Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre ugye kifuttatnak és...

Jövőre ugye kifuttatnak és bezárnak pár egyetemet?

Figyelt kérdés
140.000 embert vettek fel az idén.Egy 10milliós országban ez a szám azt hiszem magáért beszél.Ráadásul ha kevesebb de képzettebb diplomás emberke lenne,akkor többet is érne.
2010. júl. 27. 19:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Vagy ha lenne értéke a szakmunkának akkor is kevesebben mennének felső oktatásba. De még is, mit vársz?

Hogy akik nem hajlandóak 80e ért szakmunkáskodni, és inkább tanulni akarnak azok mit fognak csinálni?


Nem leszabályozni kellene, hanem csábítóbbá tenni más lehetőséget a fiatalok előtt.

2010. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%

Mellbevágott ez a 140 ezres szám. Ez tényleg igaz? Ha igen, abszolút egyetértek a kérdezővel. Amúgy meg ez egy bonyolultabb kérdés. A nyugati világban általános trend lett, hogy aki egy kicsit ad magára, vagy a középosztályba tartozik, vagy bekerülni szeretne, az egyetemere megy. Szerintem is egy rossz tendencia ez, de ettől még létezik. Mert mi van, ha én nem megyek egyetemre? Nem kapok semmilyen állást. Ma már a titkárnők zöme is jogász, bölcsész, politológus. Ma annyit ér egy diploma, mint az előző rendszerben egy érettségi: Ha nincs, hiányolják, ha meg van, nem ér semmit. De mégis kell a legtöbb helyen, hogy egyáltalán szóba álljanak veled.


Egyébként hallottam fideszes oktatáspolitikusoktól, hogy túl sok az egyetem és a főiskola, de ezen azt értették, hogy összevonnának intézményeket, és ha jól értettem, nem azt, hogy csökkentenék a hallgatói létszámot.

2010. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
97 ezer ember vettek fel
2010. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
egy év alatt nemlehet "kifuttatni" pár egyetemet! Gondolom te sem jártál egyetemre kedves kérdező! (mondjuk ehhez nem is kell egyetem)
2010. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
65%

jah, ennyi embert felvesznek. és hány frissdiplomás KIBOCSÁTÁS van évente??????


MI van a különbséggel? azok talán KISZÓRÓDNAK DIPLOMA NÉLKÜL????

2010. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem a diplomától lesz ember az ember. És a diploma mellég ész nem jár. Sőt...
2010. júl. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez az x-ezer ember nem fog feltétlenül Magyarországon is maradni. Ebből y-ezer kimegy külföldre, és z-ezer külföldi jön be Magyarországra dolgozni. Ilyen egyszerű.
2010. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:03


ezt senki nem állította! De ártani nem árt az biztos

2010. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

100 ezer felvett nem jelent ugyanennyi végzettet. Csak kb. 50 ezren fognak végezni. Az pedig egy 10M lakosú fejlett országban nem sok.


A diplomák között vannak értékesebbek és kevésbé értékesek. Nem lesz attól értékesebb egy BME-s diploma, ha megtiltjuk, hogy mások a Gábor Dénesen végezzenek.

2010. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Hogy akik nem hajlandóak 80e ért szakmunkáskodni, és inkább tanulni akarnak azok mit fognak csinálni? "


Cseszhetik a tanulást, ha utána munkanélküliek lesznek.

Pár év múlva nagyon is sokat fog érni egy szakmmunka, mert nem lesz elég szakmunkás munkaerő.Fel fog értékelődni, az átlagdiploma pedig le.


"Nem leszabályozni kellene, hanem csábítóbbá tenni más lehetőséget a fiatalok előtt"

Csábítóbbá ? hogyan?

"A f@szom fog heggeszteni, inkább elmegyek egyetemre,végigbulizom és qrom az egészet,aztán épphogy lediplomázok, és beülök a légkondis irodába öltönyben"

Kb ez a mai hozzáállás.Nem tudom ki fog építeni házakat, hegeszteni, szerelni, termelni,stb ha mindenki szellemi munkát fog végezni.

"Ez az x-ezer ember nem fog feltétlenül Magyarországon is maradni."

Ez nagyszerű, állami pénzen képezünk olyanokat,akik máshol fognak adózni és kamatoztatni a munkájuk gyümölcsét.

"Ebből y-ezer kimegy külföldre, és z-ezer külföldi jön be Magyarországra dolgozni."

Gondolom kint örülnek is nekik.Nem tudom ki jönne ma Magyarországra az arab orvosokon kívül diplomás munkát végezni.


Jó persze, nem mindenki végzi el,de ilyen büfé-ruhatáros szakokra mint a bölcsész,cociológus stb mi szükség van? Vagy több ezer ügyvédre? Ezeket a szakokat nem kéne megszüntetni ?

2010. júl. 27. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!