Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2015-ben miért nem panaszkodot...

2015-ben miért nem panaszkodott az ellenzék, hogy Simicska kirúgta az összes jobb oldali újságírót a tulajdonában lévő médiákból?

Figyelt kérdés

Az Index is örömködött akkoriban ezen , most meg, hogy Dull Szabolcs kiszivárogtat belső információkat meg bal oldali vezetőkkel tárgyal sunyiban és ezért kirúgják az már egyből hatalmas probléma.


A többi újságírót meg nem kirúgták hanem maguktól mondtak fel..


És persze megint a Fidesz a hibás, hogy egy magáncég kirúg valakit aki szivárogtat belső információkat, ami egyébként még büntetőjogi kategória is lehetne.


2020. júl. 26. 16:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
40%

Ezt logikailag lehetett sejteni, hiszen ez az "úgy érzem" hogy veszélyben van az index ez nesze semmi fog meg jól kategória.


De ha már itt tartunk, akkor úgy érzem hogy hétvégén nyerni fogok a lottón.

Megyek is felvásárolni mindent, majd jelentkezek! ;)

2020. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

#31 :)

De lássuk, be, egyre szórakoztatóbb ahogy kínlódnak! Lassan eljutunk a kamu mentős videó szintjére, vagy amikor Hadházyék adták elő a végjátékukat a tévé székházban.

2020. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

#29


"Mit jelent az, hogy "érezték"?


Ez nem egy konkrétum, hanem ez a nagy semmi megfogalmazása.


Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy sejtették, vagy gyanították."


Nem tudod mit jelent az a magyar szó, hogy érezni? Igen, írhattam volna azt is, hogy sejtették, vagy gyanították. Mire akarsz kilyukadni?


"Sokan biztosan most eszmélnek rá, hogy nem minden fekete-fehér és jó nagy sz@rkavarás történt a háttérben."


Biztosan? Erre van valami bizonyítékod is? Esetleg csak így érzed? Vagy sejted? Netán gyanítod?


"Egy biztos, amiért eredetileg is ideírtam, se híre se hamva annak, hogy a Fidesznek ehhez a belső munkahelyi harchoz BÁRMILYEN szinten köze van."


Ezt már tisztáztuk, minden épeszű ember számára egyértelmű, hogy mi történt. Lásd nemzetközi sajtó, a Fidesznek már az EU elütt is mosakodnia kell miatta, ez nem arra utal, hogy se híre se hamva.


"Gerényivel kapcsolatban semmit nem változott a véleményem, ez elenyésző ahhoz képest amit felsoroltam."


Nem elenyésző, legalább akkora súlyú, és jóval frissebb. Amúgy azt mondtad megeszed a kalapodat ha BÁRMI köze van a Fideszhez. Kérdésem továbbra is: mustár vagy ketchup?


"Azt írtam, hogy Index a forrás.


Az más kérdés, hogy ki írta meg a cikket a forrás alapján, de őket nevezték meg."


:D OK. Én meg úgy tudom 3 centis a farkad. Forrás: a feleséged.


"Erre van valami infografika, vagy táblázat?


Mert én ahhogy néztem a legolvasottabb lapok között vannak amiket felsoroltam, messze elmarad a többi kormánypárti hírportál ezektől.


Várom ezzel a kijelentéseddel kapcsolatban is a forrást."


Nope, az origo pl. mind ezek előtt van. Az index meg méginkább:

[link]

Amúgy sem a kormánypárti vicclapokkal kéne hasonlítani az elérésüket, hanem a közszolgálati tévével meg a megyei lapokkal. Ezek mind a fidesz szócsövei, az ellenzéknek semmi ehhez fogható megjelenési lehetősége nem volt eddig sem, ezután pedig még kevésbé.


#30

"Dull Szabolcs elismerte, hogy nem volt semmiféle politikai beleszólás a cikkírásba."


Eddig sem állította senki, hogy már beleszóltak volna. Ezért állították a barométert sárgára, nem pirosra. Arról volt szó, hogy fennáll a veszélye, hogy beleszólnak. Illetve a főszerkesztő leváltása már direkt erre utaló lépés. Nektek tényleg ennyire nehezen megy a szövegértés?


