Tulajdonképpen a Brexit mutatta meg, hogy 65 év felett el kell venni az emberektől a szavazati jogot?
Nem provokálni akarok!
Angliában a nyugdíjas, azaz 65 év feletti szavazók 60%-a szavazott a kilépésre, 65 év alatt kb fele fele az arány, míg a fiatalok körében egyértelmű az bennmaradás győzelme.
Mégis a nyugdíjasok billentették át a mérleget a másik oldalra.
Ezeknek az embereknek kb a 80%-a viszont már a temetőben lesz, mire tényleg megérződik a brexit hatása a temérdek hátránnyal, mégis ők döntöttek így, és ők kaszálták el a fiatalok jövőjét, mert még a britek is megmondják, hogy ennek bizony nagy ára lesz!
Láttam képeket "We want our country back" transzparenses tüntetéssel és vonulással, é s a nagy többségük bizony nyugdíjas!
Természetesen nem azt mondom, hogy egy nyugdíjas nem nézheti a fiatalok jövőjét, meg nem lehet tisztában a helyzettel, de sajnos a többség tényleg nem ilyen felelősségteljes! De ugyanez van nálunk is. Csak a nyugdíjemelés a fontos, a fiatalok jövője senkit sem érdekel.
Ha a választójognak van minimum korhatára, akkor miért nem lehet maximum is? Nem egy elemzést olvastam már (németet is és angolt is), és mindegyikben az állt, hogy a nyugdíjasok billentették át a mérleget.
Nem akarok veszekedést szítani, de mit gondoltok erről? Tényleg kegyetlenség lenne a nyugdíjasoktól megvonni a szavazati jogot?
szerintem nem kellene kizárni a nyugdíjasokat a szavazásból, van egy sokkal fair-abb megoldás.
Az szavazzon, aki fizet adót.
Aki a munkájával, az adófizetésével konkrétan, kézzelfogahtóan hozzájárul a társadalom épüléséhez, fenntartásához, az szavazzon. A nyugdíjasok elméletileg dolgoztak valamikor, azalatt szavazhatnának. Ám, miután eltartottak lettek, már ne szóljanak bele a társadalmat építők munkájába.
Magyarország is azért tart ott, ahol tart, mert túl sok a nyugger, és minden párt az ő kegyeiket keresi. Ma Magyarországon a 65 év feletti embereknek magasabb az átlagjövedelmük, mint a 65 év alatti embereknek.
Milyen jövő vár így Mayarországra?
#21-es!
"Észak Írországban és Skóciában nincs még migráns ha meg van akkor kevés számba ezért nem érzik még azt a bizonyos félelmet mint például Angliában. "
Akkor mégis hogy lehet az, hogy Londonban (ahol a legtöbb bevándorló él) a brit lakosság 75%-a a bennmaradás mellet szavazott?
Bárkitől kegyetlenség és aljasság lenne megvonni a szavazati jogot. Nem korlátozásban kéne gondolkodni, hanem egy új módszeren.
Nemrég pl. ezt olvastam, ami mindjárt pontosabb eredményeket mutathat: több szavazatot lehessen leadni az egy helyett. Pl.:
- sorrendet állítani fel a jelöltek között preferencia szerint
- ne csak valaki mellett, hanem valaki ellen is lehessen egyszerre szavazni.
Ez azért is jó lenne, mert sokan azért nem mennek el szavazni, mert nincs kire. Így viszont lehetne az adott emberek ellen is kifejezni a véleményed.
Vagy sokan azért nem szavaznak kis pártokra, mert azok úgyse jutnának be vagy legalábbis nem neyernének. Ez most nem lenne gond, hiszen szavazhatnál egy esélyes mellett és egy kis párt mellett is, plusz még valami nagyon unszimpatikus ellen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!