Tulajdonképpen miért léptek ki az angolok az unióból?
Kérdező,azért kell kilépni,mert pár menekültet befogadnak?
Az ilyen buta,manipulálható emberek meg is érdemlik a sorsukat.
Tudod nem csak a 3.világbeliek,hanem a kelet-európaiak is jól megszívják majd.
Na meg majd dolgozhatnak a britek olcsóbban,ha akarnak,de ők nem vállalják el az aljamunkát..
Három szintje van a dolognak:
1) Gazdasági rész.
Mivel nekik erős a gazdaságuk, nem egyértelmű, hogy kedvező-e ilyen szempontból a tagság. Rengeteg ilyen témájú cikket lehet olvasni, de a világon talán ha 10 ember van, aki tényleg meg tudja jósolni a hatásokat, és még nekik sem egyértelmű, hogy végül pozitiv vagy negatív lesz a mérleg. ( illetve az megítélés kérdése, hogy egy adott átrendeződés jó- e, vagy nem). Szerintem a szavazók 15-20%-a döntött azon hite alapján, hogy milyen gazdasági hatásai lesznek. Valószínűleg a skótok néztek hasonló szempontokat.
2) Függetlenség.
Alapvetően senki nem szereti, ha meg megmondják, mit tehet és mit nem. Ez különösen igaz a Britekre. Kissé fel van fújva ez a kérdés, inkabb érzelmi, mint ténylegesen politikai probléma ez. Talán ha az emberek 10%-a szavazot ezért a kilépésre.
3) Integráció.
Ebbe értem az Európához tartozást, illetve a szabadon beáramló, szegényebb EU országokból érkező munkásokat. A lokális és kor szerinti megoszlás szerint idézek voltak a fő érvek, természetesen pusztán érzelmi alapon. A fiatalok, londoniak, akik egy globális világban élnek, nem problémáznak se az arab, se a kelet-európai bevándorlóktól, ellenben az EU polgárságuk fontos nekik. Ezzel szemben az idősek, vidékiek jobbnak érzik magukat a kontinensnél, illetve nem szeretik az idegeneket. Végül ezek a szavazatok kerültek többségbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!