Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lenne Kína ha kapitaliz...

Milyen lenne Kína ha kapitalizmus és demokrácia lenne ott?

Figyelt kérdés
Átvenné az USAtól a vezető szerepet ?
2010. júl. 11. 15:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
32%

ma 07:10


Azt is tedd hozzá ki szerint. Amerika szerint?

Te valszínüleg nem éltél még akkor amikor mi is azt áradoztuk magunkról itt a szocialista blokkon belül hogy milyen fejlettek meg klasszak vagyunk és a rothadó imperializmus a csőd szélén áll csak a valóság az volt hogy ők termeltek, mi meg csak a szánkat járattuk de közben veszeséges volt szinte minden és hitelekből éltünk. Aztán sikerült megelőzni a bukásban az imperialistákat. Most ugyan ez a helyzet amerikával. Egy átlag amerikai annyira el van adósodva hogy már a ház se az övé amiben lakik. Nem beszélve arról hogy maga az állam is a csőd szélén van már most.


[link]


"2006-ban az amerikai vállalati nyereségek betegesen magas aránya, 40 százaléka származott a pénzügyi szektorból. Az amerikai pénzügyi szektor eladósodása 1980-ban a GDP 21, 2000-ben már a GDP 83 százalékára rúgott, 2007-re pedig elérte az GDP 116 százalékát."


Ezzel szemben kína az utóbbi 20 évben exponenciálisan fejlődik:


[link]


Már most is a 4. legerősebb állam a világon. Szted ha ez így folytatódik ki lesz a világ vezető hatalma? Mi lesz ha majd úgy ötven év múlva azt mondja kína hogy nem fogadom el a dollárt a termékeimért, mert nincs mögötte fedezet? Nem kell hozzá nagy logikai készség. Akkor az amerikaiak meg az ilyen magadfajta harácsoló burzsujok kitörölhetik a feneküket a szines papírjukkal amit dollárnak hívtak. Azé a hatalom aki TERMEL. Nem pedig azé aki szines papírral hókuszpókuszol.

2010. júl. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Még pár link:


[link]


[link]

2010. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
68%

ma 09:14


"Te valszínüleg nem éltél még akkor"


Éltem. Különbség: veled ellentétben nem szoptam be a propagandát a hanyatló nyugatról :)))))


"a valóság az volt hogy ők termeltek, mi meg csak a szánkat járattuk de közben veszeséges volt szinte minden és hitelekből éltünk."


Ez sem így volt, de hagyjuk is...


"Egy átlag amerikai annyira el van adósodva hogy már a ház se az övé amiben lakik."


Na und? Minden fejlett országban elterjedt jelenség. Most tényleg az lesz, hogy kis hozzászólásokra szétbontva tudomásomra hozod, hogy 1+1=2, 2x2=4, a fű zöld, az ég kék stb., és várod, mikor mondjam, hogy "aha, igazad van"? Oké, elismerem: igazad van. 2x2 valóban 4 :))))


"Ezzel szemben kína az utóbbi 20 évben exponenciálisan fejlődik"


Tudod, mi az az "exponenciálisan"? Az USA is "exponenciálisan" fejlődik, legfeljebb kisebb exponenssel :))))


"Már most is a 4. legerősebb állam a világon."


Hűha, már olyan erős, mint a tizedakkora Németország? Fú, nagyon tudnak ezek a kínaiak :))))


Kína nagy. Ennek megfelelően történelme legnagyobb részében a világtermelés 20-30%-át adta. Kivéve az utóbbi 200-300 évben (ami kínai mércével nem sok). Visszaállhat a régi állapot, amikor Kína ismét jelentős gazdasági hatalom. De hogy ő lesz a legnagyobb hatalom, az kizárt. Regionális nagyhatalom lehet 20-30 éves távlatban, ha nem esik szét, nem koppintanak az orrára az erősebb játékosok, vagy nem kerül valamilyen belső eredetű válságba.


"Mi lesz ha majd úgy ötven év múlva azt mondja kína hogy nem fogadom el a dollárt a termékeimért, mert nincs mögötte fedezet?"


