Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2015-ben miért nem panaszkodot...

2015-ben miért nem panaszkodott az ellenzék, hogy Simicska kirúgta az összes jobb oldali újságírót a tulajdonában lévő médiákból?

Figyelt kérdés

Az Index is örömködött akkoriban ezen , most meg, hogy Dull Szabolcs kiszivárogtat belső információkat meg bal oldali vezetőkkel tárgyal sunyiban és ezért kirúgják az már egyből hatalmas probléma.


A többi újságírót meg nem kirúgták hanem maguktól mondtak fel..


És persze megint a Fidesz a hibás, hogy egy magáncég kirúg valakit aki szivárogtat belső információkat, ami egyébként még büntetőjogi kategória is lehetne.


2020. júl. 26. 16:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
43%

"Ezzel kurv_a nagyon kaszált az ellenzék, de még így is nagyon de nagyon messze vannak attól, hogy fenyegetést jelentsenek."


Teljesen mindegy, hogy szerinted van-e esélyük vagy se, a Fidesz eddig sem válogatott az eszközökben, ha arról volt szó, hogy biztosítsa a hatalmát. Beállamosították a magánmédia nagy részét, miért olyan hihetetlen, hogy most folytatják amit már évek óta csinálnak?


"Én ahogy látom Bodolai folyamatosan próbálta védeni és csendbe elintézni azt, hogy leváltja Szabolcsot és nem szivárogtatja ki hogy milyen aljas dolgokat tett. "

Ja, inkább megsemmisítette a lapot, csak hogy védje a becsületét egy embernek aki hátbaszúrta, és akit annyira utált, hogy nem volt hajlandó vele semmilyen körülmények között tovább együtt dolgozni. Valóban, teljesen életszerű. Ha elég fürdősót inhalálsz.


"Semmi konkrétumot nem mondott mégis mitől lenne veszélyben az az Index..."

Pontosan el lett mondva, mitől van veszélyben az index. Akkor állították át a barométert, mikor új tagok kerültek be a kuratóriumba, akik egyből megpróbálták feldarabolni a szerkesztőséget. Csak úgy látszi a te kis buborékodba ez már nem jutott be.


"Magyarul Bodalai elmondta, hogy informácioó alapján balos felső vezetőkkel tárgyalt Szabolcs. Ez egy állítás igaz, amire egyből bizonyítékot követelsz."

Ez egy állítás ami nem igaz, legalábbis a körülményeket figyelembe véve valószínűtlennek tűnik. Ezért kérek bizonyítékot. A bizonyítás nem úgy működik, hogy csak kijelentem, hogy igaz és kész. Ha valóban ezzel az indokkal rúgta volna ki Bodolai, akkor kell, hogy legyen bizonyítéka, egy szóbeszéd alapján nem szokás (vagy jogszerű) felmenteni egy évek óta dolgozó főszerkesztőt.


"Logika kis barátom...LOGIKA"

Hiába könyörögsz, ilyet nem tudok adni. Magadnak kell kifejlesztened. Kezdheted azzal, nem csak az origóról táőjékozódsz.

2020. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

#21

"Teljesen mindegy, hogy szerinted van-e esélyük vagy se, a Fidesz eddig sem válogatott az eszközökben, ha arról volt szó, hogy biztosítsa a hatalmát. Beállamosították a magánmédia nagy részét, miért olyan hihetetlen, hogy most folytatják amit már évek óta csinálnak?"


Nem szerintem, hanem minden józan ember szerint nincs esély most a Fidesz leváltására. Ezért is kérdeztem tőled, hogy te elhiszed e amit leírsz, hogy a Fidesz besz@rt az ellenzéktől és most ezért ráugrott az Indexre?

Ezt még leírni is vicces volt, annyira egész elképesztően nagy baromság.

Ha felteszed azt a kérdést, hogy ezzel ki nyert, kinek volt ez jó, biztos hogy nem a Fidesz a jó válasz erre. Inkább most a vakarózhatnak, hogy ez rájuk lett kenve úgy hogy ők semmit nem nyertek ezzel, csak lett egy fegyvere az ellenzéknek amit használni is fog a választásokon és addig a közbeszédben. És ez ellen a Fidesz nem tehet semmit sem, mert olyan szinten terjed a hülyeség. Szóval ritkán mondok ilyet, de ha ezt az ellenzék szervezte meg Szabolcs segítségével akkor azt kell hogy mondjam zseniális húzás volt. Aljas, de zseniális. Hosszú idők óta most tudott ezzel egy jelentős, erős ütést bevinni a Fidesznek.


