„Egy második népszavazás az egyetlen lehetőség arra, hogy Skócia az Egyesült Királyság részeként maradjon Európában” – mondta Nicola Sturgeon, aki a Bild szerint ezzel közvetve azzal fenyegetett, hogy Skócia kilép az Egyesült Királyságból, ha nem lesz újabb népszavazás a Brexitről.
„Egy második népszavazás az egyetlen lehetőség arra, hogy Skócia az Egyesült Királyság részeként maradjon Európában” – mondta Nicola Sturgeon, aki a Bild szerint ezzel közvetve azzal fenyegetett, hogy Skócia kilép az Egyesült Királyságból, ha nem lesz újabb népszavazás a Brexitről. [link]
2019. jan. 17. 15:04
2/8 A kérdező kommentje:
Nicola Sturgeon Skócia kormányfője.
2019. jan. 17. 15:06
3/8 A kérdező kommentje:
„Meg kell védeni helyünket Európában”, mert „a skótok demokratikusan kifejezett akarata” az, hogy hazájuk az Európai Unió része maradjon, ezt pedig tiszteletben kell tartani – mondta a Skóciát kormányzó, függetlenségre törekvő Skót Nemzeti Párt (SNP) politikusa, felidézve, hogy a 2016-ban rendezett népszavazáson a skótok 62 százaléka a bennmaradásra voksolt.
2019. jan. 17. 15:11
4/8 anonim válasza:
Dehogy lesz. Az angolok sem lépnek ki.
2019. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Ez a Sturgeon alapvetően egy ostoba populista tyúk, de abban most kivételesen igaza van hogy oda kell csapni az asztalra (és elszakadással fenyegetni), mert a megegyezésre képtelen hülyeangolok miatt fognak szívni a skótok.
Ahhoz mondjuk ő viszont nagyon kevés hogy kiszakítsa Skóciát az Egyesült Királyságból, de az írekkel együtt elég rendes nyomást tud helyezni a londoni kormányra a következő hónapokban.
2019. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Egyúttal a fontról is lemondhat és fizethet ha megsérti az angol vizeket. Írekről nembeszélve. Jah hopsz.. azt azé mégse.
2019. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Tulajdonjog. A norvég olaj egy része már az oroszoké.
2019. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Skócia nagyon szoros pénzügyi, kereskedelmi kapcsolatban van az Egyesült Királysággal. A skótok többsége azért utasította el a függetlenné válást, mert fél, hogy annak negatív vonatkozásai, terhei lennének.
Ha az Egyesült Királyság kilép az EU-ból (ez még egyáltalán nem biztos) és Skócia függetlenedik, akkor Skócia az EU-tól és az Egyesült Királyságtól is nagymértékben elszigetelődne, aminek sok negatív következménye lehet. Visszautalva a 2014-es népszavazásra, úgy tűnik a skótok nem akarnak kockáztatni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!