Te komolyan ennyire nem értesz semmit a világgazdaságból? Mindent fordítva nézel. Mintha tótágast állnál a monitor előtt.


Kína erősen függ az importtól (sokkal inkább, mint az USA). Kínának életbevágóan fontos, hogy exportálhasson, nem az úri kedvétől függ, hogy exportál-e vagy sem. Ezért van az, hogy a Nyugat folyamatosan felmossa a padlót Kínával, amelynek elég hülye kormánya van ahhoz, hogy ehhez asszisztáljon. Mivel Kína erősen exportáló ország, ezért tele van amerikai dollárokkal. Azaz: szerencsétlen buta kínai átlagember azzal töltötte az életét, hogy keményen gürcölt azért, hogy az államnak nagyobb dollártartalékai legyenek. Vagyis: ha nem akarja sok millió kínai, hogy élete munkája kárba vesszen, akkor a dollár értékét mindenáron fenn kell tartani. Nem véletlen, hogy Kína legfontosabb külpolitikai konfliktusa az, hogy nem hajlandó felértékelni a jüant, miközben az USA nyomást gyakorol rá, hogy igen, tegye csak meg. Az USA-t nem zavarja, hogy a kínai kormány dollárhegyeken ül, mert pont emiatt Kína teljesen az USA-tól függ. Kína rabszolgát csinál a saját lakosságából azért, hogy a megtermelt javakat exportálhassák. Az eredmény egy rakás dollár Kínában - vagyis az, hogy a FED mondja meg, mennyit ér Kína. Ostoba politika, amilyen ostoba politikát tényleg csak egy olyan idióta komcsi diktatúra tud folytatni, mint amilyen a pekingi. A komcsik ünneplik magukat, hogy kiemelték Kínát a félgyarmati sorból, azt nem teszik hozzá, hogy még ugyanazzal a mozdulattal vissza is rakták Kínát a félgyarmati sorba. Bravó, Kínai Kommunista Párt :)))))


ma 09:20


És? Ez most hogy jön ide? Nagyon szép linkek, kékek, alá vannak húzva - és?

2010. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
Szépek, és nézd meg mind azt írja hogy USA eladósodott Ázsia felé. Ha vki eladósodik az továbbra sem értem miért jó. Aki pedig hitelezni tudja annak van tőkéje. Plusz a hitelezésen nyer is mert mondjuk kamatot számol. Tehát aki eladósodik annak dupla annyit kell dolgoznia hogy visszafizesse a hiteleit plusz ki van szolgáltatva a hitelezőnek. Nem?
2010. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
60%

22:50


Nézzük meg ezt pontról pontra, mert egy elég népszerű félreértés az, amit írsz.


"Ha vki eladósodik az továbbra sem értem miért jó."


Önmagában nem jó és nem rossz eladósodni. Eladósodni ezerféleképpen lehet, és hogy ez mikor, mire jó vagy nem jó, az ezerféle körülménytől függ.


Az USA pénze a dollár. A dollár jelenleg gyakorlatilag világpénz. Teljesen más dolog az, ha te eladósodsz forintban, vagy ha eladósodsz Fityingben (a Fitying az a pénz, amit a pincédben lévő nyomdagép segítségével magad gyártasz és az egész világon mindenki elfogadja és keményvalutának tartja).


"aki eladósodik annak dupla annyit kell dolgoznia"


Most totálisan ellentmondtál magadnak. Egészen addig azt bizonygattad, hogy aki pl. több dollárért dolgozik, az valójában nem biztos, hogy többet dolgozik. Tehát amikor Kína csinál egy cipőt (3 dollár) és az USA ráráagaszt egy címkét (97 dollár), akkor, legalábbis eddig ezt mondogattad, valójában Kína dolgozik sokat és az USA keveset. Most meg azt akarod mondani, hogy aki sok dollárt kap, az sokat dolgozik, tehát akinek sok dollárt kell kifizetnie, annak sokat kell dolgoznia? Ez 180 fokos fordulat. Persze sem az első, sem az ezzel ellentétes második elméleted nem helyes.


