Most hogy Magyarország hivatalosan sem demokrácia többé, még kevesebb befektető fog jönni, még nagyobb lesz a munkanélküliség hosszútávon is?
Sajnos, a napokban leminősítettek minket a hibrid rezsimek közé. Olyan országok közé mint Bosznia-Hercegovina, Koszovó, Ukrajna, Grúzia, Moldova és ilyenek. Az EU-ban a demokrácia helyzete nálunk a legeslegrosszabb.
Egy ilyen országba a külföldi befektetők sem jönnek szívesen, ahol ennyire hadilábon áll a demokrácia, mivel nincs biztonságban a pénzük. Lehetséges, hogy Magyarországon ez a jelenlegi munkanélküliség emiatt állandósul vagy súlyosbodik? Nagyon meg fogjuk érezni ennek a hatását?
"akkor szerinted nem oda fog menni a befektető?"
- nem. Leírtam, hogy hova megy a befektetőd de úgy látom nem sikerül felfognod, hogy nem a demokrácia helyzete számít az üzletben hanem a megtérülés.
"Ha csak az olcsó munkaerő számítana, akkor minden cég Ukrajnába, Moldovába menne. De mivel nem csak az számít, ezért vannak munkahelyek máshol is. Illetve voltak."
Azért nem megy ukrajnába mert egyrészt nem eu másrészt meg ingoványos a helyzet oroszország miatt. Moldovába meg azért mert egyrészt rossz az insfrastruktúrája másrészt Mo földrajzilag sokkal kedvezőbb fekvésű.
Értem, hogy te most mindenáron azt akarod hallani, hogy "bizony, a freedom house leminősítése miatt most már menekülni fog a tőke Magyarországról", de ha terápiás kezelésre vársz akkor szerintem rossz helyen vagy.
Sokak szerint itt annyira jelentéktelen és hiteltelen ez a leminősítés.
Akkor maga Orbán Viktor miért reagálta ennyire túl? Eléggé hisztérikusnak tűnt és valami 60 levelet küldött szét, hogy "kérjenek bocsánatot a magyaroktól" meg blabla.
A befektetőket nem a politikai berendezkedés érdekli elsősorban, hanem a pénzügyi stabilitás. Ebből a szempontból viszont sok esetben számukra jobb az, ha tudják, kinél kell képviselniük az érdekeiket. Egy stabil diktatúra ebből a szempontból sokkal jobb környezetet tud nekik biztosítani (habár az is igaz, hogy vannak olyan cégek is, ahol a vállalat image-e miatt nem hajlandóak elnyomó rezsimekkel szóba állni)...
Államközi szerződéseknél, kereskedelmi egyezményeknél, támogatásoknál viszont sok esetben a feltételeket a társadalmi berendezkedés erősen befolyásolja.
"De nemzetközileg is a vezető hírek között szerepel."
Hiszen egy nemzetközi (média) birodalom megrendelésére készül és ők is terjesztik. Nincs ebben semmi meglepő és nem is kell túlértékelni.
"Ez jóval több mint Gyurcsány véleménye... nem is tudom, hogy kerül ő ide. Az ő idején egyébként stabil demokrácia voltunk de mind1."
Nagyon stabil demokráci voltunk. Kb. 3 évig tüntettek ellene napi szinten, miután bebizonyosodott, hogy csalással nyert a választásokon. Közeben szeméályesen utasította a budapesti rendőrfőnököt, hogy gumilöedékkel sorozza meg az ellene tüntetőket, vagy éppen összeterelte a hazafelé tartókat egy másik tüntetéssel, hogy megverethesse őket az azonosító nélküli rendőrökkel.
Én inkább ezt a mai diktatúrát választom a fene nagy gyurcsányi demokrácia helyett.
"Írd be Google-be, hogy Freedom House Hungary, olvashatod a külföldi vezető híreket, hogy Orbán Magyarországa nem demokrácia többé, feltéve ha tudsz angolul vagy németül vagy franciául."
Tudok angolul, sőt még arra is képes vagyok, hogy felismerjem a magyar neveket. Ezeket egytől egyig magyarok írták. Nem véletlenül írtam, hogy reneszánszát éli a weyer-bélázás.
Hát, ha már a kérdező szemére hányjátok, hogy tájékozatlan, legalább utánanézhetnétek, hogy mire válaszoltok.
"Egyébként ezek a minősítgető cégek tipikus kamuvállalkozások. A világon senki sem kérte meg őket a minősítgetésre, csak elkezdték, mert senki sem csinálta még, és most objektív mérce szerepében tetszelegnek." - Ez a "kamuvállalkozás" egy nonprofit kutatóintézet, amit 1941-ben alapítottak konzervatív és liberális amerikai politikusok közösen.
"Most pl. a járvány miatt, sok más országban meghozott intézkedések miatt minősítettek le." - Nem amiatt minősítettek le, az idei jelentés csak a 2019-es eseményeket veszi figyelembe. Az még a járvány előtt volt.
"Én inkább ezt a mai diktatúrát választom a fene nagy gyurcsányi demokrácia helyett." - Ez amúgy szíved joga, csak közben ne csinálj úgy, mintha Gyurcsányék ámokfutását a Freedom House elnézte volna. 2006 óta folyamatosan romlik az indexünk, gyakorlatilag Gyurcsányék megágyaztak az Orbáni rendszernek. Viszonylag magas pontszámmal és besorolással indultunk, kellett hozzá az a 14 év kemény munka a politikusaink részéről hogy a "szolid demokrácia" minősítésből elérjünk az "átmeneti rezsim" minősítésbe. Egyszerűen most értünk el idáig, nem egy magyarellenes nemzetközi összeesküvésről van szó.
"Ezeket egytől egyig magyarok írták." - Oké, de ha külföldiek írják, akkor meg az a baj, mert miért szólnak bele, nem? Akkor most van sapka a nyuszikán, vagy nincs? :) Én továbbra is annak örülnék ha a szerzők származása és vélt vagy valós megbízóiknak taglalása helyett tartalmilag lehetne cáfolni a minősítést - de ezt valamiért eddig még senki nem tette meg. Vagy akkor keressünk egy alternatív forrásból (és lehetőleg ne Fidesz vagy ellenzék-közeliből) származó átfogó tanulmányt az ország politikai helyzetéről, ami mást mond. Nem kizárt, hogy van ilyen, én hálás lennék, ha valaki linkelne egyet.
Az nem igaz, hogy nincs törvény előtti egyenlőség. Nemrég egy kommunista bíró mosott tisztára egy ügyet az elvtársainak... A lány kútba dobó srác pár évet kapott. Kisebbségi-bűnözők, emberek halálát okozó száguldozók nyaralnak a Seychelle-szigeteken. Úgyhogy nem a Fidesz irányítja az igazságszolgáltatást. Egyébként máshol is vannak anomáliák.
Szomorú, hogy ezt a rendszert nem olyanok hozták létre, akik legalább az országért is tesznek, legalább tényleg soviniszták, ahogy ezek a kritikusok mondják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!