#31

Mégegyeszer utoljára leírom, tényleg annyira egyszerűen amennyire csak tudom, ha ezek után se megy a megértés akkor feladom, nem gyógypedagógus a szakmám, limitált az eszköztáram:

Az volt a kérdés, miért állították át a barométert "veszélyben" állásra. Azért, mert a kikerült javaslat alapján ők úgy gondolták, hogy veszélyben van a lap politikai függetlensége. Ez tény. Márminthogy ők így gondolták. Tudjuk mert leírták, lenyilatkozták. Ha te úgy gondolod, hogy jobban meg tudod ítélni kívülről mint ők, és nem volt igazuk, természetesen jogod van a véleményedhez. De az attól még tény, hogy nekik ez volt a motivációjuk, és ez a motiváció vezetett az átállításhoz. Értem?


Amúgy még egy kérdés: téged tényleg nem zavar, hogy napok óta csak beégetlek, minden egyes állításod tételesen cáfolom, és te meg folyamatosan tereled a témát, semmire nem reagálsz csak szavakba kapaszkodsz bele mindig a legutolsó válaszomból? Ezt meddig akarod folytatni?

Példák:

- Még akkor is az alapítvány összetételét spammelgetted, mikor már két oldallal előtte tisztázva lett, hogy az intermedia a lényeges, mert az ő kezükben van a főkapcsoló

- Gerényinek semmi köze a Fideszhez=>megcáfolva=>ignorálva

- Írtál pár "ellenzéki" médiumot=>írom, hogy ezek egy része már eleve fidesz kézben van => semmi reakció

- Írtam, hogyha ez tényleg valami ellenzéki összeesküvés lenne, 2 év múlva lett volna értelme megcsinálni => semmi reakció

- Azt állítottad nem lehetett semmit tudni róla miért állították át a barométer => belinkeltem 3 cikket => azt mondtad nincs benne a cikkekben => beidéztem => "ok de ez akkor is hülyeség, nem hiszem el"


Nem érzed cikinek, hogy én érvekkel vitatkozok, te meg napok óta csak félrebeszélsz?

2020. júl. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
24%

#33


"Nem tudod mit jelent az a magyar szó, hogy érezni? Igen, írhattam volna azt is, hogy sejtették, vagy gyanították. Mire akarsz kilyukadni?"


Arra akartam volna kilyukadni, hogy attól hogy valamit csak sejtek azért nem kezdek el úgy viselkedni mintha itt lenne a vég.

Gondolok itt arra, hogy elkezdett szervezkedni Bodolai háta mögött és kijátszotta őt. Mindezt miért? Egy sejthető fenyegetésért? Azért a tiltakozásnak több formája is van amit ilyenkor szoktak alkalmazni, mint pl a sz[r]trájk.

Ez az ember amit csinált egy aljas húzás volt, és a mai napig nem tudott mondani semmi mást csak a Gerényi tervet, ami miatt végül olyat lépett hogy az Index széteséstét okozta.


"Biztosan? Erre van valami bizonyítékod is? Esetleg csak így érzed? Vagy sejted? Netán gyanítod?"


Jajj de aranyos vagy, hogy így próbálod védeni a védhetetlent :D

Azt akarod ezzel írni, hogy Szabika is gyanított valamit, csakúgy mint én és ezzel meg is van magyarázva az aljassága?

Elképesztő hogy nem érzed a súlyát annak amit tett, és megpróbálod azzal szemléltetni hogy én is csak gyanítok valamit.

No de akkor EZT IS elmagyarázom neked.

Én mint egy külső szemlélő az eddigi információk alapján megpróbálom átlátni a helyzetet és magyarázatot találni rá. Igen van benne olyan is, amit gyanítok, de nincs rá bizonyíték, inkább csak logikai következtetés.

De Szabi is csak gyanított valamit és velem ellentétben olyan lépéseket tett meg, amit csak akkor lehetett volna ha már KONKRÉT ESETTEL VAGY BIZONYÍTÉKKAL szabadott volna csak meglépni. A nagy semmi miatt játszotta ki Bodolait, és ezzel szétrobbantotta az Indexet.


