Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a FIDESZ rossz, akkor...

Ha a FIDESZ rossz, akkor miért vannak 10 éve kormányon?

Figyelt kérdés

Lehet itt okoskodni, de 10 éve FIDESZ kormány van.


Ez idő alatt jóformán az egész országot megvették, átjátszották kormányközeli üzletembereknek, családtagoknak, barátoknak.


Olyan szintű hatalomra tettek szert mint eddig senki.


Ha hülyék lennének ezt nem tudnák megtenni. Ezek az emberek sokkal okosabbak, életrevalóbbak azoknál akik leszólják őket.


Pénz, hatalom, ennyi a lényeg.



2020. okt. 16. 22:03
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

"Mert a szocialista kormány regnálásakor felvett hiteleket súlyos feltételekhez kötötte az IMF"

Igazából nem.

Az IMF kritikája az elemzők körében pont azért volt negatív, mivel nem kötötte komoly feltételekhez. Normális esetben tényleg arról lenne szó, hogy hosszú távú célokat kell kitűzni és komoly feltételeket hoz, mivel célja, hogy visszakapja a pénzét.

Viszont az IMF hitellel nem ez volt helyzet, ami miatt azt feltételezik, hogy nem Mo. kormánya miatt kapta meg a hitelt az ország, hanem külföldi cégek, szervezetek lobbi munkája miatt, akiknek érdekeltsége van az országban.


"A devizahitelhez nem értek. De elég hihetetlen, hogy abban az időszakban csak itthon volt mindenki fafejű, az akkori kormányzatban."

A szabályozás 2001-es volt, ami lehetővé tette azt, ami jött.


"A munkanélküliség pedig magától nem oldódik meg."

De, mivel konjunktúrában ugyanúgy növekednek a cégek. Azért rúgják ki válság alatt az embert, hogy spóroljanak, konjunktúrában erre nincs szükség, vagyis ahogy véget ér a válság, úgy a cégek megint elkezdenek munkaerő után kutatni, vagyis de, maga a munkanélküliség magától visszaáll a válság előtti szintre.

Akiken segíteni kell és nem tudják megoldani maguktól az elsősorban a munkájukat elvesztők.


"gazdasági lehetőségeinknél fogva mindet nem lehet megoldani 4 vagy akár 8 év alatt"

4-8 év elég ahhoz, hogy az emberek lássák az irányt, de azon területek, amikre gondolok, azok az elmúlt időben csak romlottak.

Vagyis ha az ellenzéknek még nincs is terve, már akkor jobban járunk, ha nem romlanak ezek a területek.


"hiányolom az ellenzékből, hogy képtelenek felvázolni egy reális jövőképet, hogy ők milyen irányba vinnék el a gazdaságot, mik a kiemelt szektorok, stb. Hol vannak ezek?"

A momentum programja elég kidolgozott ilyen szempontból.

Illetve én ajánlom az oktatási minimumot is, amit több párt is aláírt.

Léteznek ezek a leírt "reális" jövőképek, csak el kéne őket olvasni. :)


"adókat emelünk, elfogadjuk az IMF basáskodó hitelfeltételeit, és ész nélkül privatizálnak"

Az IMf hitel nem volt basáskodó, de ezt már mondtam.

A másik kettő meg most is igaz, csak még válság sem volt.

Jelenleg egyetemeket is privatizálnak, ami olyan összeg, amire még példa sem volt Mo.-on.

2020. okt. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
0%

"Az IMF kritikája az elemzők körében pont azért volt negatív, mivel nem kötötte komoly feltételekhez."


Maga az IMF ismerte el, hogy a hitelezett országok megszorító programjainak előkészítésében tevékeny részt szoktak vállalni a szakértőik. Továbbá nem szalad elfeledkezni a washingtoni konszenzusról sem, amit általában kikényszerítettek a hitelezett országnál. Eleve a szerződés lecsökkentette az ország gazdasági önállóságát, és a kormány mozgásterét. Szóval arra hivatkozni, hogy a kamat miatt ez egy jó hitel volt, elég súlyos hiba, mert az ördög a részletekben rejlett.


"A szabályozás 2001-es volt, ami lehetővé tette azt, ami jött."


Igen, 2001-es. De megint kimaradt az indoklásból, hogy az IMF már 2004-ben felhívta a figyelmet a devizahitelekkel járó kockázatokra. A Gyurcsány kormányzat pedig 4 évvel később, 2008-ban sem tett semmit ez ellen. Inkább kedvező környezetet teremtettek a devizakölcsönök felvételére. Gondolom tudod, hogy mi lett ennek a vége. Ekkor nyertek teret Magyarországon a külföldi tulajdonú bankok, akik élen jártak devizahitel folyósításban. Ez pedig tovább rontotta az ország gazdasági szuverenitását is, mivel a külföldi bankok részaránya megközelítette a 60%-ot a piacon.


"De, mivel konjunktúrában ugyanúgy növekednek a cégek."


Ahhoz a konjunktúrához viszont gazdasági élénkülés kell, ami egy recesszióban álló országnál tőkeinjekció nélkül nem fog bekövetkezni, kivéve, ha az adott cég jelentős tőketartalékkal rendelkezik, és a produktumára a piaci kereslet jelentős. De keresletet viszont az olyan fogyasztók generálnak, akik rendelkeznek munkával és fizetéssel. Magyarország esetében sem véletlen népszerűek a mikro-kis és közepes vállalkozások számára elérhető kedvező kamatozású hitelek, és vissza nem térítendő állami támogatások. A gazdasági folyamatok nem minden országban ugyan úgy zajlanak.


"Vagyis ha az ellenzéknek még nincs is terve, már akkor jobban járunk,"


Terv nélkül csak azok szavaznak akik nagyon fanatikusak. Aki realista, az tudni akarja, hogy a választás után honnan indulunk és hová érkezünk meg a ciklus végére.


"A momentum programja elég kidolgozott ilyen szempontból."


Olvastam a Momentum programját, és megdöbbentő, hogy túl nagy eltérés nincs a fideszéhez képest. Ezt nem nevezném másik útnak. Azon pedig elegánsan szemet hunytam, hogy körmondatokba vannak szépen becsomagolva tartalom nélküli fogalmak.


"Az IMf hitel nem volt basáskodó, de ezt már mondtam."


Kamat terén nem, de részleteiben igen.

2020. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!