Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európán belül most akkor...

Európán belül most akkor létezhet elméletileg a menedékjog vagy kizárt?

Figyelt kérdés

Európán belül az egyik verzuió, másik pedig az EU-n kívüli európai országokban? már ha van kül9önbség jogilag?


Most a katalánok miatt jött elő a téma, hogy ugye a vezetőik Brüsszeltől menedékjogot kérnek esetleg, aztán úgy néz ki mégse akarnak, de szóval a kérdés az, elméletileg létezhet?

(természetesen, ha az tényleg indokolt stb, tehát az egyéb feltételek fennállnak)


A menedékjogi egyezmény vagy a dublini kizárja az európai országok közti menedékjogot vagy sem? korábban is nagyon eltérő vélemények voltak erről,

a, egyesek szeirnt nem műkdöik,

b, mások meg azut mondták, hogy minden esetet egyedileg kelkl értékelni és abszolút nem kizárt, hogy akár egy német is olyan politikai üldöztetésbe keveredik, hogy erre kényszerül ...


Mi az igazság?



2017. nov. 26. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy konkrét ember hezitálása, hogy mit is tegyen, nem menedékjogi kérdés, hanem az illető döntésképtelensége.


Amúgy ez minden normális országban elég egyértelmű dolog. Ha egy külföldi állampolgár menedékjogot kér valahol, ott megvizsgálják a kérés okát. Ha bebizonyosodik, hogy az illető élete, vagyona, életmódja komoly veszélyben van a hazájában, és ez a veszély kifejezetten feléje irányul, akkor a potenciális befogadó ezt az indokot elfogadja és menedéket ad. Nem számít sehol indoknak, ha valaki rossz gazdasági körülmények között él, mert az nem a személye ellen irányul, hanem közállapot.


Két megjegyzés. nehezen képzelhető el, hogy egy európai ország (esetleg kivéve a volt szovjet tag-köztársaságok némelyikét) állampolgára képes valódi indokot felhozni saját veszélyeztetésére. Ugyanakkor egy ország véleményformáló személyiségei nem feltétlenül képviselnek azonos nézeteket, így előfordul, hogy határeseteket eltérő módon értékelnek. De ekkor is van erre felhatalmazott szervezet, amely dönt, és az hatályos.

2017. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát ne hasragudj, most aztán adtál egy jó nagy semmi választ.


tehát működik vagy sem?

más valaki esetleg?


hogyne fordulhatna elő ilyen eset? szórakozol? egyszerű példa: én holnap pl véletlenül lekamerázom egy éjszakai lebújban, hogy németh szilárd kisfiúkkal foglalkozik pénzért. szted utána nem lennék üldöztetésnek kitéve? nyilván azonnal bele kevernének valami köztörvényes bűncselekménybe h le tudjanak csukni.


akkor miért is nem reális veszély? ha ezt meg akarjas úszni az ember, akkor marad a menedékjog valahol. és itt a kérdés, hogy működik-e Európában vagy marad Brazília az ilyen esetekre?

2017. nov. 26. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen működik csak Katalónia esetében bonyolult azért mert a Spanyol kormánnyal romlanak a kapcsolatok ilyen esetben ezért van róla vita hogy most helyes döntés lenne-e
2017. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem. de mármint kik közt romalanak a kapcsolatok? Madrid és Brüssel közt érted?
2017. nov. 26. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
igen
2017. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen ... azért még kíváncsi leszek mi lesz ebből végelegesen.
2017. nov. 26. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!