":D OK. Én meg úgy tudom 3 centis a farkad. Forrás: a feleséged."


Itt jó hogy elvicceled, de mégis úgy volt ahogy leírtam.

Index-es forrásból tudta meg a pesstisrácok.

Vagy elhiszed vagy nem, de valószínűleg igaz lehetett azt is leírtam korábban hogy miért.


"Nope, az origo pl. mind ezek előtt van. Az index meg méginkább:

Amúgy sem a kormánypárti vicclapokkal kéne hasonlítani az elérésüket, hanem a közszolgálati tévével meg a megyei lapokkal. Ezek mind a fidesz szócsövei, az ellenzéknek semmi ehhez fogható megjelenési lehetősége nem volt eddig sem, ezután pedig még kevésbé."


Akkor EZZEL kacsoltban is segítek:

[link]

[link]


Online hírportálokba olyan ellenzéki médiafölény van, amit egészen ELKÉPESZTŐ!

És ne próbáld összemosni a TV csatornákkal, mert egyrészt almát a körtével tudod, másrészt pontosan nagyon jól tudod azt is hogy mára szinte csak a nyugdíjasok néznek híreket a TV-be és mindenki más online hírportálokról tájékozódik. És az is érdekes, hogy ha veszel egy új telefont akkor a google hírfolyamba 5-ből 1 kormánypárti felület van a kártyák között.

De megnézheted a saját vagy ismerős telefonján is, hogy a google híreknél 80% eséllyel csak ellenzéki portálokhoz navigálhatsz. És sokan így használják a telefonjukat, és amint rákattint a 444 hírre az algoritmus még inkább buborékba zárja. Amiből akkor tud kiszabadulni, ha célzottan beírja, hogy pestisrácok, vagy vadhajtások vagy origo.


"Eddig sem állította senki, hogy már beleszóltak volna. Ezért állították a barométert sárgára, nem pirosra. Arról volt szó, hogy fennáll a veszélye, hogy beleszólnak. Illetve a főszerkesztő leváltása már direkt erre utaló lépés. Nektek tényleg ennyire nehezen megy a szövegértés?"


De voltak sejtések, amiket eloszlatott Szabi és Bodolai nyilatkozata.

Csak gyanította Szabi hogy veszély van és ezért megtette azokat a lépéseket ami az Index szétesését okozta, de ezt már fentebb is leírtam.


"Amúgy még egy kérdés: téged tényleg nem zavar, hogy napok óta csak beégetlek, minden egyes állításod tételesen cáfolom, és te meg folyamatosan tereled a témát, semmire nem reagálsz csak szavakba kapaszkodsz bele mindig a legutolsó válaszomból? Ezt meddig akarod folytatni?"


HAHAHAHA Ezen azért jót mosolyogtam, köszönöm :)

Elég megnézni csak fenti írásom, hogy MÁR MEGINT mennyi mindenbe ki kellett hogy javítsalak.

Amire nem reagálok az nem jelenti azt , hogy igazad van.

De rögtön egy példa:

Ezt írtad:

"Gerényinek semmi köze a Fideszhez=>megcáfolva=>ignorálva"


Nem ignoráltam semmit, hanem leírtam, hogy amit leírtál az semmi ahhoz képest amiket én felsoroltam érveket.

Az hogy Schmidt Máriával jó kapcsolatot ápol? Ungár Péter LMP politikus aki szintén az "Azonnali" hírportál résztulajdonosa.

És most kapaszkodj mert, bele fogsz szédülni amit írok, Ungár Péter Schmidt Mária fia!

Ha ilyen rokoni szál van a társtulajdonosnál akkor semmi meglepő nincs abba hogy jó kapcsolatot ápol Schmidt Máriával.

DE ETTŐL MÉG NEM LESZ MÉG FIDESZES!

Nagyon sajnálom, hogy ennyire alacsony szintre le kell hogy menjek hogy megértsed.


De válaszolhatok a másik baromságodra is.


