Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kinek áll az érdekében a...

Kinek áll az érdekében a holokauszttagadás?

Figyelt kérdés

Sok millió ember él a világon, akinek a családját elhurcolták, és rokonait soha nem láthatta viszont. Tudjuk milyen szörnyűségek történtek, az elkövetők illetve szimpatizánsaik mégis makacsul tagadnak.


Vajon miért?


Hiszen nyilvánvalóan szánt szándékkal, előre eltervezett módon végrehajtott gyilkosságokról van szó. Az elkövetők egy eszme nevében cselekedtek, vagyis emberi logika szerint ők saját tettükre inkább büszkék kellenének hogy legyenek, hiszen úgymond sikerült megtisztítaniuk a világot több millió olyan embertől (nem kívánok számháborúba bocsátkozni, mert ennek semmi értelme), akiket ők nemkívánatosnak, sőt kártékonynak tartanak.


Talán tudat alatt mégis szégyellik a tettüket?


Vagy gyávák ahhoz, hogy beismerjék: "igen, én tettem, és most is így tennék, ha megtehetném. Hiszen ezzel úgy gondolom, az életre méltó, árja emberiség javát szolgálom." - egy elszánt forradalmár például ezt mondaná


Vagy egyszerűen csak félnek a felelősségre vonástól és a törvényektől?


Megkérlek benneteket, ne jöjjetek számokkal, hogy nem ennyi az annyi, mert nem erről kívánok vitatkozni. Mint ahogy arra a fantasyre sem vagyok kíváncsi, hogy Auschwitz voltaképpen megaszanatórium volt úszómedencével, szaunával és táncteremmel, aztán jöttek a gonosz amcsik, lebombázták a síneket és éhen haltak az üdülők...


Pusztán az ilyen emberek lélektana érdekel, hogy ha hisznek valamiben (mindegy, milyen aljas dolog), akkor miért nem büszkék rá, és miért nem vállalják fel nyíltan.


2010. jún. 9. 00:18
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
80%

A válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:28


rosszul tudod. az usának 5% a zsidó és már meg is volnánk. a zsidóság diaszpórában él mai napig, van sok olyan zsidó aki zsidónak vallja magát de nem zsidó állampolgár az egész világon. úgyh nem hiányzik semmi se

2010. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
51%
32%, mi lenne ha egyszer szembenéznél az igazsággal ahelyett hogy engem próbálsz elfogult nácinak beállítani. légy objektív, nézz utána azoknak amiket leírtam!
2010. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 bumbi02 ***** válasza:
26%

az usának 5% a zsidó... hát akkor csak USA-ban több zsidó élne mint amennyi számon van tartva.. szal sztem téves infod van...

nem állitom hogy 6 millió zsidót öltek meg, mer ezt nem lehet tudni, de látszik hogy van egy kis hiány...mert 50-60 év leforgása alatt növekednie kellett volna többnyire a létszámuknak, és inkább csak csökkent...valószinü hogy mivel a nyertesek irják a történelmet, van egy bizonyos foku tulzása a dolognak, de itt nem azon van a hangsuly mint má mondtam hogy 4 vagy 5 millió volt... hanem hogy tömegesen, célzottan irtották öket...

2010. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Még egyszer kérlek benneteket, hogy ne a számokon vitatkozzatok, mert felesleges. Ha a civilizáltnak nevezett Európában, olyan országokban, ahol neves írók, tudósok, zenészek alkottak, csupán ezer embert öltek volna meg a származása miatt, az is túlságosan sok lenne. Ez a lényeg, és a kérdés még mindig az, hogy akik egyetértenek a tettesekkel, miért tagadják a tettet.


Eddig leginkább azzal a hozzászólóval tudok egyetérteni, aki önigazolást sejt e jelenség mögött, tehát a holokauszttagadók kisebbíteni akarják a saját eszméik nevében elkövetett bűnök súlyát. Viszont ha ők akkor éltek volna, vélhetően kaján élvezettel hajtották volna embertársaikat, honfitársaikat a vágóhídra :(

2010. jún. 9. 18:09
 35/53 anonim ***** válasza:
58%
Azoknak, akik már hányingert kapnak ettől a rinyálástól, hogy a szegény zsidók így, meg úgy, könyörgöm komplett bizniszt építenek a holokausztra, és az nem számít, hogy hány embert öltek meg a kommunisták, és hogy milyen fegyveres bűntetteket hajt végre az USA a zsidók érdekében, mert csak ők léteznek és minden más ember le van szarva, ezért utálják a zsidókat, egy túlragált dolog miatt.
2010. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
33%

00:50


Radnóti meg végelgyengülésben halt meg mi? Nem b*assza a szemed a versei? Mit gondolsz honnan írhatta? A kis meleg foteljéből egy nagy adag fantáziával? Tudod miben halt meg? Erőltetett menet. Tudod mi az? Segítek, nem a maraton legyalogolva. Ő is biztos hazudott, sőt mindenki, mi? Olvassál másik oldalról is ne csak a náci, holokauszttagadó oldalról!!! Én megtettem. Elolvastam a ti nézeteiteket is, de olyan idegességet éreztem, hogy legszívesebben az olyan embereket mint te együtt a f*sz nézeteivel elvinném marhavagonokban és megcsinálnám velük azokat amik állításod szerint meg sem történtek.

