Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Index valóban független,...

Az Index valóban független, csak nekem van olyan érzésem, hogy kormányellenes és balra húz?

Figyelt kérdés
2020. júl. 18. 15:00
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
28%
A kérdező egyértelműen arra utal, hogy az indexes dolgozók nagy része nagy valószínűséggel nem a Fideszre szavazott és hogy nagyrészt ha cikket irnak akkor az inkább Fidesz ellenes lesz. Erre a függetlenségre gondolt a kérdező. És valóban így nem függetlenek.
2020. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
71%

#41


Nyilván erre gondolt, de akkor a függetlenség fogalmát keveri a politikai pártatlanságéval. Ergo nem igazán érti, hogy miről van szó.


A pártatlanság meg nem az újságírók, hanem a bírák feladata. Az újságírónak lehet véleménye, meg is írhatja, de ezt az újságírás szakmai keretein belül teheti meg. Különben nem újságíró lesz, hanem bértollnok.


Egy korrekt újságnak, amely politikával is foglalkozik, mindig kormánykritikusnak kell lennie, politikai oldaltól függetlenül. Egyszerűen ez mindenki érdeke. Legfőképpen azoké, akik begőzölve, vakon is mindig ugyanarra a pártra szavazn(án)ak. Az Index ezt megtette. Csak épp a kormánynak nem tetszett.


Nem meglepő. A Fidesz nem demokratikus párt, ezt már régóta tudjuk.

2020. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
50%

42!


Mivel a függetlenség semmi más nem jelent, mint azt, hogy anyagi függőség nem mutatható ki, ezért valójában semmit nem jelent egy újság, ill. egy újságíró esetében. Éppen ezért nevetséges hivatkozni rá.


Lehet véleménye az újságírónak, de amikor az egyik politikai oldallal kapcsolatos minuszos hírt is teleaggatja kitalált jelzőkkel, a másik oldal korrupciós ügyeiről szóló több oldalas cikkben, sőt cikkekben pedig csak lehozzák a hozzájuk eljuttatott közleményt, még egyetlen sor saját gondolatot, véleményt nem fűznek hozzá, az nem függetlenség, nem pártatlanság, hanem elfogultság. Vagy ahogy te mondanád: bértollnok. Ahogy a minuszos hírbe beleböfögés nincs az újságírás szakmai keretein belül, úgy a szolgai copy-paste sem. (Az Indexről beszéltem.)


"Egy korrekt újságnak, amely politikával is foglalkozik, mindig kormánykritikusnak kell lennie, politikai oldaltól függetlenül."


Teljes tévedésben élsz. A kormány szót vedd ki és jó lesz! Te most azt mondtad, hogy egy politikával foglalkozó korrekt újságnak elfogultnak kell lennie a kormánnyal szemben. A korrektség éppen az, hogy nem elfogult, nem érzelemből, hanem értékrendből közelít egy témához. Az ellenzéki politikusok drogozását, korrupcióját ugyanúgy kell kezelniük, mint a kormánypártiékat. Te a kettős mércét nevezed korrektségnek! Az Index a te értéktended szerint volt korrekt. Normális ember pedig elfogult bértollnokok seregének tartotta őket.

2020. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
71%

#43


"Mivel a függetlenség semmi más nem jelent, mint azt, hogy anyagi függőség nem mutatható ki, ezért valójában semmit nem jelent egy újság, ill. egy újságíró esetében. Éppen ezért nevetséges hivatkozni rá."


Lényegében igazad van. Jelen esetben a függetlenséget az Index úgy értette, hogy a kormánytól és ellenzéktől független. Nyilván bárki pénzeli, akkor meg lehet kérdezni, hogy annak milyen a pártszimpátiája, de a fontos mindig az marad, hogy amit a portál létrehoz, az szakmai szempontból korrekt-e.


Amennyiben az Indexen található volt olyan cikk, mint amit te írsz, az fényévekkel marad el attól, mint amit az Origón olvashatsz, vagy amit a köztévé és TV2 híradóiban látsz. Főleg a köztévé esetén gyalázatos ez, ahol közpénz-tízmilliárdokból (értsd: a TE pénzedből is) valósítják meg mindezt.


"Te most azt mondtad, hogy egy politikával foglalkozó korrekt újságnak elfogultnak kell lennie a kormánnyal szemben."


Nem, nem ezt írtam. Ezek szerint nem érted a kritika szó jelentését. A kritika lehet negatív és pozitív egyaránt, a lényeg a hozzáállásban van. Nem mantrázni kell azt, amit a kormány csinál, és nem is csípőből elutasítani, hanem elemezni.


