Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert mondjatok azt hogy a...

Miert mondjatok azt hogy a ciganyok nem dolgoznak, amikor ok epitik az orszagot?

Figyelt kérdés
Komolyan kerdezem. Mielott megkapnam hogy budos cigany elarulom magyar vagyok. A munkambol kifolyolag az orszag nagyobb reszet evente tobbszor bejarom. Epitoiparban csakis ciganyokat lehet latni, magyart ketkezi munkaban alig van. Igen elhiszem hogy az utcakon lattok folyamatosan ciganyokat csoportosan jarkalni, de konyorgom azok boven 20 alatt vannak. A magyar gyerekek 20 alatt milyen aranyban dolgoznak? A legtobb cigany igenis dolgozik. Sokbol vallalkozo lett, ha utananeztek rendesen a dolgoknak. Attol, hogy ok tegyuk fel nem irodai munkasok (minimalberert) hanem ketkezi munkasok nem azt jelenti hogy nem dolgoznak.
2020. jún. 20. 01:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Nap vicce.😁😁😁😁😁
2020. jún. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Mert a gondolkodás egyeseknek nem megy. Nem lehet máshogy megélni, csak munkával. Azt gondolják néhányan, hogy segélyeket kapnak meg betörnek. A segélyek többsége már évek óta meg lett szüntetve.
2020. jún. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

ők épititik az országot meg ők a rejtett erőtartalék is meg ők a hun ősmagyarok is a valóságban

Ezeket a hülyeségeket hallgatom már 12 éve

Ember dolgoztál te már cigányok között? Tudod milyen egy rasszista köcsög rosszindulatú banda? Támadtak már le cigányok az utcán, hogy kiraboljanak?

Kaptál már a fejedre ártatlanul a soha véget nem érő hisztijük miatt?

Nem hiszem,hogy mindezen átmentél, én átmentem és bizonyosan állitthatom rühellem a cigányokat és minden okom meg is van rá és aki rühelli őket az jól teszi

2020. jún. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Humorba kellett volna tenni. Azert vannak èpítkezésen mert napi heti kifizetés van. Ritka az a cigàny aki képes egy hónapot várni fizetésre. Aztán ihat is ha megy megy ha nem akkor nem melózni. Csinàld meg ezt egy rendes melóhelyen.
2020. jún. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Te valami párhuzamos univerzumban élsz? :D
2020. jún. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%

Építőipari vállalkozásunk van a fővárosban, 10-15 fő kollégával dolgozunk lassan 10 éve folyamatosan.

Ezalatt az idő alatt számtalan emberrel volt dolgom. A cigányokkal a tapasztalatom a következő: eleinte marha hálásak mert állítólag mi vagyunk az elsők, akik nem éreztetik velük, hogy cigányok. Ezt soha nem is értettem, miért kezelnénk máshogy őket? Megy a szöveg, hogy mennyire megbecsülik ezt, majd azért szépen lassan elkezdődik az okoskodás. Eleinte az anyagok tűnnek el(mert a rokon-haver éppen építkezik és nekem ez a kis ragasztó/élvédő/fuga/akármi úgysem számít), aztán sosem sikerül időben beérni a munkahelyre, mert késett a busz/dugó volt/kilyukadt a metró kereke, aztán végén már dolgozni sem nagyon kell, meg lehet sörözni is ha mi nem vagyunk a munkaterületen...

És mi csak és kizárólag cigányokkal jártunk így. De közülük legalább mindegyikkel. Érdekes módon egy magyar megbecsüli az átlagon felüli fizetését, felfogja, hogy azért tudunk/akarunk nekik normális bért fizetni, mert ők normálisan dolgoznak és ezért van bevétel, nyereség, stabil jövő. A cigány ezzel szemben folyton okoskodik: azt is csak tőlük hallottam eddig, hogy "te tele vagy, neked ez nem számít". Hát de, bzmeg számít és nem csak nekem számít, hanem a becsületesen dolgozó munkatársaknak is számít. Mert egy ilyen élősködő véglény nem csak engem, a kollégáit is meglopja.

Szóval én soha többet nem fogok cigányt foglalkoztatni.

2020. jún. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Mármint melyik országot?
2020. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

#6-os nagyon jól leírta a helyzetet.

Igaz, hogy az építőiparban sok romát foglalkoztatnak, de tényleg állandóan szemmel kell tartani őket, hogy tényleg dolgozzanak, ne legyenek komoly hibák és ne tűnjön el semmi az építkezésről.

Tehát ma már nem lehet mondani, hogy a cigányok nem dolgoznak, de a foglalkoztatási ráta (főleg a nőknél) még manapság is jelentősen elmarad a többségi társadalom szintjétől és a munka termelékenységében is nagy különbségek vannak. Az 50%-os aktivitási, foglalkoztatási statisztikai ráta úgy jön ki, hogy a romák 20%-a közmunkában foglalkoztatott és csak 30% körüli, aki piaci alapon dolgozik versenyszférában. Az aktív korú cigányok fele pedig nem dolgozik.

2020. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%

"A magyar gyerekek 20 alatt milyen aranyban dolgoznak?"


100%-ban. Én is 17 évesen kezdtem a Tszben és a többi kortársam is.

2020. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

"A magyar gyerekek 20 alatt milyen aranyban dolgoznak?"


Azt nem tudom, de te sem láttál egyetlen cigánygyereket sem "MelóDiák" feliratos pólóban - szinte biztos!

2020. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!