát fej-tor-potroha van meg összetett szem és hasonlók, nem-nem-nem az akkor is dinoszaurusz mert megírta a Magyar Nemzet. Most azt hiszed, hogy gúnyolom, de nem ő tényleg ilyen.

2020. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
54%

Az alacsony nyugdíjjal az a gond, hogy ha nem tudja ellátni magát az öreg, akkor a gyerekének kell segítenie neki.

Anyukámnak nem elég a nyugdíja.

Vagyis rokkant ellátás, mert a 80.000Ft felét elvették, így csak gűhavi 40 rokkantságit kap.


Na nekem ezt még 50-100.000Ft-tal kell majd kiegészítsem, ha olyan álapotban lesz, hogy otthonba kell mennie.


Ilyen gazdasági állapotra (minimálbérre) nem merek gyereket vállalni.


Kész az öngerjesztő folyamat.

2020. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
58%
36! Ma Magyarországon annak érdemes csak gyereket vállalnia, aki legalább stabilan az átlagbért megkeresi, -és meg is tudja tartani, tehát nem megy el hitelre, lakbérre, vagy éppen szülők istápolására- az a minimum ilyen havi nettó 250-260 alatt (fejenként) csak a bolond vállal gyereket.
2020. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
62%

A jobboldali kormányzás óta a balodal ezzel "ijeszteget", amit meg is valósít, ha hatalomra kerül (lám ők megmondták). Magánnyugdíj pénztárakba terelik át a jónépet.


Saját tapasztalatom: évekig fizettem a manyupot, amit az állam közalkalmazottként ugyanolyan összeggel kiegészített. Ez eredeit nyugdíjpénztárt felszámolták, a jogutód -egy közismert nyugdíjpénztár- nyugdíjba menetelemet követően kb. a 70%-át fizette ki az általam befizetett összegnek. Az állami kiegészítés kifizetése fel sem merült. Reklamációmra a korábbi cégtől kapott (hiányos?) adatokra hivatkoztak. (Néhány évig nejem is fizette, ő egy fillért sem kapott -neve nem szerepelt a "jogutód" listáján.)


Ez esetben egy "jogutód" legalább továbbvitte az ügyeket - csőd esetén a befizetett manyupod elvész.

2020. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%

Meg kell nézni, hogy az óvodákban, iskolákban milyenek a nemzetiségi arányok.


Már többségben van az a népcsoport, akiknek a szülei segílyből meg lopásból élnek.


Na hogy ők nem fognak nyugdíjra valót befizetni, abban biztos vagyok.

2020. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Kezdésnek azt kéne megoldani, hogy ne akarjon minden második pályakezdő fiatal kimenni.
2021. jan. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!