Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor azok szólják le az egyetemet akik a nem is tanuln/tak? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Én a saját példámmal tudok jönni. AZ osztályomban azok tudják leszólni az egyetemet (nagy hülyeség, minek oda menni) akik nem is tanulnak és jó ha 2-essel átmennek. És ezek soha nem tanulnak tovább. (mert utálnak is) Őket csak az érdekli minél előbb véget érjen az iskola.

A többinek aki tanul (vagy legalábbis próbál) szinte semmi baja.


2011. júl. 11. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Azért mert az egyetemisták nagyképűek, beképzeltek azt hiszik okosabbak minden nem egyetemet végzett embernél. Egyfajta felsőbbrendűség érzésük van. Védelmükre szóljon hogy én is kihasználnám ezt.
2011. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Mert valamivel meg kell indokolniuk a lustaságukat. De ha egy kicsit vársz, mindjárt jönnek, akik leírják, hogy "túl sok a diplomás, nincs becsülete a szakmának, büészakok stb."
2011. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

20:34: ha tudod, Te milyen jellembeli hibával rendelkezel, akkor miért indulsz ki magadból, hogy másokat megítélj? Én egyetemet végeztem, de nem nézek le senkit pusztán a végzettsége alapján.


Inkább csak azt nézem le, hogy valakiben ilyen mértékű a szorongással kapcsolódik össze a diplomások képe, hogy egy olyan kérdéshez leírja a baját, amelynek semmi köze ahhoz. Attól még, hogy esetleg a diplomások tényleg nagyképűek, sehol nem érv amellett, hogy feleslegesek az egyetem.

2011. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Furcsa is lenne, ha önmaga ellen beszélne valaki, hogy: "Egyetemre mentem, mekkora hülyeség!"
2011. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Azért mert az egyetemisták nagyképűek, beképzeltek azt hiszik okosabbak minden nem egyetemet végzett embernél. Egyfajta felsőbbrendűség érzésük van. "


Van olyan akire ez igaz, de nem sok. De a másik oldalon is van. Vannak akik azért nagyképűek meg beképzeltek mert k*urva lusták voltak tanulni.

2011. júl. 11. 21:08
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

A mostani egyetemisták egy része viszont inkább kissé ijedtnek tűnik, mások pedig eléggé szoronganak a várhatóan nehéz életpálya, és elhelyezkedés miatt, a rossz életkilátások miatt.

Ez a tapasztalatom.

2011. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Kamu válasza :

Az hogy leszólják, sztem nem beképzeltség.Azért mert az emberek azt látják, hogy az egyetemista élet= buli,drog, szex,pia.Tanulás meg csak annyi,hogy épp átmehessen a vizsgán.Aztán az ember ilyenekre bízza az életét(orvos), vagy a peres ügyeit(ügyvéd), de mondhatnék mást is.

Tisztelet a kivétel,akinek nem inge...

2011. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
azért pár vizsgán kettessel is átmenni is elég nagy kín, ha széttanulja magát az ember.
2011. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

ma 21:41


Én orvosira járok, és az általad említett hozzáállással az első félévben kibuknak az emberek. Van néhány szak, amire tényleg jellemző, de az orvosit kikérem magamnak, mert teljesen alaptalan. Nagyon sokat kell tanulni még a kettesért is, főleg az első 3 évben. Előbb talán utána nézhetnél a dolgoknak, mielőtt h*lyeséget beszélsz...


Kérdező, ez csak a kisebbrendűségi érzésük leplezése miatt van. Azt hiszik, hogy csak diplomával kapnának megbecsülést, és mivel nekik nincs eszük/szorgalmuk tanulni, leszólják. A megbecsültség persze nincs diplomához kötve.

2011. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

mert ritkán megy egyetemre az, aki szerint hülyeség.


20:53

azért van olyan is


21:08

nem feltétlenül lustaság. manapság szakmunkással könnyebb elhelyezkedni mint diplomával. ráadásul a ba nem is ér semmit.

nem véletlenül írkálnak ide sem a diplomás pályakezdők, hogy nincs munkájuk meg öngyilkosak akarnak lenni...


meg aztán gondolkozz kicsit. ha mindenki egyetemre megy, akkor milyen értéke lesz a diplomának? pont annyi mint most. lehet versenyezni az ma és phd irányába, aztán 27 évesen csak meg lesz az első munkád...


21:41

sajnos egyetértek. vannak olyan pszichológusok is, akit zártosztályra kellene küldeni.


21:43

attól függ milyen szakokon, milyen tanárnál, milyen iskolában...


22:09

egyetértek, de ugye az értelem és a jószándék sincs diplomához kötve.

van akinek valóban csak önértékelési cél a diploma, sajnos vannak akik ilyen alapon kapnak is, aztán 2 diplomával oltári baromságokat mondanak tvben, meg emberek élete felett döntenek.

2011. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!