"Azt állítottad nem lehetett semmit tudni róla miért állították át a barométer => belinkeltem 3 cikket => azt mondtad nincs benne a cikkekben => beidéztem => "ok de ez akkor is hülyeség, nem hiszem el"


Egyrészt ez úgy volt, hogy azt állítottad, hogy megpróbálták feldarabolni a szerkesztőséget. => kiderült, hogy csak egy koncepciós terv volt amit Gerényi dolgozott ki, ami le is szavaztak =>Majd te is végül elismerted hogy Gerényi javaslata miatt ÉREZTÉK ezt.=> Ekkor leírtam, hogy csak egy érzés az kevés, bármilyen konkrétum hiányában. Szóval végül ténylegesen baromság az, hogy szét akarták darabolni a szerkesztőséget.

2020. júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

#34 Mindjárt megjelenik a "vitapartnered" és leírja újra hat mérföldes kommentben ugyanazt, mint előtte, megint totál figyelmen kívül hagyva hogy már sokadszorra javítottad ki és cáfoltad meg. Javaslom ne folytasd vele a vitát - nem lehet, csak tolja a hülyeségeit újra meg újra. Én is belementem már vele sokszor hasonlóba, és nem éri meg.

Aki értelmes az látja hogy neked van igazad - ő meg semmiképpen nem hagyja abba, ezért van itt hogy tolja a maga ideológiáját a valóságtól, tényektől teljesen függetlenül. De ha mégis folytatod vele, akkor sok sikert hozzá!

2020. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
24%

#35

Tudom, hogy ugyanazt mondja újra és újra, sőt még meg is van elégedve magával hogy milyen okos :D

Pedig már annyiszor szaladt bele tátott szájjal a f@szerdőbe, hogy öröm nézni.

Ami biztos, hogy sokan vannak ilyenek akik zabálják az ellenzéknek a gyűlöletpropagandáját, ami mind az O1G-re van kifuttatva.

Belekerülnek egy vélemény buborékba és ott egymást hergelik és uszítják, amíg már annyira eltorzul a valóságérzékelésük, hogy hiba próbálsz velük beszélni, mert egy teljesen más dimenzióba képzelik magukat. Érvek, a józan ész és logika mind mind hatástalan ezekkel szemben, mert csak az lebeg a szemük előtt, hogy a Zorbánt le kell váltani, mert ő maga a patás ördög és itt már megvalósult a pokol. Véres diktatúrával irányít mindent stb stb.

Az az igazság, hogy még most nincsen baj, de ahogy fentebb is írtam a fiatalokat nagy részét tudják manipulálni azzal, hogy uralják az online média felületet. Aki értelmes és utánaolvas a híreknek, az mind látja hogy mi az igazság, de nagyon sokan vannak akik csak főcímeket olvassák el, és általában 24.hu,HVG, 444, Index cikkeket olvasnak ahol nagyon kemény ellenzéki propagandával találkoznak. És nagy többségüket nem érdekli a politika, de amikor szavazni kell akkor elmennek szavazni és az ott olvasott propaganda miatt már olyan szinten bennük van az Orbán gyűlölet, hogy biztos hogy nem arra fognak szavazni.

2020. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
24%

"Bodolai László: a Fidesz csak röhög a markába!

A Spirit FM-en a Media1 rendkívüli műsorában Bodolai László, az Index.hu Zrt. elnöke azt mondta, bármit tett volna, a mostani helyzet alakult volna ki. Érvelése szerint a Fidesznek ehhez most semmi köze nem volt, az Index úgy esett szét, hogy nem kellett belenyúlniuk, röhögnek a markukba.

A szerkesztőség „bedobta az all in-t”, pedig nem volt miért, hiszen Gerényi Gábor még azelőtt lemondott a reformtervekről, hogy kikerült volna az Index oldalára a szerkesztőségi függetlenség veszélybe kerülését jelző barométer.

Ha ez azért történt, mert már előkészületben volt egy új lap, azt súlyos hibának tartja, ha pedig a volt indexesek két héten belül új oldalt hoznak létre, olyan kiadóval, amely egy hónapja be van jegyezve, akkor bocsánatkérést vár mindenkitől, mert akkor színjáték volt az egész.

