Hosszabb távon van e értelme az ellenzéki pártok összefogásának a helyhatósági választásokon?
Azt értem, hogy így van lehetőségük egyes helyeken hatalomra jutni, de valahogy az az érzésem, nem igazán szolgálja a közösség javát.
Az világos, hogy nagyjából hasonló pártok esetén ez jó megoldásnak tűnhet, de akik távolabb állnak egymástól, azok szinte eleve lemondanak arról, hogy a későbbiekben kimondják nemtetszésüket, ha bármi is olyan módon történik, ami nem az ő felfogásuk szerint kellene, hogy alakuljon, vagy ha továbbra is folytatják majd a saját politikájukat, akkor a megválasztottak hamar elveszíthetik a támogatásukat.
Az is világos, hogy egy önkormányzatnak jó az, ha a kormányzó párttal jó a kapcsolata és abból inkább több kára származik, ha keresztbe tesz neki, vagy tesznek egymásnak.
Nekem az az érzésem, hogy inkább azon kellene dolgozniuk, hogy a saját programjukat el tudják fogadtatni, hogy megértessék az emberekkel, miért jó az, hogy rájuk szavaznak, hogy őket támogatják, illetve ilyen jellegű politikát kellene folytatniuk, akkor nem kényszerülnének olyan erőkkel szövetséget kötni a hatalomra jutás érdekében, amelyikkel borítékolható a szakítás.
Egymáshoz közelálló pártok esetén sem a legjobb megoldás, mert inkább kompromisszumok tételével az összeolvadásra kellene törekedniük, ha már különváltak, hogy ne osszák meg a szavazótábort.
Milyen programjukat kéne elfogadtatni megértetni?
Kb.azt amelyik még nem is létezik.
Kedves Bence!
Általánosságban egy kormánypárt csak akkor veszi konkrétan figyelembe az ellenzék véleményét, ha rákényszerül, mert mondjuk kisebbségből kormányoz, vagy pedig akkor, ha annyira evidens az, hogy az ellenzéknek igaza van, hogy még a saját választói is úgy gondolják.
De nem erre voltan kíváncsi, hogy a kormánypárt miképpen viszonyul az ellenzékhez, vagy kellene neki, hanem az ellenzéki összefogás valós haszna érdekel.
Engem valóban érdekel ez, így ez most nem egy propaganda kérdés, amelyik valamelyik oldal felé irányulna.
Valószínűleg az lenne a jobb helyzet, ha az ellenzék nem aprózódna ennyire el, hanem lenne hazánkban egy jobb, egy bal párt, meg mondjuk egy zöld oszt' jó napot és akkor minden markánsabban fejeződhetne ki, vagyis az ellenzék maga tehet róla, hogy a széthúzás miatt ennyire lecsökkent a súlya.
Ha belegondolok, nem muszáj ennek így lennie és talán éppen ez a haszna, vagy a lényege, hogy közelednek egymáshoz a pártok, ha képesek lesznek erre továbbra is, de erős a gyanúm, hogy valójában éppen azért van ennyi párt, mert sokkal többen törekednek vezető szerepre, befolyásra és hatalomra, amit kevesebb párt esetén nem tudnának megtenni, de így egyikük sem juthat valódi, igazi hatalomhoz.
Ezzel, hogy szétosztják a lehetőséget egymás között, hogy imitt amott egyik, másik párt megnyerjen egy körzetet, nem az dominál, hogy eleve nem is törekednek kormányra jutni?
Mindemellett ha meg is nyernek valahol egy pozíciót, én rettenetesen nehéznek találom azt, hogy sikeres lehessen egy kétség kívüli hátszéllel a tevékenységük, vagyis csak romlik majd hosszú távon a megítélésük, mert a várható sikertelenséget a számlájukra írják majd.
Azt vélném normálisnak, ha igazi trófeára történek, nem apróvadra, de persze ehhez át kellene értékelni az egész politikájukat és arra kellene törekedni, hogy sokkal nagyobb skálán legyenek a választók között népszerűek, vagyis olyan jellegű politikát kellene folytatniuk sarkalatos kérdésekben, amit a nép akar, megtartva természetesen a párt jellegét, mármint azt, hogy baloldali, liberális, vagy zöld éppen a központi beállítottságuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!