"Ja, inkább megsemmisítette a lapot, csak hogy védje a becsületét egy embernek aki hátbaszúrta, és akit annyira utált, hogy nem volt hajlandó vele semmilyen körülmények között tovább együtt dolgozni. Valóban, teljesen életszerű. Ha elég fürdősót inhalálsz."


Ezt próbáltam megfejteni, de nem sierült.

1. Az Index szétesése Dull Szabolcsnak köszönhető és nem Bodolainak.

2. Nem utálta, csak mint Bodolai írta olyat üzleti titkokat szivárogtatott ki, hogy összeteheti a két kezét hogy nem bilincsbe verve vitték el.

Itt úgy érzem, hogy nagyon eltévedtél...


"Pontosan el lett mondva, mitől van veszélyben az index. Akkor állították át a barométert, mikor új tagok kerültek be a kuratóriumba, akik egyből megpróbálták feldarabolni a szerkesztőséget. Csak úgy látszik a te kis buborékodba ez már nem jutott be."


Na jó látom már hazudni is hazudsz!

Követelem azokat a forrásokat, amire hivatkozva ezeket leírtad!

2020. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"Nem szerintem, hanem minden józan ember szerint nincs esély most a Fidesz leváltására."


Még mindig nem érted, igaz? Tök mindegy, hogy szerinted vagy bárki más szerint van-e most esély. Egyrészt addig még két év van, amíg ki tudja mi történik még (amit esetleg a Fidesz már tud, de mi még nem,) másrészt pont az ilyen megmozdulások miatt nincs az ellenzéknek az esélye, a teljes médiamegjelenésük kb. 10%-a a kormányénak. (Ezek után kb. 6-7%.)

2 éve még ennyi esélyük se volt, attól még orbánék vígan államosítottak be mindent: tévéket, rádiókat, újságokat, plakátcégeket...


"Ezt próbáltam megfejteni, de nem sierült."


Ez most már nem lep meg.


"1. Az Index szétesése Dull Szabolcsnak köszönhető és nem Bodolainak.


2. Nem utálta, csak mint Bodolai írta olyat üzleti titkokat szivárogtatott ki, hogy összeteheti a két kezét hogy nem bilincsbe verve vitték el."


Ezt állítod. Ez hülyeség. Bizonyítsd.


"Na jó látom már hazudni is hazudsz!


Követelem azokat a forrásokat, amire hivatkozva ezeket leírtad!"


[link]

[link]

[link]


Veled ellentétben én nem a seggemből beszélek.

2020. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Ja erre még nem is reagáltam:

"Ha felteszed azt a kérdést, hogy ezzel ki nyert, kinek volt ez jó, biztos hogy nem a Fidesz a jó válasz erre. Inkább most a vakarózhatnak, hogy ez rájuk lett kenve úgy hogy ők semmit nem nyertek ezzel, csak lett egy fegyvere az ellenzéknek amit használni is fog a választásokon és addig a közbeszédben. És ez ellen a Fidesz nem tehet semmit sem, mert olyan szinten terjed a hülyeség. Szóval ritkán mondok ilyet, de ha ezt az ellenzék szervezte meg Szabolcs segítségével akkor azt kell hogy mondjam zseniális húzás volt. Aljas, de zseniális. Hosszú idők óta most tudott ezzel egy jelentős, erős ütést bevinni a Fidesznek."


Tehát szerinted az, hogy eltűnik az egyik utolsó médium ami nem 100%-ban a kormányzati propagandát nyomatja, az valahogy a fidesznek rossz, és az ellenzéknek jó. Értem. Komolyan kezdem azt hinni csak trollkodsz.

2020. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

#23 és #24:


"Veled ellentétben én nem a seggemből beszélek."


Ha valóban nem abból beszélsz, akkor várom a forrásokat még mindig.

Ezeket a cikkeket én is olvastam, és szó sincs ilyesmiről!

Tanácsadóként feltűnt Gerényi aki valójában ősindexes a lap alapítóinak egyike, valamint egy reklámszakember akik kidolgoztak egy tervet, hogy hogyan lehetne gazdaságosabban működtetni a portált.

Ezt a tervet elvetette a bizottság.

