Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lenne abbol hasznunk ha az...

Lenne abbol hasznunk ha az eurót bevezetnék?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távon jó nagy kárunk lenne belőle: egy rendes áremelkedés, átváltáskor.

De utána nem lehetne az inflációval úgy játszani, mint most.

2008. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem kellene a bankba/pénzváltóhoz rohangálni minden utazás, nyaralás előtt.
2008. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, egyszer meg kellene fizetni az árát, de utána jól járnánk, hiszen sok minden euró alapon megy most is, és az árfolyamkockázat miatt alapból többet kell fizetnünk, ha meg mint pl. most is magas az euró, egy csomó dolog (pl. hitel törlesztőrészletek) ára felmegy. Viszont, mikor olcsó volt az euró, mint a nyáron, sehol nem lehetett tapasztalni, hogy lementek volna az árak.
2008. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Hát én ezt nem teljesen így látom.

Szerintem akinek most x vagyona van (pl 1.000.000 Ft), annak átváltáskor kb. 700.000 Ft értékben lesz euroja. Hosszú távon lehet jó lesz, de jó páran valószínű meg fogja szenvedni a váltást. De valahogy úgy fest jelenleg, hogy nem lesz 2012-ben euro itthon. Szerintem nem.

Hű és főleg akinek hitele van svájci frankban, vagy forintban, és közben átváltás lesz, durva lesz mikor vissza akarja fizetni majd euroban.

Na, de hosszú távon kb. 10 év múlva majd jobb lesz.

2008. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orszag jol jarna vele, de a bevezetes utan kellemetlenseggel jarna. Viszont minden jel arra mutat, hogy ez a jövö. Igy a kerdesre a valasz: igen!
2008. nov. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,az angolok sem hiába ragaszkodnak a fontjukhoz.Ausztriába élőktől hallom,hogy nem túl boldogok az eurótól,na meg az egész uniótól sem.Meg az is elgondolkodtató mit fog érni,ha felbomlik a szövetség(mert ugye semmi sem tart örökké)ha lesz mit félre tenni,és nem lesz már forint,előnyben fogom részesíteni a fontot,vagy a frankot.Nem bízom olyan dolgokban ami mögött csupán egy eszme áll.
2008. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én is ezen gondolkoztam hogy most van válság ami annyit jelent hogy csökken a benzin ára

de ha bevezetik az eurót akkor abbol az első pár évbe nagyon szívás lesz mindent euróra váltani:S megszokni:S

és ok hogy nyarlásnál nem kell pénzt váltani de én akkor se szeretem az eurót de ahogy látom nem kell aggódnom:d

meg annak sincs értelme hogy most még pár évig a gazdasági világválságot fogjuk szívni és erre majd 3-4év mulva jön az euró hát én nem jósolok szépjövőt:S:S:S

2008. nov. 27. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!