Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német vagy az orosz nyelv a...

A német vagy az orosz nyelv a hasznosabb?

Figyelt kérdés
2018. márc. 25. 11:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Merre menekülnél szívesebben, amikor már élhetetlen lesz itt az élet, keletre, vagy nyugatra?
2018. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mind a kettő. Sosem tudod, mit hoz a jövő. Egy haverom megtanult oroszul, gyakorlatilag folyékonyan, most hol fordít, hol meg velük seftel, de mindig van valami dolga. Ráadásul az orosz nem túl gyakori, mert mindenki angolul, németül tanul, vagy legalábbis nyugat-európai nyelvet.
2018. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Fodor István Ferenc ***** válasza:
100%
Nekünk az orosz kötelező volt, ezért nem tanultuk. Mindkét nyelv hasznos a mai eszemmel, ha Te döntöd el, hogy akarod-e tanulni. Mivel fél Európát bejártam - 40 évvel ezelőtt, amikor még más világ volt - a némettel mindenhol elboldogultam, az orosszal csaj a SZU-ban, ugyanis az Osztrák-Magyar Monarchia még elég közel volt ahhoz, hogy valaki vagy ott élt, vagy mint közeli országként kapcsolatban volt vele. A világ többi részein már akkor is az angol volt fontosabb.
2018. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen hallottam már, hogy iskolában kellett tanulni az oroszt és utálták, most meg bánják, hogy nem éltek a lehetőséggel. A bátyám jóval idősebb volt nálam, ő tanult, és felsőfokú nyelvvizsgát is szerzett belőle. Nem bánta meg, tudta, hogy egy nap jól fog jönni. Beszélt még németül és angolul, bár azokból már nem vizsgázott, közgazdászként mindig őt küldték keletre-nyugatra, beutazta a fél világot, jól járt vele.
2018. márc. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt felső fokon ismerem. s egyértelműen azt mondom. hogy a német, mert a nyelvterület ( nem csak Németország)itt van a szomszédban, s JELENLEG oda érdemes menni DOLGOZNI. Az oroszt annak érdemes tanunlni, aki egzotikus keleti élményekre vágyik, mert nem csak Oroszországban értik, hanem jelenleg még a volt Szovjetunió egykori tagországaiban is, amelyek között számunkra nagyon egzotikusak is vannak.
2018. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Ha Pakson szeretnél dolgozni, akkor az orosz.
2018. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyikkel se fogsz mellé. Sose tudod, mit hoz a jövő.
2018. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

*16


Nem is tudtam, hogy Pakson oroszok vannak :O

2018. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szerintem a német, hiszen ha nincs konkrét terved az orosszal, akkor Németország, Ausztria sokkal közelebb van, mint az orosz nyelvterület, ráaadásul az előbbi országokban gyakrabban megfordul az ember, illetve egyre több német cég található hazánkban, melyeknél a német nyelvtudásból komoly előny származhat. De én oroszul is szívesen megtanulnék, mivel németül már tudok.:)
2018. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Régen azt mondták- és volt igazsága - hogy ha tudsz egy keleti nyelvet, meg egy nyugatit, már a fél világon megértetheted magad.
2018. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!