Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A catalán vezetők hogy kapnak...

A catalán vezetők hogy kapnak menedékjogot Belgiumban? Ezek szerint Unión belül is létezik menedékjog?

Figyelt kérdés

csak mert egész eddig mindenhol azt hatogatták h nem ...

ezek szerint mégis, vagy más címen vannak ott?



2018. szept. 11. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Létezik hát
2018. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nem menedékjogról van szó, hanem oltalmazotti státuszról, amely csupán annyit tesz, hogy hazájában bebörtönözhetik, amire minden bizonnyal sor kerülne, mert a spanyol kormány ezt nem rejti véka alá és precedensek is vannak. hogy komolyan is gondolja.

Kikérésük folyamatban van, ha bűncselekménynek minősül, amit tettek, akkor kiadják őket.

2018. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ez az oltalmazotti status sose volt világos előttem, h pontosan mit takar.


na de ha lesz egy konkrét bcs, akkor már tuti kiadják? mert ha jól emlékszem kb 1 éve is volt vki, akit nem adtak ki.

2018. szept. 11. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki csak oltalmazott, az nem kap annyi támogatást, mint egy menekült, csak egyszerűen nem rúghatják ki, mert kétes okok miatt elítélhetik hazájában.

Ha azonban bűnözőnek minősül és kikérik, akkor előbb, utóbb ki kell adniuk, ha erre van diplomáciai szerződésük, márpedig az EU országai között vannak ilyenek.

Most az a kérdés, a katalánok végül bűnözők lesznek e, fene se tudja Brüsszel jogrendszerét, majd kiderül.

2018. szept. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

na ez is egy jó kérdés, h ki minősül és ki szerint bűnözőnek ...

volt már nem egy olyan eset, amikor az egyik ország jogrendszere szerint masszív bűnöző volt és lecsukták volna 8 évre, de a másik szerint meh becsületes adófizető állampolgár volt, és nem is adták ki (hirtelen a prostihálózatot üzemeltető magyar nő esete jut esezembe Németországban ...). úgyhogy oké vannak szerződések, na de és ha az ország jogrendszere nagyon eltér a másikétól?

2018. szept. 12. 06:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Éppen azért van ez.

Európában demokrácia van és hasonló nagyjából a jog, csak ez politikai ügy.

Felforgatás, zavarkeltés, lázadás és hasonlók lehetnek a vádak és az ilyen szeparatista megmozdulásokat sehol sem szeretik, de azért mégsem rablók, vagy gyilkosok, végül is attól függ, mennyi önuralma van Brüsszelnek, mert ilyen re még nem volt precedens, én is kíváncsi vagyok, mi lesz a vége.

2018. szept. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát aza demokrácia ugye Európámn belül is más és más ..


de amúgy érdekes ez, mert a Genfi Egyezmény végül is nem zár ki egyetlen országot se, és nem írja le h európai országból nem lehet ... az egyes országok saját nemzeti menedékjogi törvénye szokta korlátozni a menedékjogot harmadik országbeli állampolgárra, na meg ugye közös schengeni nyilvántartás miatt se működne ... szal érdekes egy kérdés ez.

meg hát politikai ügy, oké. na de elvileg pont arra találták ki leginkább a menedékjogot, nem?


Én azért hallgattam több catalán érveit, és hogy is mondjam, megvan az ő igazságuk is ... szal ez se olyan fekete-fehér sztem.

2018. szept. 14. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg nem adják ki őket, de sosem lehet tudni, mindenhol vannak ilyen szeparatista mozgalmak, baszkok, írek, stb, szóval nemigen szeretik az ilyesmit.
2018. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!