Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor azok szólják le az egyetemet akik a nem is tanuln/tak? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Én a saját példámmal tudok jönni. AZ osztályomban azok tudják leszólni az egyetemet (nagy hülyeség, minek oda menni) akik nem is tanulnak és jó ha 2-essel átmennek. És ezek soha nem tanulnak tovább. (mert utálnak is) Őket csak az érdekli minél előbb véget érjen az iskola.

A többinek aki tanul (vagy legalábbis próbál) szinte semmi baja.


2011. júl. 11. 20:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

21:41


"Azért mert az emberek azt látják, hogy az egyetemista élet= buli,drog, szex,pia.Tanulás meg csak annyi,hogy épp átmehessen a vizsgán."


A hálózatok és rendszerek vizsgán vagy a római jog szigorlaton örülnél, ha sikerülne "éppen átmenned".

2011. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

08:39


"manapság szakmunkással könnyebb elhelyezkedni mint diplomával."


Pl. 2010-ben a szakmunkás munkanélküliség 12%, a diplomás munkanélküliség 4% volt.


"ráadásul a ba nem is ér semmit."


Ez valóban egy komoly probléma lehet a következő években.


"aztán 27 évesen csak meg lesz az első munkád..."


Ez a mai nyugati minta. 1930-ban a munkás 12 évesen kezdett tanonckodni és 16 évesen már dolgozott. De akkoriban az emberek csak 55-60 évig éltek (és az 55 évesek már öregembernek számítottak). Manapság, amikor az emberek 75, a legfejlettebb országokban 85 évig élnek, természetes, hogy az életszakaszok széthúzódnak.


"van akinek valóban csak önértékelési cél a diploma, sajnos vannak akik ilyen alapon kapnak is, aztán 2 diplomával oltári baromságokat mondanak tvben, meg emberek élete felett döntenek."


Viszont hiába hülye, sokat keres.


Amíg a diplomával legalább másfélszer annyit lehet keresni, mint a szakmunkásbizonyítvánnyal (és szemben a fizikai munkával, a testet megkímélő munkakörben), addig aki csak tud, diplomát próbál szerezni.


Lehet, hogy megváltozna a helyzet, ha a szakmunkások rendesen meg lennének fizetve, de az csak utópia.

2011. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Speciel, nagyon nem érdekel, hogy van-e valakinek diplomája - és ha van, akkor mennyi, meg milyen.

2000 környékén egyoldalúan "kitöröltek2 egy szót a magyar értelmező kéziszótárakból, ami úgy hangzik: RÁTERMETTSÉG!

Aki érti, tudja, ismeri, szereti a munkáját, annak van mit keresnie az adott foglalkozásban, hivatásban.

A "kilora létezőket" pedig nemes egyszerűséggel megvetem - VÉGZETTSÉGRE VALÓ TEKINTET NÉLKÜL.


Példa:

Lehet, hogy három diplomája van egy eladónak egy műszaki áruházban, de az életben többet be nem teszem a lábam abba az üzletbe, ha úgy "kereskedik" valaki, hogy a pult mögött ücsörögve olvasgat, telefont buzerál - vagy hasonló, - és eszébe sem jut úgy viselkednie a fogyasztói társadalomban állítólag fontos vásárlóval, hogy barátságos, udvarias hangnemben, hozzáértő ajánlásokkal próbálja megtalálni a kompromisszumos megoldást a vásárló elképzelései, illetve rendelkezésre álló választék között.



Láttam már (pl.) telefonszervizes pult mögött, másnaposan unott pofával, fejéből barátságtalanul, fásult arccal kibámuló "eladót", aki előtt ácsorgott egy vevőjelölt néhány másodpercig, aztán tovább is lépett a fickón.


- Ilyen ember nem való kereskedelembe.


Engem nem érdekel, ha a nevét nem tudja első nekifutásra leírni írott betűkkel valaki, de ha JÓ KERESKEDŐ, akkor vissza fogok hozzá járni vásárolni még akkor is, ha 2-3-500 forinttal drágább nála egy-egy árucikk, mint az említett téglafejűnél.