Megismételte, az teljesíthetetlen feltétel volt, hogy vegye vissza Dull Szabolcsot, akinek hátrébb kellett volna lépnie, ha nem az volt a célja, hogy az Index felrobbanjon.

Ha ő áll fel, másnap fizetések sincsenek, ő abban bízott, hogy „a szerkesztőség logikusan gondolkodó fele” marad. Bodolai azt mondta: több újságíró bocsánatot kért tőle, mert a történtekkel nem értenek egyet, ezért reméli továbbra is, lesz, aki meggondolja magát, és a megmaradó emberek által választott új emberekkel tovább lehet működtetni az Indexet."


Forrás:

[link]

2020. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

#36 Igen, sajnos igazad van.

A legrosszabb az, hogy közben meg pont ezzel teszik lehetetlenné, hogy amikor valóban követnek el kormányon hibát, valóban hülyeség az amit kitalálnak, akkor nem lehet vele normálisan foglalkozni, mert azonnal jönnek a diktatúrázással, mocskolással és nem marad más, mint hogy beálljunk és védekezzünk. Mert pont ahogy mondod, sokan csak a címeket olvassák és amint valaki ellenvéleményt fogalmaz meg, egy normális vitát kezd el a kormánypárti oldalon, azonnal kikiáltják Orbán ellenfelének, meg hogy na, már ő is mutatja hogy Orbánnal szemben kell csinálni stb.

Ezért szoktam én is kijavítani amiket leír, hogy legalább akik itt látják, azoknak ne a fals, hazug információ maradjon meg a fejükben.

2020. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
16%

#37 Te is megkapod majd mindjárt, hogy ez nem igaz, mert Bodolai a fidesz embere (marhaság, de őket nem zavarja), az sem fogja zavarni őket, hogy a 24.hu-n jelent meg, akkor is jönnek majd a propaganda sajtó szöveggel.

Ahogy szokták.

2020. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Hmm, ha a pestifiúk hiteles forrás arra nézve, hogy mi hangzott el az indexen belül, akkor ugye a 444 is elég hiteles arra nézve, hogy mi hangzott el az intermedian belül, igaz?


"Az Indamedia egyik vezetője mindenesetre egy július közepén zajlott beszélgetés során egyértelművé tette, hogy


mire Mészáros Lőrinc visszajön a szabadságáról, ami augusztus elején lesz majd, az ügyet valamilyen módon rendezni kell."


[link]



Mindenesetre ahogy írtam, unom már jelentéktelen részletkérdéseken lovaglást, úgyhogy elmondom mi lesz. Arra az esetre ha idetévedne még valaki a zoknibábjaidon kívül, összefoglalom miről írtunk itt 4 oldalon keresztül, 3 részre bontva:

a, a tények. Semmi feltételezés, semmi elmélet, csak azok a dolgok amik egyértelműen megtörténtek, és nem vitatottak se kormánypárti, se ellenzéki oldalról.

b, a te magyarázatod ezekre a tényekre.

c, az én magyarázatom ezekre a tényekre.


Bárki aki még esetleg elfogulatlanul olvassa ezt eldöntheti majd, hogy melyik hangzik ésszerűbben. Ha félrereprezentálnám az álláspontodat nyugodtan javíts ki, és ha nem értesz egy a tények prezentálásával oszd meg az ellenvetéseidet, de csak akkor fogok rá reagálni, ha a mondanivalóm lényegére reagálsz, és forrásokkal támasztod alá az állításaidat. Ha csak annyit reagálsz "ez hülyeség", vagy kiragadott szavak szemantikáján akarsz lovagolni, csak bemásolom megint az egészet, hogy ismét nekifuthass.


Here we go:


Tények:


1. Az elmúlt évek során a magyar médiapiac sok korábban független/baloldali hangvételű szereplője került Fidesz-közeli üzletemberek kezébe, és ezek a médiumok utána rövid időn belül sokkal kormánybarátabb tájékoztatást kezdtek el folytatni. Pl. origo, TV2, megyei napilapok etc. Idővel ez a központi kézi irányítás hivatalosan is formalizálva lett, mikor ezeknek a médiumoknak a jelentős része a KESMA alá lett beszervezve.


