Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jellemeznéd nekem EGY szóval...

Jellemeznéd nekem EGY szóval Magyarországot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 14:08
 61/94 A kérdező kommentje:
Tudod kedves külhoni testvér, ha ebben az országban nem ilyen lenne a helyzet amilyen, akkor lehet, hogy ahol te él az egyszer még "itthon" lenne neked is.
2010. júl. 18. 22:45
 62/94 anonim ***** válasza:
71%
Külhoni tesó, ugye nem kaptál felvételinél plusz pontot, csak mert külhoni vagy?
2010. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
77%

nem tudom, hogy mi köze van a kérdéshez, de kaptam. megállapodás van az országok között, hogy átjövök TANULNI, megszerzem a diplomám, majd visszamegyek dolgozni. nem mindenki részesül ilyen ösztöndíjban, büszke vagyok rá, hogy sikerült. légy nyugodt, már nincs +50 pont, amit teljesen megértek én is.

ez már elég erőteljesen off, már nagyon rosszul érzem magam a folyamatos szurkálódások miatt, és mert szeretem Magyarországot. Isten bocsássa meg, ez legyen a legnagyobb bűnöm. sajnálom, ha ezt váltottam ki belőletek, én csak a kérdésre válaszoltam.

ezúton kérem elnézéseteket őszinte megnyílvánulásomért.

2010. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
20%
Kaptál plusz pontot, lehet, hogy egy hazai jelentkezőtől vetted el a helyet, ennyi, nincs több véleményem...
2010. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
64%

Te 70%-os mekkora egy utolsó tahó vagy. Attól, hogy te meg anyád szerencsétlen, élhetetlen nyomorultak vagytok, nem kellene az egész országot szarnak nevezni.


Mi tartja vissza anyádat attól, hogy jelentkezzen egy jobb iskolába tanárnak? Mondjuk egy magániskolába. Ne adj Isten vállalkozásba kezdjen? Mindenki más hibás, ti csak áldozatok vagytok. Hát persze. Ne itt sírj, hanem szerezz pénzt. Nem lehetetlen. Törvényesen sem.


Az meg ahogy a vajdasági magyarral beszélsz megengedhetetlen. Ha téged így nevelt anyád, már kezdem érteni miért szar tanár, és pakolgatják egyik helyről a másikra.

Még ha plusz 50 pontot kapott is, miért fáj az neked? Nem ő alkotta ezt a lehetőséget, egyszerűen csak élt vele. És nagyon helyesen tette, mert ezért csinálták. Ha nem ő jelentkezik, jelentkezett volna valaki más.


Szóval azt ajánlom nézzél magadba, aztán álljál föl és csinálj valamit a romhalmaz életeddel.

2010. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
60%
09:55 - az, hogy 50 éves, és nem kellenek az ennyi idősek, barom...
2010. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
60%
Akit beleültettek egy szuper helyzetbe, annak könnyű arról papolni, hogy ő mennyire boldog, míg a többi talán több tudással nem kapott esélyt, mert a többségnek nem adnak, csak a kisebbségnek... Ha valaki kiharcolja magának a jót, az nem ugyanaz, mint ha jár, nincsenek ugyanolyan esélyek. A magyar pártok mindenkinek nyalják a fenekét, csak azokat nyomják egyre lejjebb, akik az adót tisztességesen fizetik ide, akikből élnek ők, ott fent a bársonyszékben. Ezért nincs joga kedves külhoni tesónak minket vádolni, mert ő itt diplomát szerez, itt tanul, de a tudását nem itt fogja kamatoztatni, adót nem itt fizet, a mi pénzünkön tanul, és mit hoz vissza? Semmit, csak a gőgös önteltséget, és az itteni adófizetők sanyarú sorsát kineveti. Költözzön szépen ide és fizesse itt az adót tanulmányai után, és akkor nem érdekel, hogy kapott-e plusz pontot vagy sem.
2010. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
69%

ki akartam bírni, hogy nem nézek ide vissza, de muszáj volt. szépen fogalmazni is megpróbálok, lehet, hogy nem jön össze.

1. nem gőgösködök, csak szeretek. szeretem azt, amit lesz roztok.

2. nekem van kontolcsoportom, neked nincs, szóval megnézném, hogy hogy élnél külföldön. azt hiszed, hogy máshol nem így van? két hétig nem bírnád.

3. nyugi, nem a te pénzedből tanulok. kintről jár az ösztöndíj, ezért kell majd kintre mennem dolgozni.

4. a te országodbelit pénzelek, amikor felkapcsolom a fűtést magyarnak kifitetett albérletben, amikor meggyújtom a gázt a tea alatt, amit a te boltodban vettem.

5. nem értem, hogy mit vered magad az iskolákra, te úgyis megveted az országodat, az egyetem hamarabb az enyém, mint a tied. én legalább élek a magyar adta lehetőségekkel, anélkül, hogy leköpném, megbecsülöm

4. baromira sajnálom, hogy sz rul éltek, nekem is többdiplomás szüleim vannak, és kur ára nincsenek megbecsülve, de már régen nem agyalunk a pénzen, sodrodunk, és mosolygunk a pénzéhes emberekre. ezenkívül nem velük érvelek, én is értem már el valamit az életben, remélem te is

5. hidd el, fizetnék itt adót, csak baromira nem tehetem. talán akkor kapnék olyan ellátásokat, amit te a "szar" országodtól alanyi jogon megkaphatsz. (orvosi ellátás...)

6. semmivel nem vagy magyarabb nálam, nem vagyok a külhoni tesód, főleg az itt történő megnyílvánulásaid után.

nem tudom, hogy hány éves vagy, csak édesanyád korából tudok következtetni. mindenesetre iszonyat hiteltelen, hogy míg az egyik kommentedben szidod az országod, és lehurrogsz engem, hogy hogy lehetek ilyen nyomorék, hogy jól érzem magam itt, addig a másikban beszólogatsz, hogy a magyar iskolák így meg úgy, húzzak haza, kintről meg csít... vicces vagy. már megszoktam, hogy bántanak engem, aztán amikor meg mellett vernek trianonra, elfelejtik, hogy minket téptek szét. mindig mi szívunk :S

ezek után bármit írhatsz. egy életunt, sikertelen, boldogtalan ember vagy. tanulj inkább sokat, és menj el innen. kívánom, hogy nagyon sok pénzed legyen, és hogy találd meg azt a helyet, ami kevésbé szar, mint ez!

szia.

2010. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 A kérdező kommentje:
bocs, hogy mint kérdező beleugatok de azon "EGY szóval" mit nem lehet érteni?
2010. júl. 19. 19:27
 70/94 anonim ***** válasza:
60%
19:25 - Nem kapok alanyi jogon orvosi ellátást, ha a munkáltatóm cseszik bejelenteni (megtörtént egyszer ez is, hiába nyaggattam, az APEH rajtam hajtotta be, ő meg még mindig él vígan, pedig bejelentettem a hatóságnak).
2010. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!