"hogy visszafizesse a hiteleit plusz ki van szolgáltatva a hitelezőnek."


Amikor A állam nagyon el van adósodva B állam felé, az csak bizonyos körülmények között jelenti A állam függését B-től. Más körülmények között ilyenkor B állam függ A-tól!


A tipikus példa az USA/Kína viszony.

2010. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

"Kína nagy. Ennek megfelelően történelme legnagyobb részében a világtermelés 20-30%-át adta."

"Kína erősen függ az importtól"


E két mondatod között nem látod az ellentmondást? HA egy ország nagy akkor nem függ senkitől ráadásul ha ő termel akkor mindent megtermel magának (ok nyresanyagok de abbn is előnyös helyzetben van oroszok arabok között)


"De hogy ő lesz a legnagyobb hatalom, az kizárt."


SZtem 100 évvel ezelőtt azokról az indiánírtó primitív jenkikről akik azért vándoroltak át oda mert itt már nem találtak munkát is pont ezt mondhatták.


"Az USA-t nem zavarja, hogy a kínai kormány dollárhegyeken ül, mert pont emiatt Kína teljesen az USA-tól függ."


Ez megint ellentmondásos. Én mondjuk ha dollárhegyeken ülnék engem se zavarna de hogy ettől ÉN miért függök másoktól ha NÁLAM a dollár azt nem értem.


"Az USA pénze a dollár. A dollár jelenleg gyakorlatilag világpénz. Teljesen más dolog az, ha te eladósodsz forintban, vagy ha eladósodsz Fityingben (a Fitying az a pénz, amit a pincédben lévő nyomdagép segítségével magad gyártasz és az egész világon mindenki elfogadja és keményvalutának tartja)."


A pénz mögött -ha világpénz- kell hogy legyen fedezet. USA sem teheti meg azt hogy nyom egy kis plusz dollárt hogy legyen elég pénze.


"Egészen addig azt bizonygattad, hogy aki pl. több dollárért dolgozik, az valójában nem biztos, hogy többet dolgozik."


Ezt mondjukk nem tudom hol mondtam. De ez így van. Pontosan ezért gyártatnak kínában mindent mert ők olcsóbban megcsinálják ugyanazt mint pl egy amerikai munkás. Viszont így kínaiak gazdagszanak nem amerikai munkások. Így amrika a potenciális vevő aki ki van szolgáltatva kínának. Ráadásul USA termelés csökkenése miatt hitelbe egyre növekvő hitelspirálba kényszerül. Nem látom be Kína miben szorul azz usa ra. MOndjuk tegyük fel nem tud exportálni. Akkor túltermelés lesz és japán sorsára jut. Ez igaz. De még mindig kevéssbé baj mint ha vkinél már se pénz se termelés nem marad a végén. Legfeljebb új piacok után kell néznie. Pláne hogy mivel euba oroszországba is exportál arra meg kicsi az esély hogy mindegyik piac egyszerre döglik meg.

2010. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
56%

09:13


"E két mondatod között nem látod az ellentmondást?"


Nem, mert nincs. A középkor elején Kína úgy volt Indiával együtt No. 1. gazdasági hatalom, hogy külkereskedelme alig volt. Mivel akkoriban még nem kellett se kőolajat, se szerszámgépeket importálniuk :)))))


"HA egy ország nagy akkor nem függ senkitől"


Igen, ilyen az USA és ilyen Oroszország. Kína pedig nem ilyen, mert Kína KICSI.


[link]


A lakossága nagy része egy kis területen zsúfolódik. Létfontosságú ásványkincsei hiányoznak, a mai Kína nagymértékben függ a Csendes-Óceáni kereskedelemtől.


"ráadásul ha ő termel akkor mindent megtermel magának"


Kínának exportálnia kell egy csomó feldolgozott terméket, pl. hogy olajat importálhasson.


"SZtem 100 évvel ezelőtt azokról az indiánírtó primitív jenkikről akik azért vándoroltak át oda mert itt már nem találtak munkát is pont ezt mondhatták."