2011. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

9:22

Kamu válasza :

Elmondtam a véleményemet a kérdezőnek, majd szólok ha kíváncsi leszek a tiedére. Arra kéne válaszolnod amit kérdeztek, nem pedig a véleményeket minősíteni. (:

2011. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

08:39vagyok


09:27

lehet, én csak személyes meglátásról beszéltem, a statisztikák mindig hitelesebbek.

de elég kiábrándító azt hallani, hogy "túlképzett vagy". aztán egy targoncás többet keres mint némely orvos, ápoló.

ha feltesszük hogy érettségije van, még mindig olcsóbban megússza a targoncakezelőit mint egy fizetős orvosi végzettséget.


én inkább úgy mondanám, hiába keres sokat ha hülye. legalább is számomra nem az anyagi oldal az elsőbbrendű


némelyik szakmunkás meg valóban jobban is meg van fizetve mint némely orvos. hogy konkrétumot mondjak, ami 150-200 alá esik, és diplomás munka, azt nem érdemes csinálni.


17:45

ezzel én is így vagyok, és sajnos ezt a fajta értékelés, vagy vásárlást még nem sikerült a népnek elsajátítania.

ha valaki lenézően viselkedik másokkal, mert diplomája van, vagy elvégezte de valóban nincs rátermettsége a szakmában, akkor számomra hiteltelen, majdnem egyenlő tótpista közmunkással.


az meg egy másik téma hogy az embereket nem is érdekli hogy kit támogatnak a pénzükkel, mert egyszerű vásárlásnak fogják fel, aztán meglepődnek hogy a tesco jellegű dolgok átveszik az uralmat a hazai kisboltok felett, holott némely élelmiszer néha fogyasztásra sem alkalmas abból a kategóriából.


önmagában nem is a keresettel lenne baj, hanem hogy az emberek sok fölös dolgot vásárolnak, és rossz helyről. ha például évente 600millió forintot exportálunk a tesconak, ne csodálkozzunk hogy tönkremegy a hazai élelmiszerpiac, vagy egyéb, minőségi termékek boltja.

az ördögi kör az, hogy minél inkább arra hivatkozunk hogy nincs pénz és a külföldi árut vesszük, annál inkább csökken az a pénz az országban, amiből gazdálkodni tudunk. tehát a nyereség nem marad idehaza, és nem itt költik el, tehát kisebb bevétellel arányaiban több adót kell fizetni, több nyugdíjas, tb, és kevesebb jövedelem, amit megintcsak exportálunk. így gyakorlatilag hosszútávon tőkesteril környezet alakul ki, és leánycégek alkalmazzák az itthoniakat, ahonnan szintén exportálódik a nyereség.

2011. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

06:56


"de elég kiábrándító azt hallani, hogy "túlképzett vagy"."


Sokkal ritkább, mint amilyennek beállítják. Az alulképzettség gyakoribb probléma.


"aztán egy targoncás többet keres mint némely orvos, ápoló."


Az orvosok paraszolvenciában kb. 2-szeresét teszik zsebre a hivatalos bérüknek (van, aki 10-20-szorosát). A sikeresebb orvosok már most is nyugati szinten keresnek, és ez már a 70-80-as években is így volt.


Igazából a probléma az, hogy az orvosok egy bizonyos csoportjával (pl. patológus, röntgenorvos) van kicseszve, akik nem kapnak pénzzel teli borítékokat a betegektől.


"ha feltesszük hogy érettségije van, még mindig olcsóbban megússza a targoncakezelőit mint egy fizetős orvosi végzettséget."


Viszont targoncakezelőként nem keresheti magát szénné Norvégiában, és hálapénzes szakirányra se specializálódhat, valamint magánrendelőt se nyithat, háziorvosi magánpraxist se vásárolhat, és nem mehet dolgozni magánkórházba se.


"legalább is számomra nem az anyagi oldal az elsőbbrendű"


A legtöbb embernek viszont igen.


"némelyik szakmunkás meg valóban jobban is meg van fizetve mint némely orvos."


Minden szabály alól vannak kivételek. Biztosan van néhány szakmunkás, aki jobban keres néhány orvosnál. Mellettük ott van több százezer szakmunkás, aki a töredékét keresi az átlag orvosnak.

2011. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!