A kormánykritikus azt jelenti, hogy magától értetődő módon azt kell jobban és alaposabban vizsgálni, aki döntési pozícióban van, aki az ország gazdaságát, politikáját, társadalmát, egészségügyét, sportéletét, oktatását, honvédelmét, stb. alapvetően meghatározza 4-8-12 éven át. Mert ők határozzák meg az életünket, az ő döntéseiknek vannak erős hatásaik arra, hogy neked mire van vagy nincs lehetőséged, mit kapsz az államtól és milyen feltételekkel, stb.


És bizony egy rendes újságnak, ahol politikai témákkal is foglalkoznak, a kormány felé kritikusnak kell lennie, ez evidens. Minden más felé is, ez is természetes, de a kormány felé mindenképp. Csak épp ez a kormánynak nagyon nem tetszik.


Ma Magyarországon nincs egyetlen közmédium sem, amely ezt tenné, sőt, nagyon durván nyomja a propagandát. Közpénzből. Meg persze állami segédlettel egy-két kormányközeli kéz alá tömörített magántőkéből, nagy területi lefedettséggel, direkt, szájbarágós módon (elég csak a TV2 egyperces híradós blokkjait nézni: sokszor nem hírek, azaz nem tények vannak, hanem hírként tálalt kinyilatkoztatások fideszesektől, meg persze Karácsony, Soros és Gyurcsány szidalmazása). A Fidesz (azaz a kormány) ma mindenhová benyomul, mindent lenyúl, teljesen tudatosan, politikai stratégiaként kezelve a kérdést.


Ez viszont nem demokrácia.

2020. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
30%

44!


Szép lassan eljutunk oda, hogy mindegyek általad - és magát függetlennek nevező média által - használt fogalomról kiderül, hogy nincs mögöttük tartalom.


A függetlenről már megegyeztünk.

Most pedig a kritikust értelmezed szótári alak szerint. Vagyis a kormánykritikus semmi mást nem jelent, mint hogy véleménye van a kormányról. Akár pozitív is. De tudjuk, hogy ez nem ezt jelenti. Te keveredsz folyamatosan önellentmondásba! A "kormánykritikus" szóösszetétel polarizálja kritikust. Ha nem így lenne, akkor nem lenne értelme a kifejezésnek, semmit nem tenne hozzá a kritikus szó jelentéséhez.


"Nem mantrázni kell azt, amit a kormány csinál, és nem is csípőből elutasítani, hanem elemezni."

Tisztázzuk, hogy alapvetően az Indexről beszélgetünk! Az Index pedig pontosan ugyanazt csinálja, ami ellen lázadsz, csak a másik oldalon áll. Csípődől elutasítja a kormánypárti dologkat és véletlenül sem elemzi az ellenzékieket. (Persze az ellenzék nem teljesen homogén, ezért lehet, hogy az adott cikkíró nem szimpatizál az adott ellenzéki párttal vagy emberrel, ezért vele szemben is kritikát fogalmaz meg, de nem csak akkor kellene kritizálni és elemezni, ha valaki rá akar bizonyítani valamit. Az ilyet koncepciós pernek nevezték, ez pedig koncepciós újságírás. Először ez ítélet van meg, utána jön a többi.


Az csak mellébeszélés, hogy a hatalmon lévőket kell alaposabban vizsgálni. Ha valakiről kiderül, hogy évi minimum 100.000.000 Forintot lapátol haza, akkor azért nézzük el ezt neki, mert csak önkormányzati képviselő? Éppen az lenne a lényeg, hogy az ilyen embert legkésőbb most kellene eltakarítani a közéletből! Ne várjuk meg, míg esetleg kormányzati szinten fogja ezt művelni!


Az sem tetszik, ha egy lap csak az ellenzékkel szemben kritikus! De aki azt állítja magáról, hogy független és objektív, az legyen is az. Ne hazudjon ebben, mert innentől semmiben nem lesz hiteles! Sokkal jobb lenne, ha felvállalnák, hogy elfogultak.


A közmédia mindig is kormánypárti volt. Függetlenül attól, hogy éppen ki volt hatalmon. Mindig így volt. És nincs szükség azokra a kamuzásokra, hogy "nem ennyire". De ugyanennyire, ugyanígy. A HírTV megalakulása előtt volt brutálisan túlsúlyban a ballib média. Az akkori viszonyokat meg sem közelítettük.


