Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek 28 ezer Forint a...

Akinek 28 ezer Forint a nyugdíja, az mennyit dolgozhatott az életében?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom anno kiskeresetű munkás volt és betegség miatt idő előtt kénytelen volt nyugdíjba menni. Neki most 94 ezer Forint a nyugdíja, 19 év munkaviszony után.

Akinek 28 ezer vagy hasonlóan alacsony, az kb mit és mennyit dolgozott az éelte során (ha dolgozott), hogy ilyen alacsony a nyugdíja?



2020. dec. 30. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Csak kommentet tudok hozzáfűzni a kérdéshez, feleségem 38 év munkaviszony után (felsőfokú végzettséggel, doktori címmel) kap 49.960- Ft nyugdíjat 75 évesen.
2020. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

vagy nem volt bejelentve,vagy 4 órásra volt bejelentve,vagy minimálra volt bejelentve.

de a mai napig hány olyan bizti őr vagy stb félbűnözők által leuralt terület van,hogy dolgozik x éve a cégénél a munkavállaló,egyszer csak beteg lesz,elmegy a körzetihez,ahol közlik vele,hogy 5 éve nincs utána fizetve semmi,mert be sincs jelentve.

2020. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
36%

Provokatív kérdés. Vagy csak tudatlan :)

Tudniillik, hogy a szocializmus idején nagyon gyakori és bevett szokás volt a munkavállalókat feketén alkalmazni. Ez azt jelentette, hogy az állam felé alig fizettél adókat (a munkáltató és a munkavállaló is), cserébe pedig zsebbe kaptad a fizettségedet. Lehet hogy ledolgoztál tisztességesen egy életet, de igen ám, csak amikor eljön a nyugdíjazás ideje, a munkádat bizonyítani sem tudod (mert a munkáltató lehet be sem jelentett), vagy csak alacsony, részmunkaidős fizetés után állapítják meg a nyugdíjadat. Nem ritka eset ám, hogy a munkavállaló csak 40 évnyi napi 8 órás munka után vette észre, hogy ő papíron csak 4 órákat dolgozott.

2020. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 meszike91 ***** válasza:
73%

21:58


Azt hogyan? Nehezen tudom elhinni.

2020. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#3 Ja, azt nem tudtam hogy a szociban is csináltak már ilyeneket.
2020. dec. 30. 22:08
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

# 4:


Úgy, hogy ezért jár a száraztészta holnap az MSZP központban.


Holnap én is megyek. :D


Az én apám 70 év munkaviszonnyal kapja a 28 500 forintot, mióta Fidesz kormány van...


Ja azt elfelejtettem, hogy még minimálnyugdíj is növekedik minden évben az aktuális nyugdíjemelés mértékével, tehát aki mégis ennyit kap az első évben, az is a következőben már nem párszázzal többet kap, de hát ez a Gyakori Kérdések alternatív valósága. :)

2020. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Anyósom például váltig állítja, hogy ő évekig kapott bérlapot, sőt szerződése is volt (!), mégis utólag derült ki, hogy csak 4 órában, feleannyi bérre volt bejelentve. Elképzelni sem tudom, hogy hogyan.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, aki minimálnyugdíjat kap, valszeg nem sokat dolgozott legálisan.

De az egyes válaszoló feleségét se értem, anyós, akit kb minden munkáltatója valahogy sunyin jelentett be, (középfokú végzettséggel) 85 ezer körül kap, 40 év munkaviszony után.

2020. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Ez sajnos most is gyakori, foleg a fizikai munkasoknal.

Persze mostmar okosabban csinaljak. Bejelentik minimalra, es azon felul kap kezben.

Csak ha majd eljon a nyugdijas ido, akkor ez sem lesz a legjobb. De legalabb addig boven megkeresi a penzt amire szüksége lehet.

2020. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
#4 Szerintem is sántít a dolog. Ha most 75 éves, akkor 1945-ben született. Anyám 1947-es. Középiskolai végzettséggel dolgozott, nem kiemelkedő állásban, egyszerű irodai dolgozóként. 4 gyerekkel volt otthon gyes-en, majd sokáig munkanélküli volt és később csak nagyon rosszul fizető munkákat talált, takarított. Így lett neki a nyugdíja majdnem 130 ezer forint.
2020. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Azt se felejtsük ki a "sorból",hogy jellemzően ezek a nyugdíjasok nők,akik nagy valószínűséggel gyermeket is neveltek.A férj volt a "fő" eltartó,a feleség meg ellátta a háztartást,gyermeket nevelt.Csak kevés óraszámban dolgozott.
2020. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!