Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ENSZ tulajdonképpen mire jó?

Az ENSZ tulajdonképpen mire jó?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Közös fórum, melynek tagjai alávetik magukat a döntéseinek, illetve globális problémákat hatékonyan tud kezelni.


Persze, értem én mire akarsz kilyukadni, de ha csak annyit ért el, hogy nem volt harmadik világháború, akkor már megérte. De ennél jóval több problémát oldott meg járványoktól kezdve az egyetemes emberi jogok lefektetésén át más globális problémákig.

2016. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Viszont túlságosan belefolyik az országok politikájába.

Akár a menekült válság kezelését nézzük ( be kell fogadni mindenkit az ENSZ szerint ), akár a Közel-Keleti, afrikai diktátorok leváltását ( támogatja a diktátorok leváltását. De milyen elven? Ha valahol diktatúra / királyság van és mást akar a nemzet, azt maguknak kell megoldani. Vagy sikerül vagy nem. Lásd a francia forradalom, a magyar forradalmak [ '48-ban sikeres, '56-ban nem ] vagy akár az orosz bolsevik forradalom ).

2016. máj. 4. 23:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező


Nem igaz, hogy az ENSZ belefolyik az országok ügyeibe.

Az ENSZ csak dumál.... mindenkinek joga van lszrni amit mond. És a legtöbb ország meg is teszi.

Nagyon kevés olyan ügy van amit az ENSZ-ben oldottak meg.

2016. máj. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4# ki beszélt itt most Magyarországról?

A kérdésben egyszer nincs leírva Magyarország, a kérdés pedig a külföldi témakörben van.

2016. máj. 5. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ENSZ-nek van egy alapítólevele, ami a szervezet alapvető szabályzatát is jelenti, ebben pedig ki van mondva, hogy egyes országok belpolitikájába csak akkor avatkozhatnak bele, ha az országban nem biztosítják az alapvető emberi jogokat (pl. nők nem járhatnak iskolába), vagy ha az adott ország veszélyt jelent a világ békéjére és biztonságára (pl. Észak-Korea atomfegyver-kísérletei). Ezekre az esetekre jött létre az úgynevezett Biztonsági Tanács, ami az ENSZ egyetlen szerve, ahol kötelező érvényű megállapodásokat hozhatnak, és azokat be is tartathatják (pl. gazdasági szankciókkal), de ez a tanács csak is biztonsági ügyekkel foglalkozik. Minden más témára szakosított bizottságok vannak, amik megoldási javaslatokban állapodnak meg. Ezeknek semmilyen kötelező jellege nincsen, csupán a nemzetközi megállapodás által hasznosnak ítélt lépések egy adott probléma megoldására, amik segítséget nyújthatnak az erre nyitott országoknak. Éppen ezért, bár az ENSZ sok esetben javasolja a migránsok befogadását, de a tagországoknak semmilyen kötelezettsége nincsen, hogy ezt be is tartsák.
2016. máj. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!