"Ez viszont nem demokrácia."

Ez nem tény, ez a te véleményed. Szerintem meg az nem volt demokrácia, amikor csak baloldali propaganda ment a tv-ben és az sem volt demokrácia, amikor az MSZP megszűntette az összeférhetetlenséget a polgármesterek és a parlamenti képviselők között.

2020. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
73%

Egy újabb gyöngyszem. [link]

Botrányt csináltak a tengerparton a belgák.

Ami alatt azt kell érteni, hogy afrikai és közel-keleti bevándorlók verekedtek össze durván.

2020. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
56%

#45


Még mindig folyamatosan mellébeszélsz. Nem érted a kritikus hozzáállás jelentését. A kormánykritikus pontosan azt jelenti, amit leírtam, nem mást. Azt, hogy amit a kormány mond, azt nem szopja be automatikusan és nem visszhangozza változtatás nélkül a nép felé, hanem mögé néz (lásd pl. Szíjjártó korrupciógyanús luxusnyaralását). Ezt lehet szakmailag jól és rosszul is tenni. A közmédia NEM ilyen. És te fizeted, öreg! Nem tudom, hogy érted-e. A te pénzedből nyalatják ki a saját valagukat. Ez politikai oldaltól függetlenül botrány, és a demokrácia egyik alappillérének semmibevétele.


"Tisztázzuk, hogy alapvetően az Indexről beszélgetünk! Az Index pedig pontosan ugyanazt csinálja, ami ellen lázadsz, csak a másik oldalon áll. Csípődől elutasítja a kormánypárti dologkat és véletlenül sem elemzi az ellenzékieket."


Óriási tévedés! Nem tudom, fel szoktál-e tévedni mondjuk a 888.hu-ra. Már a stilisztikai elemek, a szidalmazások, amivel legutóbb pl. Kálmán László nyelvésznek mentek neki (s mellékesen a teljes ellenzéknek), az hányingerkeltő (hülye, neomarxista, libernyák, stb.). El sem kell olvasnom a cikket, hogy, tudjam, hogy indulatból, és nem megfontolt elemzésből született, és olyan ember írta, aki azt sem tudja, mit jelentenek ezek szavak, csak szitkozódásra használja. Azért is említi egy sorban a libernyákkal.

Ha pedig mégis elolvasom a cikket, kiderül, hogy mekkora öngól.


Na, az Indexen nem igazán voltak ilyen cikkek. Lehetett velük nem egyetérteni, vagy erőltetettnek vélni, de ilyen gyomorforgató azért sosem volt. Ha meg igen, akkor nosza, mondj rá példát!

Az Index szerintem az ellenzéket sem ajnározta - nem is volt miért. Jó pár őket kritizáló cikket olvastam ott, emlékeim szerint.


"Az csak mellébeszélés, hogy a hatalmon lévőket kell alaposabban vizsgálni."


Nem, kis barátom, ezt a józan ész diktálja, a te érdekedben is. Még akkor is, ha nem érted. De már megindokoltam: ők vannak pozícióban, hatalomban, náluk van a felelősség, leginkább őket kell tudni elszámoltatni, a szabad sajtó pedig alapkövetelmény az elszámoltathatósághoz.


"Ha valakiről kiderül, hogy évi minimum 100.000.000 Forintot lapátol haza, akkor azért nézzük el ezt neki, mert csak önkormányzati képviselő?"


Ezt ki írta? Mert én tuti nem. Ez a te észjárásod. Aki pozícióban van, azt el kell tudni számoltatni. De mivel leginkább a kormány van pozícióban, ezért elsősorban őket. Ez csak evidens, nem? Mert ha még mindig nem, az nagy baj.


"A közmédia mindig is kormánypárti volt. Függetlenül attól, hogy éppen ki volt hatalmon."


Lehet. Éppen elég baj az. (Nyugaton ez jobban működik, mint nálunk, mert ott nem volt szocializmus.) Ez azonban nem érv amellett a gusztustalan szervilizmus mellett, ami most megy, és ami viszont korábban még sosem volt. Még a legelső Orbán-kormány ideje alatt sem. Aki ezt nem látja, az vagy vak, vagy süket, vagy csak szimplán ostoba.


" A HírTV megalakulása előtt volt brutálisan túlsúlyban a ballib média."