2. Az Index 2017-ben alapítványi tulajdonba került, azonban a lapcsalád többi tagja, az Index bevételeit túlnyomó részét jelentő hirdetésértékesítéssel együtt egy külső cégbe, az Indamediaba lett kiszervezve. Emellett a bevételeitől megfosztott Index-szel felvetetett Simicska egy jelentős kölcsönt is az Indamedia-tól. (180 millió forint.)

Így az Index anyagilag teljesen ki van szolgáltatva az Indamedianak, ha a cég vezetése úgy dönt bármikor megfolythatják az Indexet. Ez persze nem jelenti azt, hogy beleszólnának a tartalomba, nem is állította senki, de amennyiben az intermedia tulajdonosok követelésekkel lépnének fel, nem lehetne őket ignorálni.


3. 2018-ban az Indamedia Oltyán József KDNP-s képviselő, a Mészáros birodalom egyik strómanjának résztulajdonába került. Emiatt, és a 2.-es pont miatt, az Index szerkesztősége létrehozta a szabadindex.eu-t, azzal a szándékkal, hogy itt jelezhessék az olvasóknak, ha veszélybe kerülne a lap függetlensége.


4. 2020 márciusában Oltyán tulajdonrészét az Indamediaban Vaszily Miklós vette át. Vaszily volt az aki levezényelte az Origo, az MTVA és TV2 kormánypártivá alakítását is, neki mondhatni ez a specialitása. Vaszily érkezése után nem sokkal külső tanácsadóként megjelent az Index igazgatóság ülésein Gerényi Gábor, aki az Indamediaval áll szerződésben, de korábban is dolgozott már Vaszily-jel, pl. az Origo átalakításán.


5. 2020 június 18.-án az Index igazgatótanács indamediás többsége megszavazta, hogy a vezérigazgató Pusztay András dolgozzon ki egy tervet az Index átszervezésére Gerényi javaslata alapján, aminek a lényege az lett vona, hogy a különböző rovatokat mind különcégekbe szervezik ki, amik csak külső beszállítóként szerződnének az index-szel, ezzel kivéve az újságírókat is a főszerkesztő beosztása alól. Pusztay tiltakozásul lemondott, a szintén tiltakozó főszerkesztő Dull Szabolcsot pedig Bodolai László, az alapítvány elnöke kitette az igazgatóságból.


6. Az átszervezési kísérletre válaszul június 21.-én az index szerkesztői átállították a függetlenségi barométert a sárga "veszélyben" állásra. Bodolai állítása szerint már az ülés után tájékoztatta Dull-t, hogy a Gerényi féle tervet a tiltakozás miatt nem fogják megvalósítani. Viszont kérdéses, hogy ez esetben miért kellett Dullt kitenni az igazgatóságból, illetve miért változott meg egyáltalán Bodolai véleménye (ha nem csak a botrány hatására,) hiszen a tervet ő maga terjesztette az igazgatóság elé, és ő volt a fő támogatója is, pedig az ellenérzésekkel már korábban is tisztában volt. Fontos még megjegyezni, hogy a barométer "sárga" állása soha nem volt hivatott sikeres beavatkozást jelezni, csak annak a kísérletét.


7. Július 21.-én Orbán Viktor diadalmasan bejelentette: sikerült kiharcolnia a brüsszeli csúcson, hogy az uniós költségvetés elosztásánál a következő 7 évben nem vegyék figyelembe a jogállamiság helyzetét a tagoknál.

Emellett megemlítendő még, hogy az USA-ban az előrejelzések szerint novemberben valószínűleg elnökváltásra kerül sor, ami azért érdekes, mert korábban a demokrata elnökség alatt pont az amerikai kormányzat volt Orbánék legfőbb (az EU-nál is erősebb) kritikusa a sajtószabadság korlátozására irányuló vélt vagy valós lépéseik miatt.


