Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre ugye kifuttatnak és...

Jövőre ugye kifuttatnak és bezárnak pár egyetemet?

Figyelt kérdés
140.000 embert vettek fel az idén.Egy 10milliós országban ez a szám azt hiszem magáért beszél.Ráadásul ha kevesebb de képzettebb diplomás emberke lenne,akkor többet is érne.
2010. júl. 27. 19:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem fognak bezáratni egyetemeket. Egy egyetemi előadáson téma volt nálunk, hogy miért van ennyi egyetem, és miért lehetne a legtöbbre kiírni, hogy "diplomanyomda". A válasz nagyon egyszerű, bár valahol nem értem a logikáját. Egyszerűen munkahelyhiány van, viszont rohadt magas a nyugdíjkorhatár, mert általánosan megfigyelhető tendencia, hogy a cégek szívesebben foglalkoztatnak egy idősödő, de tapasztalt munkást, aki már nem fog kötekedni a munkahelyén, mint egy újoncot, akinek ha nem tetszik a helyzet, először kicsit kötözködik aztán meg otthagyja az egészet. Így viszont a huszonéves korosztály egy részét megpróbálják lekötni oktatással, hogy legalább addig se munkát keressenek. Igazából mindig azt várják ezzel, hogy majd talán egyszercsak a semmiből munkahelyek jönnek létre, aztán akkor már 18-20 évesen is el tudsz majd helyezkedni. Szép álom, de egyelőre nem látom a végét a dolognak. Az pedig sajnos a valóság, hogy túl sok a diplomásunk, még úgy is, hogy a fele kibukik, a másik fel meg 5-6 év alatt végez el egy 3 éves képzést (hozzáteszem, így annyi ideig nem keres munkát, ismét nyert vele az állam). Bár ez eléggé általános helyzet manapság nyugaton is.
2010. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy nálunk 79 felsőfokú állami oktatási intézmény van, ami rengeteg, és a legtöbbjük elég silány, lényeg a fejpénz. Finneknél van 7, és még azt is sokallják. Nalunk elég lenne 5, és újra értéke lenne a diplomának.
2010. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

egy egyetemet nem lehet hipp hopp bezárni.

mellesleg 100 000 embert vettek fel. a többi msc meg ilyenek.

gondolom a kérdező nem jár egyetemre és az irigység beszél belőle.

2010. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

tegnap 23:52


ne haragudj, de amit irsz, az eglsz egy tévedés


- időseket foglalkoztatnak? 50 év fölött már a kuytának nem kellesz

- addig sem keres munkát a fital? szerinted ha bejár melegedni a főiskolára, az nem kerül pénzébe az államnak?

- 3 éves képzést nem lehet 6 év alatt elvégezni, a maximális 1,5x, ergo 4,5 év

2010. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:20


1. nem munkakeresőről beszéltem, hanem arról, hogy azért nem 50 év a nyugdíjkorhatár, mert ha egy helyen dolgozol mondjuk 10 éve 50 évesként, akkor 50 éves fejjel te már nem kezdesz el siránkozni a munkakörülmények meg fizetés miatt, hanem örülsz, hogy van munkád, és lenyomod még a magad 12-15 évét ugyanott, nem fognak felvenni helyetted egy bizonytalanságot nyújtó fiatalt.


A 2. kritizált pont által nem értem részben a logikáját a rendszernek, bár hozzáteszem, 2 dolog még így is módosítja azért a helyzetet. Egyrészt nem minden egyetemista államilag támogatott, sőt nagyon sok a költségtérítéses, ami kevesebbe kerül az államnak, másrészt meg úgy néz ki ennyi anyagi áldozatot bevállal az állam a társadalmi feszültségek csökkentésére (hozzáteszem, nem nagy anyagi áldozat, mert amúgy meg mindenféle segélyt fizetne a munkanélkülinek)


3. ez a másfeles szorzó nem tudom, mi akar lenni, előfordulhat, hogy van ilyen, eddig még nem szorultam rá, hogy nézegessem, hogy meddig húzhatom még az időt. Ennek ellenére, kicsit módosítva bár, de nagyon sok az olyan, mint amit leírtam. Egyik ismerősöm a harmadik megkezdett szakát tudta csak elvégezni állami képzésben, ami ha jól számolom, pontosan 5 év, ugyanis az előző kettőről 1 év után küldték el. Ha még csúszott volna egy évet, máris megvan a 6, és bizony mind a 12 félévét támogatta volna állambácsi.

2010. júl. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem járok egyetemre, de irigy sem vagyok? Mire lennék?

Finnország egy 4,5 milliós ország, 7 egyetemmel, akkor nálunk elég lenne max 15.

Mellesleg most néztem az indexen a témába vágó videót:D

[link]

2010. júl. 28. 01:11
 17/17 anonim ***** válasza:

"Nem a diplomától lesz ember az ember. És a diploma mellég ész nem jár. Sőt..."


Azért ez így erős. Vannak valóban olyan diplomák amelyek megszerzéséhez nem kell túl sok ész, de a többségéhez azért igen. Ilyet is csak az mond aki nem járt egyetemre, de irigy azokra akik igen.

2010. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!