Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az elszólásról/kijelentésről?

Figyelt kérdés

"Ninety-nine per cent of what we know [about Auschwitz] we do not actually have the physical evidence to prove."


Toronto, Canada, December 27, 2009


Robert Jan Van Pelt, a "holokauszt" „kutatásának” egyik nagy „tekintélye”, vezető állású holopap szájából hangzott el a fenti beismerés, amint az a Toronto Star című lap 2009. december 27-i számában olvasható.


2010. jún. 13. 20:46
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Ninety-nine per cent of what we know we do not actually have the physical evidence to prove . . . it has become part of our inherited knowledge.


I don't think that the Holocaust is an exceptional case in that sense.


Vagyis:


Tudásunk 99%-ra nincs konkrét fizikai bizonyítékunk, része lett az örökölt tudásunknak. Nem hiszem, hogy a Holocaust kivétel lenne ezalól.


Vagyis a kutató általánosságban beszél a történelmi ismereteinkről, múltunkról.

2010. jún. 13. 23:09
 22/31 A kérdező kommentje:

Sőt, így folytatja:


We in the future - remembering the Holocaust - will operate in the same way that we remember most things from the past. We will know about it from literature and eyewitness testimony. . . . We are very successful in remembering the past in that manner. That's how we know that Cesar was killed on the Ides of March. To put the holocaust in some separate category and to demand that it be there - to demand that we have more material evidence - is actually us somehow giving in to the Holocaust deniers by providing some sort of special evidence.


"Mi, akik a jövőben a Holocaustra emlékezünk, ugyanúgy tehetjük ezt, mint ahogy tesszük a múlt bármely más eseményére. Lesznek ismereteink róla az irodalomból és a szemtanúk leírásaiból. A múlt megőrzésére ezek nagyon sikeres módszerek. Így tudjuk, hogy Ceasar-t március idusán ölték meg. Azt követelni, hogy a holocaust egy külön kategória legyen és mindig legyen ott a tárgyi bizonyítékok - ez lényegében azt jelentené, hogy megadjuk a holocaust tagadóknak amit akarnak és valamiféle különleges bizonyítékot akarunk nekik adni."



Az egész cikk amúgy arról szól, hogy mi legyen a birkenaui tábor sorsa: érdemes-e milliárdokat költeni a terület konzerválására, vagy hagyják, hogy az enyészeté legyen.


A kutató utóbbi mellett érvel: azt mondja, hogy nincs szükség ezekre a "tárgyi bizonyítékokra", mert a történelmi tudásunk, a múlt 99%-ról nincsenek tárgyi bizonyítékok, mégsem kételkedik bennük senki.

2010. jún. 13. 23:10
 23/31 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, azért, mert annak köze sincs az általad említett kérdéshez. Amit meg még kiragadott a kuruc, az szintén félreértelmezés, amit mindazok elhisznek, akik nem olvassák az eredeti szöveget. A kutató egy szóval nem mond olyat, hogy a holokauszt 99%-ára nincs fizikai bizonyíték, azt mondja, hogy a jelenlegi történelmi tudásunk 99%-ára mára nem áll rendelkezésünkre az adott korból, aaz adott esemény helyéről és idejéből származó fizikai bizonyíték. Így már érthető?
2010. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
42%
23:09-re válaszolva, nem tudsz szöveget értelmezni. A holokauszt az alól nem képez kivételt, hogy valósazínűleg a jövőben a holokausztról származó tudásunk is csak megörökölt tudás lesz, mivel a fizikai bizonyítékok jó rész, mint ahogy az általában lenni szokott, az idő múlásával megszűnik létezni.
2010. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
hatalmas szövegértelmező barátom, ennél jobban nem vagyok hajlandó lefordítani. auswitzről beszéltek, amikor feltette a kérdést, ha úgy érzed jobb vagy angolból, fordítsd le te, és ha valamit félrefordítottam korrigáld. de nem hiszem hogy vétettem volna, bár este van
2010. jún. 13. 23:26
 26/31 anonim ***** válasza:
42%

A fordítással nincs gond, csak az értelmezéssel, bár kicsit máshogy fordítva könnyebb értelmezni.


"Ninety-nine per cent of what we know we do not actually have the physical evidence to prove . . . it has become part of our inherited knowledge."


Tehát: "Tudásunk 99%-ának esetében nem rendelkezünk tényleges fizikai bizonyítékokkal annak (tehát a tudásnak) az alátámasztására (vagy bizonyítására, csak nem akartam szóismétléssel élni). Az (tehát a tudás, és szerintem korrekt szövegértelmezés alapján a fizikai bizonyíték - egykori - megléte) örökölt tudásunk részévé vált.


Ezután mondja, hogy hasonlóképp lesz ez a holokauszt esetében. Ezzel arra akar célozni, hogy felesleges megóvni a tábort (mint fizikai bizonyítékot), hiszen a holokauszttal kapcsolatos információk már a tudásunk részét képezik, így át tudjuk örökíteni a későbbi generációknak is, tényleges fizikai bizonyíték (tehát a tábor) nélkül is, mint ahogy az a történelmi tudásunk 99%-ánál nagyonis jól működik.

2010. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
valóban, ezzel így egyetértek. csak itt jön a lényeg, miszerint még nem vitte el a tábort semmilyen természeti csapás, tehát a helyén van. ő mégis kijelenti, hogy 99% ára nincs fizikai bizonyíték. nem érzed az ellentmondást? egyébként meg ha az ember ismeri esetleg fred leauchter gázkamra szakértőt, aki megvizsgálta az állítólagos gázkamrákat,és nem talált ciklon-b-t akkor az úgy még érdekesebbé teszi ezt a kijelentést
2010. jún. 13. 23:42
 28/31 anonim ***** válasza:
8%

van ilyen h gázkamra szakértő?

amugy meg: remembering the Holocaust

2010. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, még egy kis probléma. Nem szt mondja, hogy a holokauszt létezésére nincs jelenleg bizonyíték. Hanem a általában a történelmi tudásunk 99%-ára, ami, mint később kiderül, az ő értelmezésében főleg a holokauszt előtti időkre vonatkozik, tehát a holokauszt bőven benne van abban az 1 százalékban. A holokausztról meg csak annyit, hogy nem tudom, hányan haltak meg a holokauszt során, különösebben nem is érdekel, mint ahogy az sem, hogy ebből ki milyen hasznot próbál húzni, de szerintem ilyen ideológiai háttérrel már 10 vagy 100 ember megölése is eléggé elítélendő. A többi, propaganda szerű részével nem foglalkozom, így nem is nagyon idegesít/zavar, hogy ki milyen adatokról beszél. Szerintem az a legnagyobb baj az egésszel, hogy a tagadók és a bizonyítók részéről is elment az egész az adatok felé, pedig szerintem abban mindkét fél egységesen egyet tudna érteni, hogy az igazán megdöbbentő az az egész mögött működő ideológia.
2010. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Érdekes. A téma nem unalmas. Az az unalmas hogy milyen egyoldalúan kezelik.
2010. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!