8. Július 22.-én Bodolai menesztette Dull Szabolcs főszerkesztőt. A hivatalos közleményben az elbocsátás okára ekkor nem adott konkrét magyarázatot, csak azt, hogy „a főszerkesztőnek nem volt módja a piaci helyzetet kedvezőtlenül befolyásoló belső folyamatokat megállítani vagy kontrollálni, ezért döntöttem a menesztéséről.”

Ezzel egyidőben az igazgatóságban megürült helyek egyikére Sztankóczy András jobboldali újságírót nevezte ki, a vezérigazgatói posztra pedig Szombathy Pált kérte, noha három évvel korábban ígéretett tett rá, hogy Szombathynak semmilyen befolyása nem lehet a szerkesztőség munkájára.


Szombathy egyébként nem közvetlenül követte Pusztayt a vezérigazgatói székben, előtte Ződi Zsolt lett kinevezve, aki azonban 6 nap után szintén lemondott. Nyilatkozata szerint Bodolai megígérte neki, hogy a "politikai szálakat majd ő kezeli." Ezt Bodolai se tagadta.


Ezután Bodolai felkérte az új igazgatóságot az Index átszervezési tervének minél hamarabbi kidolgozására.


Az index szerkesztősége egységesen tiltakozott Dull felmentése ellen.


9. Július 23-án Bodolai bement a szerkesztőségbe Szombathyval és Sztankóczyval, hogy tájékoztassa az újságírókat. Közölte, hogy Dullt nem hajlandó visszahelyezni a pozíciójába, és nem adott további indoklást a felmentésre sem, noha az újságírók egyértelművé tették, ez nem elfogadható számukra, és Bodolai lemondását követelték. Ezt Bodolai be is lengette, bár mint ő fogalmazott ez "egyet jelentene a lap végével," de ezt később nem tette meg.


10. Ezek után még 23.-án több vezető beosztásban lévő szerkesztő beadta a felmondását, amit később több mint 80 munkatárs, a szerkesztőség nagy része követett. Ezzel az Index az eddigi formájában megszűnt létezni. (Illetve meg fog szűnni, amikor lejár a munkatársak felmondási ideje.) Még ha sikerülne is ilyen rövid idő alatt megfelelően kvalifikált új újságírókkal feltölteni a szerkesztőséget, hogy ne legyen hiány a tartalomból, a 25 év alatt felépített kapcsolatrendszer és főleg az olvasói bizalom elveszett.


11. Később (július 25.-e környékén?) Bodolai azt írta egy privát facebook csoportban, hogy Dull üzleti titkokat szivárogtatott ki egy 24.hu-s újságírónak. Ez állítása szerint még június 21.-én derült ki. Emellett Dull állítólag magasrangú baloldali politikusokkal tartott kapcsolatot. Ennél jobban ezt nem pontosította, de az Origo szerint Dobrev Kláráról, és az MSZP-s Nyakó Istvánról van szó.


Ezek voltak a tények. Most jöjjenek az elméletek arról, hogy mi is történhetett a háttérben.



Elmélet A:


Az egész egy baloldali összeesküvés volt Dull és a baloldali politikusok között, aminek a célja, hogy egy műbotránnyal besározzák a Fideszt, és rájuk kenjék az Index állítólagos kivégzését. Ebben a verzióban nem volt semmi politikai szándék a Fidesz részéről az index befolyásolására, Bodolai pedig a körülmények áldozata, végig lépéskényszerben cselekedett az Index érdekeit szem előtt tartva.


Gyurcsány és/vagy az MSZP úgy döntött kikényszerítik ezt a helyzetet, annak ellenére, hogy

- ez a lehető legrosszabb időpont volt egy belpolitikai álbotrányra. Egy évvel az önkormányzati választások után, két évvel a parlamenti előtt, ráadásul akkor amikor a közvéleményt teljesen lefoglalja a járvány és a gazdasági válság, ennél kisebbet nem is robbanhatna ez a bomba. Egy évvel ezelőtt vagy két év múlva sokkal több politikai haszna lett volna.