Az USA 1918-ra 1. számú gazdasági hatalom lett a világon, de 1900-ra már a legerősebb országok között volt. Rossz a példa.


Én egy másik példát tudok: 100 éve divat volt Európában a "sárga veszedelemtől" (Kína és Japán nemsokára világuralomra tör) rettegni. Azóta is ugyanott tart a sárga veszedelem.


"Ez megint ellentmondásos. Én mondjuk ha dollárhegyeken ülnék engem se zavarna de hogy ettől ÉN miért függök másoktól ha NÁLAM a dollár azt nem értem."


Azért, mert az egyetlen dolog, ami neked van, az egy rakás PAPÍR, amelyekre rá van írva, hogy "United States". Tehát: ha azt akarod, hogy ez a nagy rakás PAPÍR jó legyen másra is, mint begyújtani a kemencébe, ahhoz jó viszonyt kell ápolnod az ezeket a papírcetliket kibocsátó állammal. Az is a történethez tartozik, hogy Kínának elemi érdeke fenntartani a dollár értékét. Mert ha a dollár értéket vesztene, akkor kínaiak százmillióinak évtizedes munkája veszne kárba.


Mint mondtam, ezek a buta kis kínaiak a zsarnoki kormányuk ostorcsapásai alatt 12 órákat dolgoztak évtizedeken át azért, hogy az állam trezorjaiban fel legyen halmozva egy halom PAPÍRCETLI, amikre rá van írva, hogy United States of America. Érdekes munkamegosztás: az USA megkapja és használja a termékeket, Kína kap egy rakás papírt :)))))


Na ezt mondom egyfolytában.


"A pénz mögött -ha világpénz- kell hogy legyen fedezet. USA sem teheti meg azt hogy nyom egy kis plusz dollárt hogy legyen elég pénze."


Hát már dehogynem teheti. Kb. naponta megteszi, bár nem az amerikai kormány, hanem a Fed. A "fedezet" az egy kicsit más történet, 60-70 éve már nem így működik a pénzrendszer.


"Pontosan ezért gyártatnak kínában mindent mert ők olcsóbban megcsinálják ugyanazt mint pl egy amerikai munkás. Viszont így kínaiak gazdagszanak nem amerikai munkások."


Szerinted gazdagodnak a kínai munkások? Az amerikaiak meg nyomorognak? :))))


Nem, elmondom, mi történik. A kínai munkás nyomorog. A kínai pártfejes és tőkés gazdagszik. Még jobban gazdagszik az amerikai tőkés, és a kínaiakhoz képest rendesen gazdagszik az amcsi munkás.


"Nem látom be Kína miben szorul azz usa ra."


Azért, mert Kínának életfontosságú az import. Vagyis NEM TEHETI MEG, hogy nem kereskedik az USA-val. Az USA viszont megtehetné, hogy nem kereskedik Kínával. 1975 előtt nem is nagyon kereskedett vele.


"MOndjuk tegyük fel nem tud exportálni. Akkor túltermelés lesz"


Nem lesz túltermelés. Hanem nem tud exportálni --> előbb-utóbb nem tud importálni --> elfogy az olaja --> összeomlik a közlekedés, az ipar és a kormányzat --> Kína visszaesik a középkorba.


"Legfeljebb új piacok után kell néznie."


Kína a külkereskedelmét a Csendes-Óceánon át bonyolítja. A Csendes-Óceánon az USA nyomasztó tengeri fölényben van, és ott van még az USA számos szövetségese is: Dél-Korea, Japán stb.


Kína addig tud kereskedni (és így ellátni magát), amíg az USA, Japán és Dél-Korea ezt lehetővé teszi, vagyis jó ezekkel a viszony. Ezért Kínának elemi érdeke a jó viszony velük. Kína nem pattoghat, nem okoskodhat, de nem is akar, mert ez nem is célja. Teljesen félreérted Kínát.


"Pláne hogy mivel euba oroszországba is exportál arra meg kicsi az esély hogy mindegyik piac egyszerre döglik meg."


Oroszországgal feszült Kína viszonya, és Oroszország nem elég nagy piac, ráadásul a szárazföldi összeköttetés Kínával kényelmetlen és stratégiailag kevéssé biztos (nézz az előbbi térképre!).

