Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány 12 egyetemet akar...

A kormány 12 egyetemet akar meghagyni. Vélemények?

Figyelt kérdés

[link]


Engem leginkább az buktat ki, hogy a Corvinust akarják megszüntetni, ahol már-már európai színvonalú oktatás van, ami elég ritka ebben a nyamvadt országban.


2011. máj. 4. 18:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk a Corvinus egyes karaiból+ a ZMNEből akarják megcsinálni a Közszolgálati Egyetemet...
2011. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%

Amennyiben hatékonyabbá teszi a rendszert, akkor ez hasznos, de sajnos Magyarországot ismerve, egy nagyméretű, "terjengős", túlzott adminisztrációval terhelt, kevéssé hatékony...stb rendszerből egy kicsi,"terjengős", túlzott adminisztrációval terhelt, kevéssé hatékony...stb rendszert alakítanak ki.


Az lehet az eredménye, hogy eddig leginkább dolgozni volt értelmetlen, most már tanulni is az lesz...


Egyébként mint említettem, én A KONCEPCIÓT HIÁNYOLOM.

Mi okból, milyen céllal, milyen irányban halad a rendszer, milyen "állomásai" lesznek?


ROSSZ A KOMMUNIKÁCIÓ, ROSSZ A KONSTRUKCIÓ.

2011. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
60%
Szánalmas dolog, hogy Magyarország legjobb közgazdasági egyetemét, ami a világ legjobb egyetemei között is előkelő helyen van, bezárják, mert "balos fellegvár". Hoffman Rózsát és Orbán Viktort kéne már bezárni.
2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
77%

Marhaság, az index megint valami kitalációból próbál kamu hírt csinálni. Biztos vagyok benne, hogy a Corvinust nem fogják bezárni, csak "valakiknek" azért jó ilyen álhírt terjeszteni, hogy később az maradjon meg egyes gondolkodni nem tudó emberek fejében, hogy a fidesz be akarta zárni a corvinust. Talán felmerült egy ilyen opció, mert minden problémát úgy kell kezelni, hogy felvázolunk több megoldási lehetőséget, amelyek valamilyen szempontból kedvezőnek tűnnek, aztán megvizsgáljuk mindegyik előnyeit-hátrányait, de hogy nem fogják bezárni, az biztos.

Ez már a sokadik eset egyébként, hogy szándékosan félremagyaráznak valamit az utóbbi 1 évben.


Mindenesetre kevesebb egyetemre van szükség, mert diplomás munkanélkülieket nincs értelme képezni, és a meglevők egy részének a színvonala sem olyan, ami egy egyetemtől elvárható, de nem a corvinust fogják bezárni.

2011. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
93%
Hadd mondjak valamit. Diplomával el lehet helyezkedni. Jó, aki elmegy néprajzkutatónak, vagy valami más olyan munka művelőjének, amiből tudja, hogy 50.000 van és 10 kellene legyen, az ne csodálkozzon. Az meg már röhej, hogy azt hiszik, a több diploma nélküli embertől jobb lesz a szakmunkások dolga, mivel akkor azt is nehezítsék meg, nem hiszem el, hogy aki nem akar tanulni az simán letehet egy szakmát minden erőfeszítés nélkül nem bejárva meg 2-essel átbukdácsolva. NEM. A szakmunkás is legyen ugyan olyan képzett, mint mondjuk nekem kell lennem, legyenek náluk is elvárások, és ne az alapján csökkenjenek, hogy "ő csak egy szakmunkás" a megbecsülést ki lehet vívni, ha nehezítik a szakokat, így tényleg mesteremberek kerülnek ki, nem lények, akik reggel 8-kor tajtrészegen vergődnek a kocsma előtt.
2011. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább a pontszámítási rendszerrel van bajom. Sok gyereknek azért lett több pontja, mert jó tanárhoz került. A mi tanárunk mindenért karót adott, a dolgozatok nagyságrendekkel nehezebbek voltak. Annak ellenére, hogy a mi osztályunkban volt a legtöbb nyelvvizsgás, nálunk volt a legrosszabb matek átlag. Egységesíteni kellene azt is, mert lényegében emberek jövőjéről van szó.
2011. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%

Ma olvastam egy riportot. Hoffmann konzultációra hívott egyetemi rektorokat,de a Corvinus igazgatója szerint ő nem volt közöttük. Tehát elképzelhető,hogy a hír igaz.

Az sem igaz,hogy minden diplomás eltud helyezkedni. Vidéken kevés a lehetőség.

Azzal egyetértek,hogy nincs szükség ennyi diplomásra. Jó szakmunkásra annál inkább (ha itthon nem,de külföldön nagyon keresettek).

De ehhez a szakmunkásképzést is normálissá kellene tenni.

A rendszerváltás előtt gyárakban,üzemekben képezték a szakmunkásokat,a legjobb szakemberek.

Ma viszont egy szakoktató tanműhelyben ad nekik néhány órát. Még az sem tanulja meg így a szakmát,aki valóban jó szakember akarna lenni.

Annak van igaza,aki hiányolja az átgondolt koncepciót!

2011. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

ma 18:51


A koncepciót nem is indexes "azt hallottuk valakitől, hogy" típusú értesülésekből kell kiolvasni.

2011. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
49%

"Engem leginkább az buktat ki, hogy a Corvinust akarják megszüntetni, ahol már-már európai színvonalú oktatás van"


A Corvinust nem "megszüntetik", hanem összeolvasztják más egyetemek bizonyos karaival, létrehozva egy közszolgálati egyetemet. Mármint az index "értesülései" szerint.


Jó lenne, ha gondolkoznátok egy kicsit rémüldözés helyett. Az egyetemek megszüntetése nem azt jelenti, hogy eldózerolják őket, hanem azt, hogy kevesebb egyetem ( = kevesebb rektori és dékáni hivatal stb.) lesz, a meglévő egyetemeket összevonják. De nem jelenti az összes kar megszűnését az önállóságukat elvesztő egyetemeken.


Pl. még az indexes cikkben is az van, hogy az 5 művészeti egyetemből 1 lesz (így "szűnik meg" négy, nem úgy, hogy 4-et felrobbantanak és marad egy).


Amúgy meg ha szerinted ez az ország "nyamvadt", akkor nyugodtan tűnj el innen. Irány London.

2011. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

19:26


"Ma olvastam egy riportot."


Egészen pontosan az Origo teljesen ellenőrizhetetlen "úgy tudjuk, hogy" értesülését olvastad, ahogy mindenki más is.


Vagy így van, vagy nem. De szinte semmi konkrétum nem derül ki abból a híresztelésből, így sok értelme annak sincs, ha mindenki nekiáll bőszen bírálni.

2011. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!