Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány 12 egyetemet akar...

A kormány 12 egyetemet akar meghagyni. Vélemények?

Figyelt kérdés

[link]


Engem leginkább az buktat ki, hogy a Corvinust akarják megszüntetni, ahol már-már európai színvonalú oktatás van, ami elég ritka ebben a nyamvadt országban.


2011. máj. 4. 18:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
én még gimnazista vagyok, de hagyjanak meg annyi egyetemet véleményem szerint, amennyit csak lehet. hiszen az ember hadd válogasson.
2011. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálok nekik... CSAKAFIDESZCSAKA... Nem is vártam tőlük mást.
2011. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy sok használhatatlan diplomát adó felsőoktatási intézmény van. Néhányat tényleg be kellene de zárni. De miért pont a legjobbat?
2011. máj. 4. 18:27
 4/34 hollófernyiges ***** válasza:
44%
Mondjuk éppen Orbán volt az aki a korábbi kormányzása alatt megindította az egyetemburjánzást, legalább van benne bátorság hogy ha egyszer nem jó a mostani rendszer, akkor revideálja az előző döntését.
2011. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
36%
Tényleg sok egyetem van, a Corvinus különösebben nem érdekel, felőlem akár be is zárhatják, sok nevenincs egyetemmel együtt.
2011. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
47%
Én nem tudom, hogy az a 12 sok vagy kevés, de azért az mégiscsak skandalum, hogy az ifjúság 95%-a diplomás babérokra tör. Legyen már a diploma az átlagnál jobb képességűek átlagosnál magasabb képesítése, ne a plebs szokásos végzettsége.
2011. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
A jogász képzést kellene beszüntetni, mert belőlük Dunát lehet rekeszteni. Nem tudnak elhelyezkedni, ügyvédként, biróként, közjegyzőként, viszont kitúrják az állami hivatalokban dolgozó igazgatásszervezőket a székükből, mert szegényeknek nem jut állás. Nem kell ennyi egyetem, a diplomások nem kapnak állást. Tegnap a Pályakezdők és Diplomások Munkaügyi Központjában álltam, két órát hogy sorra kerüljek, kígyózó sor volt még az épületen kívül is. A pultnál az ügyintéző azt mondta, mindennap ez van, délelőtt is és délután is. Akkor minek is ennyi diplomás?
2011. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Ez első megközelítésben nagyon rosszul hangzik.

Ugyanakkor ellentmondásosak az információk.


"Kevés a szakmunkás, sok a diplomás" hallani sok esetben. Mégis ostobaság a szakmunkásképzés szétverése után most a felsőoktatást is tönkretenni.


Azt is hallani, hogy "Tudás alapú társadalomban élünk"...


Én hiányolom a koncepciót az egészből.

Mert ha azt mondanák, hogy megállapítják valós módon, hogy melyek a hiányszakmák, és azokban a szakmunkásképzést megerősítik, ezzel párhuzamosan a felsőoktatásból kiszűrik a kis értékű "alibi" diplomákat adó iskolákat, az még előnyös is lehetne.


Ez így viszont nem hangzik jól.

2011. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
Sok az olyan egyetemista, aki nem akar tanulni, ezért tényleg sok az intézmény, mert ebben az országban lassan már mindenki diplomás.
2011. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%

Sokan azért tanulnak, mert tudják, hogy a munkának nincsen becsülete, lessan értelme sem.

Ugyanakkor mostanra az a helyzet állt elő, hogy a között lehet választani, hogy diplomás, érettségizett, vagy szakmunkás munkanélküli legyen az ember.

2011. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!