Ezért is nyilatkozott egyből Bodolai:

"Félrevezették az Indexet, félreértésről van szó, hiszen Gerényi Gábor ugyan valóban kidolgozott tanácsadóként egy működési koncepciót az Index számára, csakhogy a kidolgozott koncepciót az Index.hu igazgatósága nem fogadta el, Gerényi munkája pedig már véget is.

Állítása szerint nincs szó arról, hogy feldarabolnák az Indexet. A portál szerkesztőségét félrevezették, ezért haladéktalanul tájékoztat mindenkit a valós helyzetről, tette hozzá Bodolai."

Én is részt veszek céges döntésekbe, és számtalan lehetőséget meg kell vizsgálni. Ez még önmagában semmi veszélyt nem hordoz, szóval nem volt jogos azt kifelé kommunikálni hogy bármi veszély lenne.

A veszély egy személybe Dull Szabolcs aki kiszivárogatatta a tartalmat és indexes forrásból megerősítve Dobrev Klárával tárgyalt ezzel kapcsolatban.

Ez árulás volt, amit nem lehetett tolerálni és az index vesztéhez vezetett.


"Tehát szerinted az, hogy eltűnik az egyik utolsó médium ami nem 100%-ban a kormányzati propagandát nyomatja, az valahogy a fidesznek rossz, és az ellenzéknek jó. Értem. Komolyan kezdem azt hinni csak trollkodsz."


Már most volt egy tüntetés, amit erre építettek fel. A sajtószabadság végével azonosítják és mivel sokan olvasták az indexet és hozzájuk csak úgy fog eljutni ez a hír hogy erről is a Zorbán tehet, így tömegeket lehet mozgósítani. Egy fegyver az ellenezék kezébe, amit bármikor el lehet sütni. Nagyon régen volt ilyen fegyver az ellenzék kezébe.

És főleg úgy nagy siker, hogy az Index továbbra sem lett Fideszes, hanem inkább ellenzéki marad.

2020. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"Ha valóban nem abból beszélsz, akkor várom a forrásokat még mindig.


Ezeket a cikkeket én is olvastam, és szó sincs ilyesmiről!"


Akkor javaslom visszairatkozni általános iskolába, mert a szövegértés még mindig nagyon nem megy. Te azt állítottad, semmi konkrétum nem volt arról, miért állították át a barométert. Én belinkeltem, hogy miért. Gerényi javaslata miatt érezték ezt. Ha igazuk volt, ha nem, ez volt az ok. De gyanítom ők ott belülről jobban meg tudták ezt ítélni mint mi kívülről.


"Gerényi aki valójában ősindexes a lap alapítóinak egyike"

Az indexet 1995-ben alapították, teljesen mindegy hogy mit csinált akkoriban Gerényi, az 25 éve volt. Tudod, akkoriban még a Fidesz is liberális párt volt. Mára Gerényi Vaszily jobbkeze, ismert fideszes médiapápa, pl. a Mandiner online változata felett bábáskodott. De ezt te is tudnád ha elolvastad volna a linkelt cikkeket, szóval csak arra tudok következtetni, hogy:

a, hazudsz és nem olvastad el, mert félsz, hogy kiég a szemed ha csak egyszer is nem kormánymédiára nézel

b, tényleg gondot jelent a magyar szövegek megértése


"A veszély egy személybe Dull Szabolcs aki kiszivárogatatta a tartalmat és indexes forrásból megerősítve Dobrev Klárával tárgyalt ezzel kapcsolatban."


No akkor most én várom azt az indexes forrást.


"Már most volt egy tüntetés, amit erre építettek fel. A sajtószabadság végével azonosítják és mivel sokan olvasták az indexet és hozzájuk csak úgy fog eljutni ez a hír hogy erről is a Zorbán tehet, így tömegeket lehet mozgósítani. Egy fegyver az ellenezék kezébe, amit bármikor el lehet sütni. Nagyon régen volt ilyen fegyver az ellenzék kezébe."


Ha valóban lenne bármi érzéked a reálpolitikához, tudnád, hogy 2 év múlva ezzel már senkit sem lehet mozgósítani. Azért most csinálták. Cserébe a választások idején senki nem fogja megírni a Borkai féle ügyeket, amiből egy is nagyobb hullámokat vetett mint az index kicsinálása. És ez szerinted rossz üzlet a Fidesznek. Nem is szükséges kommentálnom, a saját álláspontodat parodizálod most már.


"És főleg úgy nagy siker, hogy az Index továbbra sem lett Fideszes, hanem inkább ellenzéki marad."


