Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, amid nem volt meg a...

Mi az, amid nem volt meg a kommunizmusban?

Figyelt kérdés

(Amit nem kérek!)

Kioktatást, veszekedést, Fideszezést, Msz(M)pzést..stb, Jobbikozást, és közhelyeket.

(Ja igen)

Már éltem, nem nem 5 éves voltam, igen tudom!...


A válaszokat köszönöm.


2010. júl. 14. 17:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Szabadságom. (Újságíró vagyok.)

Emellett választék a boltban, jogom az utazáshoz és lehetőségem, hogy azt tegyem, amit akarok. A gyerekem nem mehetett egyetemre, mert hogy-hogy nem, épp betelt a keret (nála sokkal rosszabb tanuló, ám befolyásosabb szülőkkel rendelkező osztálytársai persze mehettek).

2010. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Én a többi emberhez hasonlóan sosem éltem még kommunizmusban. És igen kis esélyt látok rá hogy valaha is fogok.
2010. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

hitelünk azt hiszem nem volt. amúgy mi 90 előtt sokkal jobban éltünk mint utána. szépen fokozatosan lett minden szarabb. eleinte nyaralásnál vittünk kevesebb pénzt, azt szép lassan nyaralni is ritkábban jártunk el. kevesebb pénz is lett, volt, hogy kajára is kevéske volt, nézni kellett mit vehetünk meg az olcsók közül is, stb-stb...


25 vagyok amúgy. amióta dolgozok, azóta sokkal jobb, sőt, elég jól élünk azóta, fogjuk rá. sőt lesz sokkal jobb is.


nyilván voltak hátrányok a régi időkben ez nem kérdés, de a mostaniban is van sok, nagyon. én ugyan még a "kommunizmusban" születtem, de többségében ebben a rendszerben nőttem fel, az úgynevezett (ál)demokráciában.

2010. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

bocs, elküldtem véletlenül.

szal az előző rendszerben gond volt a szabadsággal valóban, viszont sokkal nagyobb rend volt. jó lett volna, ha megállunk a mostani (ál)demokrácia és a diktatúra között valahol. de ehelyett szépen átestünk a ló túlsó oldalára.


az a baj, hogy csak fekete.-fehérben tudtok gondolkodni. nincs olyan, hogy valami CSAK diktatúra vagy CSAK demokrácia. nem lesz kevésbé demokratikusabb az, ha pl nem nyaljuk tisztára minden kisebbségi ember seggét, meg hasonlók. egy jó rendszer kéne címkézés nélkül.

2010. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Mobiltelefon, internet, több tvcsatorna, külföldi adások. Mondjuk akkor még jórészt fel se találták ezeket. De ma már nagyon nehezen tudnám ezek nélkül elképzelni az életemet.


És tényleg szűkös volt a választék, nem lehetett normális ruhát kapni. Meg voltak idegesítő hiánycikkek. Emlékszem egyszer gyerekként jártam a szüleimmel csempe után. Egyszerű fehér csempét akartak a fürdőszobába, de nem volt sehol. A legtöbb helyen semmilyen nem volt, aztán egy helyen találtunk zöldet. De az nem volt jó nekik, mert akkor ez még túl nagy csicsának számított. Aztán hetek múlva nagy nehezen lett valahonnan fehér. De engem nem nagyon izgatott.


Az utazást én akkor se hiányoltam. évente egyszer lehetett Nyugatra menni meghívólevéllel, de senki nem ellenőrizte, hogy valós-e. De nekem ez nem volt korlát, mert akkor se tudtam megfizetni több utazást, meg ma se tudok.

2010. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Én még akkor nem éltem. Viszont ami biztos nem volt akkor az embereknek az az internet! Ja és persze én! :P
2010. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

ma 17:55, és 18:03, és 18:05 öt értem, a többit nem.

Deee valóban, én ilyenekre lennék kíváncsi, hogy:

rend, tisztaság, erkölcs, tudat, mindennapok, teher, mosolygás, egymáshoz való viszony, kockázat, tulajdon?


Az ilyen semmitmondó mobil, internet és vibrátorokra nem vagyok kíváncsi!


Köszönöm.

2010. júl. 14. 18:14
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
Az életem!
2010. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

kommunizmusban tulajdon nincs. ez alap. nem véletlenül hívtuk szocializmusnak. azaz közösségre épülő rendszer. a közösségé minden, tehát nincs saját. egy k.szott jó rendszer lenne maga az igazi kommunizmus, de nem emberekre találták ki, illetve nem nagy közösségekre sajnos.


rend volt, sokkal nagyobb hidd el. de ez nem csak a kommunizmus műve. hanem a régi időké. most ez a hülye "jogállam" szöveg meg a "liberalizmus", amikor mindenkinek van joga mindenhez, és persze beüt egy kis bürokrácia. ellehetetlenítik a kisebb emberek életét.

2010. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Megmondom én mi volt, és mi nem volt.

Semmi nem volt, amit csak dollárért árultak, és minden amit forintért vagy transzferábilis rubelért (ez volt a KGST valuta)meg lehetett kapni.

Pénzünk rengeteg volt, csak senki nem adott érte dollárt.

Ezenkivül minden megvolt, ami nem pénzbe kerül.

Ilyenekre gondolok, mint békesség, biztonság, szolidalitás, egyenlőség.

2010. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!