- ezzel elveszítik lényegében a legnagyobb felületet amin keresztül elérhetik a választóikat. (Főleg ha feltételezzük, hogy Dull tényleg kézi irányítás alatt állt. Nem lesz a baloldalnak ennél nagyobb szócsöve.)

- olyasmit próbáltak rákenni a Fideszre, amit egyébként elismerten megtettek már máskor, más helyen. Semmi újdonság nincs a vádban, akit eddig nem zavart az Origo, TV2 etc. bedarálása azt az Indexé sem fogja.


Nem tiszta továbbá, hogy igazából miért is rúgta ki Bodolai Dullt, miért akkor amikor, és miért nem tisztázta nyilvánosan az elbocsátás okát, noha tudta, hogy ez a hallgatás a lap halálához és a saját jóhírének a besározódásához fog vezetni. Ráadásul a nem hivatalosan megjelelölt okokkal (a barométer átállítása, szivárogtatás, kapcsolattartás a baloldali politikusokkal,) állítólag már júniusban tisztában volt, mégis egy egész hónapot várt a felmondással.


Az sem világos, hogy miért nem mondott le Bodolai, mikor látta, hogy a maradása és az Index túlélése már nem összeegyeztethető. Ez megoldás lett volna arra a kényszerítő tényezőre is, amire a facebook posztjában utalt, ti. hogy ő személyesen viselt felelősséget a lap pénzügyeiért, amit Dull veszélyeztetett.



Elmélet B:


A Fidesz eljátszotta ugyanazt az Index-szel, amit korábban már máshol is megtett. Valószínűleg nem az volt az elsődleges szándékuk, hogy kicsinálják a lapot, csak egy kicsit barátságosabbra venni a hangvételt, de ezzel is kalkuláltak mint lehetséges végkimenetellel, és bevállaták az ezzel járó negatív PR-t.


Erre utal a nagy "transzformátor" Vaszily kinevezése márciusban, és erre utalnak az intézkedések is: a szerkesztőség feldarabolása és kiszervezése könnyűvé tette volna a nemkívánatos elemek eltávolítását a főszerkesztő megkerülésével, és mikor Dull ezt megakadályozta leváltották, ami szintén egy tipikus lépés volt máshol is a fideszes hatalomátvételeknél. Ideálisnak tűnik ehhez az időpont kiválasztása is: a választásokig még 2 év, a hírek a vírussal vannak tele, az EU rosszallásától már pont nem kell tartani, az USA-étól még nem. (Lásd 7-es pont fent.)


Bodolai szerintem egyáltalán nem akarta megsemmisíteni az Indexet, épp ellenkezőleg. Vaszily valószínűleg nyilvánvalóvá tette, hogy vagy idomulnak, vagy megszűnnek, és Bodolai az első opciót választotta. Erre utal a Ződinek tett ígérete, hogy a "politikai szálakat majd ő kezeli," illetve az szerkesztőségnek mondott "ha én felállnék az egyet jelentene a lap végével." Ezért is erőltette annyira Gerényi tervét az igazgatóságnál, annak ellenére, hogy annak a gazdasági haszna nem volt éppen tiszta. (Külsős contractorral csináltatni egy munkát mindig drágább mint egy alkalmazottal, hiszen bejön a képbe még egy cég aki levonja a saját hasznát + a bizonytalansági tényező miatt ezeket a szolgáltatásokat mindig jóval magasabban árazzák mint a munkaerő alapköltsége.)


Jegyezzük meg még azt is, hogy MINDEN olyan információ ami nem illik bele a magyarázatba, KIZÁRÓLAG Bodolai szaván alapszik, bizonyítékok nélkül. Az pedig ezen a ponton nyilván tiszta, hogy most már Bodolai nem vállalhatná fel a politikai megkeresés tényét, hiszen az egyetlen korrekt megoldás az lett volna tőle, ha azonnal lemond amint ez megtörténik.



És akkor ezek alapján arra kérek mindenkit aki esetleg ezt olvassa, használja a kritikus gondolkodását, és döntse el önállóan melyik tűnik a valószínűbb magyarázatnak.

2020. júl. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!