Ennék kb. annyi az esélye, mint hogy holnap hóvihar lesz Pesten.


Kíváncsian várom amúgy, hogy sikerül-e legalább egy felvetésemre válaszolnod, vagy továbbra is csak szalmabábok ellen akarsz hősiesen küzdeni.

2020. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"Gerényi javaslata miatt érezték ezt. Ha igazuk volt, ha nem, ez volt az ok. De gyanítom ők ott belülről jobban meg tudták ezt ítélni mint mi kívülről."


Szóval senki nem szólt bele a munkájukba, minden ugyanúgy ment ahogy eddig évekig. Bodolai felkérte Gerényit mint tanácsadót, aki bedobott egy ötletet amit leszavaztak. És ezután úgy érzeték, hogy TÁMADÁS érte az indexet és veszélyben vannak! Ez egészen hihetetlen mese.


Gerényviel kapcsolatban...

1999-ben társalapítója és társtulajdonosa volt az Index.hu internetes portálnak. 1992-től rendszeresen publikál. Beleértve a Népszabadság, HVG, újságoknál. 2017-ben több társával együtt megalapította az Azonnali.hu című videós hírportált. Azonnali-n olyan cikket írt, hogy éljen a liberalizmis! Hááát ha ő neki bármi köze lenne a Fideszhez akkor megeszem a kalapom. Még viccnek is rossz...


No akkor most én várom azt az indexes forrást.


[link]


---A PestiSrácok.hu indexes forrásból úgy tudja, az ominózus igazgatósági ülés után Dull Szabolcs rögtön Dobrev Klárával beszélgetett, Gyurcsány Ferenc neje közel fél óráig tárgyalt a portál volt főszerkesztőjével. ---


"Ha valóban lenne bármi érzéked a reálpolitikához, tudnád, hogy 2 év múlva ezzel már senkit sem lehet mozgósítani. Azért most csinálták. Cserébe a választások idején senki nem fogja megírni a Borkai féle ügyeket, amiből egy is nagyobb hullámokat vetett mint az index kicsinálása. És ez szerinted rossz üzlet a Fidesznek. Nem is szükséges kommentálnom, a saját álláspontodat parodizálod most már."


Rögtön önellentmondás van ebben amit leírtál.

Szóval a Borkai ügy választások idején, ami sokkal régebben történt az fegyver, de a mostani közelebbi ügy ami jóval több embert érint az nem?

Nem érzed az önellentmondást?

Nincs aki megírja? HAHAHAHAHAHAHA :D :D :D

Az ellenzéknek ott van a 24.hu, HVG, 444, Átlátszó.hu, Mérce, 168 óra, Magyar Narancs, Népszava, ATV, Napi.hu, Portfolio, Euronews, Pesti hírlap a többi kisebb hírportált már nem írom le.

2020. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"Szóval senki nem szólt bele a munkájukba, minden ugyanúgy ment ahogy eddig évekig. Bodolai felkérte Gerényit mint tanácsadót, aki bedobott egy ötletet amit leszavaztak. És ezután úgy érzeték, hogy TÁMADÁS érte az indexet és veszélyben vannak! Ez egészen hihetetlen mese."


Igen úgy érezték. Azért állították át. Ha a szerkesztőség nem értett volna vele egyet, akkor nem írták volna alá, és főleg nem álltak volna fel mikor őt kirúgták. Szerinted mind beáldozták a munkájukat egy olyan politikai összeesküvésért, amiből ők semmit sem nyerhetnek, de ha már mindenképp meg akarták volna csinálni, akkor is sokkal több értelme lett volna 2 év múlva? És neked ez az életszerű verzió?


"1999-ben társalapítója és társtulajdonosa volt az Index.hu internetes portálnak. 1992-től rendszeresen publikál. Beleértve a Népszabadság, HVG, újságoknál. 2017-ben több társával együtt megalapította az Azonnali.hu című videós hírportált. Azonnali-n olyan cikket írt, hogy éljen a liberalizmis! Hááát ha ő neki bármi köze lenne a Fideszhez akkor megeszem a kalapom. Még viccnek is rossz..."


Gerényi Vaszily haverja, a mandiner.hu alapítója (nem 25 éve,) Schmidt Máriával is jó kapcsolatot ápol:

[link]


Szóval... ketchup vagy mustár?


" [link]

Mondom kérem azt az indexes forrást, erre idelinkeled a pesti srácokat?

