Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Menedékjog - akik már idősen,...

Menedékjog - akik már idősen, nyugdíjasként kaptak politikai menedéket'56 után (vagy máskor) bárhol a világon, hogy éltek?

Figyelt kérdés

nekem tanulmányhoz kellene, de esetleg van valaki, akinek rokona, akár távoli ismerőse ilyen helyzetben volt?


ugye itt az a probléma, h már nem tudott dolgozni pl 70 évesen vagy ha beteg volt, mégis menekülni kellett. nos velük mi történt? ők hogy tudtak megélni, ill erre nézve milyen szabályozás volt?


(A Genfiben semmi erre utaló nincs)


Lehet privátban is. köszi!



2019. márc. 30. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1956 akkora ügy volt, hogy erre hivatkozással (majdnem) mindenütt adtak menedékjogot. Alapellátás mindenütt volt, tehát az élethez szükséges legalapvetőbb dolgokat (szállás, étel, egészségügy) biztosították. Innentől azonban - ahogy bármely más dologban - a folytatás az egyénen múlott. Gondolkozni 70 évesen is lehet. Aki tehát például beszélt nyelvet, jó kapcsolatteremtő volt és volt jó szakmája, bármeddig eljuthatott. Aki nem, az maradt a menekülttáborban tengődve. És közte bármi.


A menedékjog mindig és mindenütt azt jelenti, segítenek az indulásban. De folytatnod neked kell, ha élhetetlen vagy, megmaradsz a vegetálásnál.

2019. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A civil lakosság körében nem volt jellemző, (még 56'-ban sem) hogy idős, nyugdíjas ember egyedül nyakába veszi a világot, így erre nem is igen volt példa.

Az idős ember röghöz kötött, a nyugalmat keresi nem a felfordulást, még ha nem is a szája íze szerit mennek a dolgok.

Ha egy idős ember mégis ment/megy, az családdal megy és akkor a sorsa a családja által megoldott.

Ha 56-ban menekülnie kellett mert mondjuk arisztokrata volt, vagy olyan politikai háttere, hogy az élete veszélyben volt, azt a befogadó országban is megkülönböztetett bánásmóddal, rangjának, származásának megfelelően intézték. A személye más elbírálás alá esett mint azoké, akik fiatalon kalandvágyból, vagy gazdasági okokból indultak útnak és nem viseltek történelmi nevet.

2019. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi, azt mondjátok, teljesen más az elbírálás? vagy a hozzáállás? mert értem én h pl legyen jó kapcsolatteremtő képessége stb stb, na de ha olyan beteg, hogy örül, hogy kijutott és kimenekült az életveszélyből, csak aztán esetleg olyan állapotban volt vagy 1-2 éven belül került olyanba, hogy örült, ha a boltig elment, akkor velük mi volt?


hiszen gondolom nyugdíjat nem kaptak az X ország rendszere szerint. azt tudom, ha legtöbb ország kezdetben segít akár készpénzzel is pl fél évig, na de és utána? akkor rájuk tulképpen az utca várt és annyi, ha nem családdal ment, vagy van esetleg ismeretetek arról, hogy mit jelentett ez a megkülönböztetett figyelem?

2019. márc. 31. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!