Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 1990 után az ex-komcsi országo...

1990 után az ex-komcsi országokat miért kellett ilyen erőszakosan "Nyugatiasítani"? Miért nem hoztak létre egy "Kelet-Európai Uniót"?

Figyelt kérdés

Bele kellett volna törődni, hogy 45 év Nyugattól más vonalon fejlődés megtette a maga hatását, más lett az országok felépítése, gazdasága, más lett a kultúra, az emberek életről való gondolkodása, ezt már képtelenség visszacsinálni.


Helyette szerintem egy EU-szerű uniót kellett volna létrehoznia az ex-komcsi országoknak, amiben, most már demokratikus keretek között lennének egy EU-féle szövetségben.

Mivel ugyanúgy nagyjából egyenlőek lennének az országok pénzügyi helyzetei, nem lenne az, hogy a nagy kizsákmányolja a kicsit, mint ahogy most a gazdag országok kizsákmányolnak minket.


Másik meg a kulturális ok. Bár a szovjet rendszer alatt nem volt fenékig tejfel az élet, létrejött egy érdekes egyedi kultúra, amit most egyre ütemesebben vált felfele a nyugat-európai, valamint a helyi vállalkozások csődbe mennek a multiktól. Sok 80-as évekbeli márka, gyár, termék besz@rt, mert az emberek birkamódra a nyugatit kezdték vásárolni, mert "az a menő", pedig rengeteg érdekes, egyedi termék volt itt is.



Nem lennénk olyanok, mint a Nyugat, és? Ha létre tudnánk hozni egy alternatívát, amiben boldogan megélhetnénk, nem teljesen mindegy? Brazília sem sír, mert nem olyan, mint az USA.


2010. jún. 17. 09:49
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
kordában tartsa*
2010. jún. 17. 15:32
 22/28 A kérdező kommentje:

"A felgyorsult életvitel nem nyugati sajátosság, pl. Japánban is megvan."


1945 óta Japán is a "nyugat" része.

2010. jún. 17. 15:34
 23/28 A kérdező kommentje:

"Az oktatást nem kellett lebutítani, 1990-ben épp elég katasztrofális állapotban volt. Sokkal kevesebb diplomás volt, mint nyugaton. Sokkal kevesebb mérnök, közgazdász stb. volt az országban."


Ma nemám azért van több, mert annyira jó lett az oktatás, hanem azért mert olyan kicsik a követelmények, hogy egy szellemi fogyatékos is elvégzi az egyetemet.

Régen csak az kapott diplomát aki tényleg meg is érdemelte, viszont az utána kapott is érte jó állást, nempedig mehetett dolgozni a mekibe.

2010. jún. 17. 15:37
 24/28 anonim ***** válasza:

"Nem feltétlenül, ugyanis az NDK is ex-komcsi ország, és ha lett volna ilyen unió, akkor lehet, hogy nem vált volna le, hanem az is belépett volna. +1 germán nép.

Románia +1 újlatin nép.

Albánia +1 egyéb indoeurópai származású nép."

Ez mind szép, de mint tudjuk:

1.ez a rendszer nem jött be, cca 40 évig tartott. Ez kevesebb idő, mint amennyi az Európai Unió megléte.

2. Albánia egyébként sem volt tagja a KGST-nek.

3. A jelenlegi állapotok közt nem hiszem, hogy a volt NDK területe szeretne egy ilyen Kelet-Európai szervezethez csatlakozni.

4. Mindent összevetve: a nem szláv tagországok rövid idő alatt beolvadnának, így is nehéz Magyarországnak és Romániának fennmaradni a "szláv tengerben". Hiszen összesen van e két nem szláv, de Kelet- Európai országnak 30 000 000s lakossága, a szlávoknak pedig 300 000 000, ami óriási többség- pont 10 százalék.


A véleményem az, hogy Magyarország magasabb szinten áll életszínvonalbelileg, mint mondjuk Ukrajna, Oroszország, Fehéroroszország és a többi poszt-szovjet tagállam. Épp ezért nem ilyen irányba kellene orientálódni, hanem mindig a fejlettebb, több lehetőséggel rendelkező országok szövetségét kell keresni.

2010. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Tágra zárt fülek.

[link]

És nézd meg az összes részt. Benne van a válasz.

2010. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Ma nemám azért van több, mert annyira jó lett az oktatás, hanem azért mert olyan kicsik a követelmények, hogy egy szellemi fogyatékos is elvégzi az egyetemet.

Régen csak az kapott diplomát aki tényleg meg is érdemelte, viszont az utána kapott is érte jó állást, nempedig mehetett dolgozni a mekibe."


Azért ennyire ne általánosítsunk ár kéremszépen. VANNAK OLYAN SZAKOK, amit még egy szellemi fogyatékos is elvégez, de azért túlzás kategorikusan kijelenteni, hogy a hülye is elvégzi az egyetemet. Aki olyan szakot választ, amivel utána mehet a mekibe, az magának választja, nem az állam kényszeríti rá, úgyhogy én személy szerint egy percig nem sajnálom őket. Az megint más tészta, hogy ilyen szakok fenntartását minek finanszírozza az állam..


egy mérnök hallgató

2010. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

A nyugattal az a baj, hogy a kelet-európai országokra ráerőlteti az angol nyelvet. Az iskolák nagy részében az angolt tanítják (esetleg némettel).

A diplomához is kell az angol, amivel simán kicsesznek a tehetséges, de nyelvérzék nélküli emberekkel.

2010. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Most megy a televízióban, hogy az 1800-as években hogyan másztak rá Japánra. Itt ugyanazt játszották el a mi bőrünkre. Marxtól jobban senki sem írta le a stílust: a tőkének se hazája, se lelkiismerete így nagy mértékben szarik a haszonszerzés következményeire. A klasszikus, vállalti szigorral üzemelő bankrendszer, ami a fejlődés támasza, már a múlté.

Utolsó párnánkat, ami a buszgyártás, most húzzák ki a fejünk alól, kormányzati segítséggel. A Volvo okos, nem az a pár ezer lefutott itthon üzemelő busz cseréje a buli, hanem az a több tízezer a világban amit az Ikarusz szállított és most kell cserélni. Üdv

2013. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!