Biztos vannak túlzások a túlélők elbeszélésében (pl.: lámpabura (igaz helyettük bőrdarabot találtak)), de te mit tennél akkor ha túlélőként kikérdeznének, hogy na mi történt? Te nem akarnál elégtételt venni azoktól az emberektől akik meggyilkolták a rokonaidat vagy a barátaidat? Ezért kicsit eltúlzod a történetet(szappan, lámpabura, szám adatok) De ez nem azt jelenti, hogy az amit mondanak hazugság, mert van igazság alapja. Tömegesen irtottak a nácik embereket. Pedig ők is emberek!!!! Faji megkülönböztetés alapján. (Egyébként innen üzenem, hogy a magyarokat se tartotta többre Hitler. Szerinte mi szolga nép voltunk. Olvassál utána ennek is.) Nem érzed a dolog súlyát? Az vesse a zsidókra az első követ, aki mikor mérges, gyűlöletet érez és tudja, hogy aki miatt az, az ellen nem tud semmit se tenni, nem füllentene egy kicsit pár helyen, hogy legalább az elkövető a lehető legnagyobb büntetést, megrovást kapja. Nem szép dolog ugyan, de meg van kötve a kezed. Nem ölhették volna meg az összes nácit, de elégtételt akartak venni.

Valami olyat is említettél, hogy "életmentő műtéteket hajtottak végre a zsidókon" ez meg mi???? Milyen életmentő műtétek? Mengelére célzol aki képes volt ikreket megcsonkítani kísérlet céljából? Ne mond, hogy nem igaz, feljegyzések vannak róla és vallomások nem csak zsidóktól. Ne hazudj, hogy nem így van! A ciklongázzal pedig elhiheted, hogy nem élősködőket irtottak. Arra a kutatásra amit te emlegettél a krematóriumokkal és a ciklongázzal kapcsolatban ne támaszkodj mert elfogult volt a kutató aki megvizsgálta. Sőt könyvet is írtak, ami azt bizonyítja hogy hasonló nézeteket vallottak mint te. Olvass utána!

Hitler a deportálás első éveiben nem munkaerőnek tekintette a zsidókat "csak" megsemmisítendő csoportnak. Ezt bizonyítja Himler '43-as írása amiben közli, hogy munkaerő lehetne belőlük (nem csak belőlük, a hadifoglyokból is). Bár párat alkalmaztak munkaerőnek '43 előtt, de nem tekintették őket komoly munkaerőnek.

Félre ne érts nem vagyok zsidó rajongó, de semmilyen nép rajongója. Mindenkinek (nekünk is) meg vannak a saját hibáink. A zsidók a mai napig a holokausztot emlegetik ha bajba kerülnek, de ne mond hogy te nem tennéd ezt, ha a magyarokkal történt volna ez. Nekünk is vannak aduászaink amit mindig mondunk ha a szükség úgy hozza.(pl: a Szlovákoknál a honfoglalás ha kié a terület jogosan kérdésre kell válaszolnunk)

2010. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező:

mert gyáva alakok és elvakultak. Nem érzik a bűneik súlyát, mivel jogosnak ítélik azt amit tettek, de tudják, hogy akik nem nácik azok úgyse értik meg szóval büntetést kapnak miatta. Ez olyan mint mikor egy gyerek leveri anyuci kedvenc étkészletét szándékosan, de tudja hogy anyuci meg fog haragudni érte és nagyon megbünteti ezért inkább elbújik még ha jogosnak is érzi azt amit tett.

A nácik szerintem ezért is menekültek, de mivel nem vagyok az és nem is leszek ezért nem tudom megérteni mi ment az agyukban mikor menekültek a tetteik beismerése helyett.

2010. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
33%

00:50

Ha ilyen f*sza gyerek vagy, mit tudsz hozzászólni azokhoz a képekhez amik az amerikaiak megérkezése után készültek különböző gyűjtőtáboroknál? Amiken ott fekszik a sok hulla ruha nélkül? Photoshop? Akkoriban? Ráadásul a hallottak mind megmerevedett (nem normális testhelyzetben) vannak. Megfigyelted már? Elmagyaráznád mitől van ez? Nyugi kapsz időt utána nézni a könyvekben, hátha találsz valami magyarázatot az íróidtól.

2010. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 bumbi02 ***** válasza:
33%

azokat biztosan az amerikaiak állitották be ugy, a halottakat odadobták és lefényképezték.. vmi hasonlóan hülye magyarázatot fogsz erre kapni előttem lévő:))

de igen.. láttam én is róla képeket.. nehéz lenne azt mondani h nem volt..

2010. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
49%

ma 16:45


Ott fekszenek hallottan, és akkor már egyből elgázositották őket?


Igen, rossz körülmények voltak, alig volt élelmük, nem csoda hogy sokan meghaltak.


De ha te látsz egy képet, amin hulla van, azt egyből a nácik gázosították el??

2010. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!