2010. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
62%

"Hát már dehogynem teheti. Kb. naponta megteszi, bár nem az amerikai kormány, hanem a Fed. A "fedezet" az egy kicsit más történet, 60-70 éve már nem így működik a pénzrendszer."


Hmmm De ha ez így van, akkor Kína minek gyűjtögeti ennyire a dollárt? Sőt ráadásul Eu és a többi állam minek van oda annyira a világpiacért ha a egész humbug és gyakorlatilag csak a zsidókkal teli FED szava az egyetlen fedezete a nemzetközi valutának?


Ehelyett miért nem áll össze Eu ban és Ázsiában pár ország olyan bartell kereskedelembe mint pl kGST idejében a szocialista blokk vagy mint Adolf bácsi idejében Európa országai? Ezek az országok közötti csereberék jobbak voltak, kisebb volt a spekulációs lehetőség, és fejlődött a gazdaság. (Jó a kgst-n belül kevésbé de ha figyelmbe vesszük hogy a szocialista blokkon belül milyen rossz hatékonyságú volt a termelési berendezkedés a gazdaságosság abszolút nem volt szempont akkor egész jól teljesített). A résztvevő országok jól jártak vele mert, mindegyik ténylegesen megkapta az általa megtermelt áru ellenértékét. Ezzel szemben ez a mai piacgazdasági rendszer csak a leggazdagabb országoknak illetve azok spekulánsainak, multicégeinek kedvez. A többi ország gyakorlatilag kiszolgáltatott helyzetben, van és nincs nagyon ráhatása az eseményekre. És ha az egész nem is termelésfüggő nem is valós értéken alapszik hanem pénzügyi spekulációkon akkor gyakorlatilag légvárakat építünk.

2010. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
56%

22:17


"Hmmm De ha ez így van, akkor Kína minek gyűjtögeti ennyire a dollárt?"


Pl. hogy legyenek dollártartalékai. Kína olajimportra és más fontos cikkek importjára szorul. A kínai vezetők okosak, veled ellentétben TUDJÁK, hogy az USA-dollár 20 vagy 50 év múlva is nagyon fontos pénz lesz, így hát gyűjtögetik. Azt is tudják, hogy az amerikai gazdaság vezető szerepe megkérdőjelezhetetlen, ezért érdemes amerikai eszközökbe fektetni.


Kína fontos szereplő a világgazdaságban, de csak másodhegedűs. Nem ő diktál. Diktál pl. az USA vagy egy kicsit Japán, meg az EU. Kína nem tud ezeknek diktálni, Kína belesimul abba a rendszerbe, amit ezek felépítenek. Azt csak a kínai propaganda harcias kiadványai hitetik el, hogy Kína kihívást intéz ezzel a rendszerrel szemben. Csak néhány hozzánemértő képzeli azt, hogy Kína a maga útját akarja járni vagy fel akarja forgatni ezt a rendszert. Egyébként Kína semmi ilyesmit nem akar.


"Sőt ráadásul Eu és a többi állam minek van oda annyira a világpiacért ha a egész humbug és gyakorlatilag csak a zsidókkal teli FED szava az egyetlen fedezete a nemzetközi valutának?"


A világon nemcsak a dollár játszik fontos szerepet, hanem az euró is. De ne váltsunk témát. Kínáról beszélünk, Kínában az USA, Japán, Korea stb. befolyása a legerősebb. Az EU is vezető gazdasági hatalom. Amúgy meg ne zsidózz, műveletlen prolinak tűnsz tőle. Művelt társaságban olyasmi a zsidózás, mint a hangos fingás vagy az orrfújás zsebkendő nélkül.


"Ehelyett miért nem áll össze Eu ban és Ázsiában pár ország olyan bartell kereskedelembe mint pl kGST idejében a szocialista blokk vagy mint Adolf bácsi idejében Európa országai?"


Mert nem érné meg nekik. Mi a fenéért csinálnának ilyen hülyeséget? Vissza a kőkorszakba?