Már megint másról beszélsz. Nem a túlsúly a lényeg. Hanem az elfogadhatatlan stílus és szervilizmus. A média a hatalom ellenőrzője kell legyen, nem a kritikátlan szócsöve. És nem mindegy az elfogultság mértéke sem. Pár kormányzatnak kedves gazdasági szereplő kezébe tenni az összes megyei újságot, országos napi és hetilapok sokaságát, kereskedelmi tévéket, ami mellett még ott van ez a köztévé is? Gondolj már bele, hogy tetszene-e ez neked, ha mindezt az ellenzék művelné kormányon? Ugye nem? Akkor miről vitatkozol? És abba is gondolj bele, hogy egy ilyen helyzetben egy független, kormánykritikus médium sem tud olyan mértéktartó lenni, ha valahogy ellensúlyozni akarja a propagandát.


Egyébként mondjak valamit? Annak, aki kritikátlanul ki akarja szolgálni a jelenlegi kormányoldalt, arra már pusztán amiatt, ha erre nem hajlandó, azt mondják, hogy ballib. Jó esetben. Rosszabb esetben lezsidózzák vagy lekomcsizzák.


"Ez nem tény, ez a te véleményed."


Nem, aranyom, menj és tanulj némi történelmet! Nincs olyan, hogy illiberális demokrácia, amire nyilván te gondolsz. Csak liberális demokrácia van. Sajtószabadsággal, vallás- és szólásszabadsággal, megfelelő, politikailag független jogállamisággal, életszerű jogrendszerrel, a választók és a jogrendszer felé felelősséggel tartozó és elszámoltatható, szükség esetén leváltható kormányzattal, megfelelő minőségű és széleskörű tájékoztatáshoz hozzáférő állampolgárokkal, akik véleményszabadságuk birtokában szavaznak x évenként.


Egy saját leválthatóságát nyíltan, mindenki által jól érthető és észrevehető módszerekkel megnehezítő kormányzat, ellenzéki médiumoknak évek óta soha nem nyilatkozó, csak a saját haveri körének tetszelgő, gazdaságilag és politikailag is csak nekik kedvező, a felé irányuló kérdéseket együgyű népi bölcsességekkel és boldog karácsonyozással elütő miniszterelnök szerinted azt a látszatot kelti, hogy itt demokrácia van? Hogy? Miért?


Nyisd már ki a szemed, ember!

Érted aggódom, nem ellened!

2020. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

47!


"Még mindig folyamatosan mellébeszélsz. Nem érted a kritikus hozzáállás jelentését."

Persze! Az Indexre tett megjegyzésemre meg elkezdtél a 888-ról írni, majd elintézted annyival, hogy az Indexen nem igazán voltak ilyen cikkek. Hány példa kell, hogy ne cak legyenek, hanem igazán is legyenek ilyenek? :)


Vagy fogalmad sincs az MSZP-SZDSZ korszakról vagy tudatosan hazudsz. Egyik esetben sem vagy vitapartner.

2020. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
93%
Nem index (egyébként sem olvasok semmi ilyesmit), de legutóbb a 444-en írtak pl. a kenoshai esetről. Egy 17 éves fiút megvédett néhány üzletet a gyújtogatóktól, majd azok rászálltak, üldözték, el akarták venni a fegyverét, többen megtámadták, az egyik agyon akarta lőni (szerencsére Kyle belelőtt a kezébe, sajnos nem eléggé, mert egy 17 éves gyereket talán nem kéne agyonlőni), egy másik épp a fejét püfölte a gördeszkájával. Miközben a srác nem kereste a bajt, folyamatosan szaladt a támadók elől. Persze egy ilyen helyzetben garantált a baj, hisz maguk a fosztogatók keresik. Nyilván nem tetszik nekik, ha valaki megakadályozza őket más élete munkájának felgyújtásában. Na, 444 és társai ezt úgy hozták le, hogy a 17 éves fiú meggyilkolt két tüntetőt, ő maga mondta a telefonba, hogy megölt valakit, a tüntetők csak el akarták venni tőle a fegyverét, a srác egy milícia tagja volt, Trump-hívő, fasiszta-rasszista, fehér felsőbbrendűség-hívő, egyébként a rendőrök ok nélkül 7-szer hátba lőttek egy feketét korábban, stb. stb. A srác gyilkos, akik békés tüntetőkkel végzett... Na, ilyen a libsi oldal. De nincs is más, akit jobban gyűlölnek, mint valaki, aki megakadályozza őket a bűncselekményekben, fosztogatásban, lincselésben, egy igazságot érvényesítő személy, ráadásul még gyerek, nagyon veszélyes ez számukra, még a végén nem bűnözhetnek, tombolhatnak.
2020. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!