A nácik miért mészárlásra használták a tehetségüket?
Óriási fejlesztések, tehetséges fiatalok, zseniális tudósok és orvosok, kiváló mérnökök és mérnöki megoldások ( bár jó része harcászati célt szolgált ).
Ezt a sok tehetséget pedig zsidók gyilkolásába és mészárlásba ölték... De miért? Hisz anélkül is felvirágozhatott volna Németország.
'Mert már akkoriban is túlnépesedés volt.'
Azt nem így szokás féken tartani.
"Csak szólok, Hirosima is jelentős volt katonailag."
Most akkor úgy próbálod beállítani mintha a katonai bázisra dobták volna az atombombát? Szánalmas. Mégha volt is ott katonai bázis, mellettük volt többszázezer civil is.
"Az előzményeket mindig elfelejtik a nácikák."
Tehát ha valaki elítéli hogy atombombát dobnak egy civilekkel teli városra, az szerinted náci. Javaslom nézz tükörbe és meglátod ki a náci.
'Most akkor úgy próbálod beállítani mintha a katonai bázisra dobták volna az atombombát?'
Nem én próbálom beállítani. Le van írva, hogy Hirosimának volt katonai funkciója.
"Nem én próbálom beállítani. Le van írva, hogy Hirosimának volt katonai funkciója."
Szánalmas vagy.
"A Hirosima ugyben nem igazan akarok senkit sen vedeni, de azert emlitsuk meg, hogy SENKI nem tudta pontosan mit is jelent egy atombomba."
Az amerikaiak pontosan tudták. Előtt végeztek kísérleti atomrobbantásokat a sivatagban. Tudták mi várható. És nem is egy atombombát dobtak a jápánokra hanem kettőt.
#27
Akkor egy pár soros beszúrás Rubicon 2015-ös számából:
'1945. április végén a Pentagonban az ún. célkijelölő bizottság ülésén a lehetséges célpontokat vették számba. A bombázásoktól addig megkímélt várost kerestek, hogy pontosan felmérhessék a robbanás hatását. Tibbets ezredes gépét később mérőműszerekkel megrakott repülőgép követné. A bizottság kritériumai között természetesen szerepelt a célpont katonai jelentősége is. Hirosimában hajózták be a Kínában harcoló japán csapatok utánpótlását. A 2. japán hadsereg is az ipari és kikötővárosban ütötte fel főhadiszállását, és onnan szervezte az esetleges amerikai invázió ellenlépéseit.'
Hirosimának igenis volt katonai szerepe.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!