"Ezek az országok közötti csereberék jobbak voltak, kisebb volt a spekulációs lehetőség, és fejlődött a gazdaság."


A KGST lassabban fejlődött, mint az EK. Vagyis ez a modell megbukott. Ez ténykérdés, nem spekuláció kérdése.


"A résztvevő országok jól jártak vele mert, mindegyik ténylegesen megkapta az általa megtermelt áru ellenértékét."


Mi az, hogy egy áru ellenértéke? Hol lehet megkapni és hol nem lehet?


Most megint valami furcsa dologból kezdesz kiindulni, hogy szerinted most nem kapják meg az országok az "értéket" a nemzetközi csere során, míg régen megkapták. Miféle kitaláció ez megint?


"És ha az egész nem is termelésfüggő nem is valós értéken alapszik hanem pénzügyi spekulációkon akkor gyakorlatilag légvárakat építünk."


Ez egy óriási tévedés. Hasonlíts össze egy országot, ahol nincs fejlett pénzügyi szektor (pl. Etiópia, Uganda) meg egy olyat, ahol van (pl. USA, Svájc). Hol van fizikailag, kézzelfogható módon több felhőkarcoló, több vasút, több autópálya, több kórház, több iskola, több erőmű? Légvárakat építünk? Ostobaság. A fejlett országoknak fejlett pénzügyi rendszere van. Ha nem érted a pénzügyeket, akkor ideje vásárolnod valami bevezető tankönyvet és elolvasni. Nem rettegni kell a világtól, nem gyanakodni kell rá, hanem meg kell ismerni.

2010. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

"kínai vezetők okosak, veled ellentétben TUDJÁK, hogy az USA-dollár 20 vagy 50 év múlva is nagyon fontos pénz lesz"


Hmmm a múltkó még buta komcsik voltak akik rabszolgaságban, gyarmati sorban tartják a népet hogy felhalmozhassák a lóvét. Akkor most okosak vagy buták?


"Kína fontos szereplő a világgazdaságban, de csak másodhegedűs. Nem ő diktál. Diktál pl. az USA vagy egy kicsit Japán, meg az EU. Kína nem tud ezeknek diktálni"


Azt én nem is állítottam hogy Kína diktál csak azt mondtam hogyha továbbra is ilyen erőteljesen növekszik a gdp je ezáltal a tőkereje akkor előbb utóbb komoly versenytársa lehet a fejlett országoknak.


"Amúgy meg ne zsidózz, műveletlen prolinak tűnsz tőle. Művelt társaságban olyasmi a zsidózás, mint a hangos fingás vagy az orrfújás zsebkendő nélkül."


Hát én ilyen műveletlen proli vagyok. Ennyi erővel ne is kínaizzunk mert az is proli dolog. Vagy az nem? Akkor a zsidózás miért?


"Mi az, hogy egy áru ellenértéke? Hol lehet megkapni és hol nem lehet?"


Hát például ha a befektetett munka/nyersanyag ellenértékével arányos terméket kapok érte amit szintén ugyanannyi ráfordítással lehetett előállítani. Nem pedig azért kerül többe, mert mondjuk ameriakai munkás gyártotta v különböző pénzügyi tranzakciókon keresztül felértékelődött.


"Nem rettegni kell a világtól, nem gyanakodni kell rá, hanem meg kell ismerni."


De jogos a rettegés ha azt látja az ember hogy egyre xarabbul mennek a dolgok. Egyesek hihetetlen gyadagok azt nem dolgoznak semmit csak a pénzzel maffiáznak a nép meg egyre szegényebb egyre inkább hitelből él. Ez nem csak magyar sajátosság nemzetközi tendencia (Eu Amerika) Aztán meg válságok már a '70 évek óta vannak és mostanra egyre gyakoribbak erősebbek lettek. Láthatólag omladozik ez a felhökarcolókon, gazdagokon álló rendszer és pont azért mert mindenki csak a pénz ujraelosztásából akar meggazdagodni (mert csak abból lehet spekulációval) és a termelő értékteremtő munka háttérbe szorul.

2010. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!