Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, amid nem volt meg a...

Mi az, amid nem volt meg a kommunizmusban?

Figyelt kérdés

(Amit nem kérek!)

Kioktatást, veszekedést, Fideszezést, Msz(M)pzést..stb, Jobbikozást, és közhelyeket.

(Ja igen)

Már éltem, nem nem 5 éves voltam, igen tudom!...


A válaszokat köszönöm.


2010. júl. 14. 17:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés feltételével baj van. A világon még egyik országban sem volt kommunizmus.A szocializmus félépítése utáni osztály nélküli társadalmat jelent.Mely ben mindenki tudása szerint dolgozik és a megtermelt javakat egyenlően osztják el.Ez tulajdonképpen marxista-leninista elmélet mely sosem válósult meg. A szocializmust is csak építettük, de valódi megvalósulása nem volt.Az pedig igaz, hogy abban az időben sokkal jobban éltünk és mindenki aki akart dolgozhatott és a megterelt javakat megpróbálták egy formán elosztani.Nem voltak ilyen nagy fizetés különbségek.Ezért is lehetett tisztességes munkával megélni, javainkat szaporítani.Mindent megtudtunk vásárolni a pénzünkön ami nem luxus, de tény, hogy akkor is voltak különbségek.Akkor magyar árú volt a polcokon és nem külföldi.Ritkán járhattál Külföldre, de szabad elfelejteni, hogy mi mint a világháború vesztesei kártérítést is fizettünk azoknak a nyugati országoknak akik minket még ki is raboltak. Tehát a kommunizmusba mi ugy ahogy mások sem nem éltünk. Csak idea maradt és sok félig tudatlan vagy megtévesztett ember hiszi, hogy kommunizmus volt.
2010. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

ma 10:09 jaj ne hagyjuk már ezeket a közhelyeket....szerinted én nem olvasok?

úgy hívták itthon is, és külföldön is Kommunista Magyarország

2010. júl. 15. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!