Ugye tudod, hogy ez pont annyit ér, mintha én leírom, hogy "biztos fideszes forrásból tudom, hogy személyesen Orbán adott utasítást az index beszántására. Az irodát is fel fogják robbantani." Különösen ismerve az oldal sajátságos kapcsolatát a tényekkel.


"Rögtön önellentmondás van ebben amit leírtál.


Szóval a Borkai ügy választások idején, ami sokkal régebben történt az fegyver, de a mostani közelebbi ügy ami jóval több embert érint az nem?


Nem érzed az önellentmondást?"


Esküszöm, eddig csak szarkasztikus voltam, de kezdem azt hinni tényleg másodikos szinten van az szövegértésed. Azt írtam a Borkai ***FÉLE***ügyeket, és hullámokat vet***ETT,*** múltidőben. Azaz ha valami hasonló kaliberű csontváz esik ki két év múlva a szekrényből, jó eséllyel el sem jut a választókhoz.


"Az ellenzéknek ott van a 24.hu, HVG, 444, Átlátszó.hu, Mérce, 168 óra, Magyar Narancs, Népszava, ATV, Napi.hu, Portfolio, Euronews, Pesti hírlap a többi kisebb hírportált már nem írom le."


Az a jó, hogy ezeknek kb. összesen nincs akkora elérésük mint az indexnek, ráadásul egy részük szintén Fidesz tulajdonban van már...

2020. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Igen úgy érezték. Azért állították át."


Ez olyan mint az Iphone-életérzés?

Létezik meg nem is?

Mit jelent az, hogy "érezték"?

Ez nem egy konkrétum, hanem ez a nagy semmi megfogalmazása.

Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy sejtették, vagy gyanították.

Azt hiszem éppen a most megnézett videóba látszik, hogy erre hogyan lehet reagálni.


https://www.youtube.com/watch?v=5O20OIWJPkQ

3:40-től van Sven Simon felszólsalása, rá a válasz a semmiről és a reakció. (Ez meme-be is elmenne :D 5:43-5:46)


"Szerinted mind beáldozták a munkájukat egy olyan politikai összeesküvésért, amiből ők semmit sem nyerhetnek, de ha már mindenképp meg akarták volna csinálni, akkor is sokkal több értelme lett volna 2 év múlva?"


Szerintem Dull Szabolcs elmondta az ő álláspontját nekik, nyilván jó kapcsolat volt közte és az újságírók között. Elhitték neki, és a megbeszélésen nekiestek Bodolainak. Sokan biztosan most eszmélnek rá, hogy nem minden fekete-fehér és jó nagy sz@rkavarás történt a háttérben.

Egy biztos, amiért eredetileg is ideírtam, se híre se hamva annak, hogy a Fidesznek ehhez a belső munkahelyi harchoz BÁRMILYEN szinten köze van.

És ezt egyre többen látják hála Istennek a környezetemben is.

Kicsit féltem attól, hogy könnyen meg tudják vezetni az embereket, de azért látszik hogy ez nem olyan egyszerű és sokan átlátnak a szitán.


Gerényivel kapcsolatban semmit nem változott a véleményem, ez elenyésző ahhoz képest amit felsoroltam.


"Mondom kérem azt az indexes forrást, erre idelinkeled a pesti srácokat?"


Azt írtam, hogy Index a forrás.

Az más kérdés, hogy ki írta meg a cikket a forrás alapján, de őket nevezték meg.

"A PestiSrácok.hu indexes forrásból úgy tudja, az ominózus igazgatósági ülés után Dull Szabolcs rögtön Dobrev Klárával beszélgetett"


Erre egyébkét az volt a válasza Dullnak, hogy nincs neki megtiltva hogy politikusokkal beszélgessen. Ez azért félig elfogadható beismerésnek.


"Az a jó, hogy ezeknek kb. összesen nincs akkora elérésük mint az indexnek, ráadásul egy részük szintén Fidesz tulajdonban van már..."


Erre van valami infografika, vagy táblázat?

Mert én ahhogy néztem a legolvasottabb lapok között vannak amiket felsoroltam, messze elmarad a többi kormánypárti hírportál ezektől.

Várom ezzel a kijelentéseddel kapcsolatban is a forrást.

2020. júl. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

#29 Várjál kicsit, most lesz majd csak nagy kapkodás. Dull Szabolcs elismerte, hogy nem volt semmiféle politikai beleszólás a cikkírásba. Figyeld meg hogy ezt is megpróbálják majd kimagyarázni!

[link]

"

2020. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!