Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonképpen a Brexit...

Tulajdonképpen a Brexit mutatta meg, hogy 65 év felett el kell venni az emberektől a szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok!


Angliában a nyugdíjas, azaz 65 év feletti szavazók 60%-a szavazott a kilépésre, 65 év alatt kb fele fele az arány, míg a fiatalok körében egyértelmű az bennmaradás győzelme.

Mégis a nyugdíjasok billentették át a mérleget a másik oldalra.


Ezeknek az embereknek kb a 80%-a viszont már a temetőben lesz, mire tényleg megérződik a brexit hatása a temérdek hátránnyal, mégis ők döntöttek így, és ők kaszálták el a fiatalok jövőjét, mert még a britek is megmondják, hogy ennek bizony nagy ára lesz!

Láttam képeket "We want our country back" transzparenses tüntetéssel és vonulással, é s a nagy többségük bizony nyugdíjas!


Természetesen nem azt mondom, hogy egy nyugdíjas nem nézheti a fiatalok jövőjét, meg nem lehet tisztában a helyzettel, de sajnos a többség tényleg nem ilyen felelősségteljes! De ugyanez van nálunk is. Csak a nyugdíjemelés a fontos, a fiatalok jövője senkit sem érdekel.


Ha a választójognak van minimum korhatára, akkor miért nem lehet maximum is? Nem egy elemzést olvastam már (németet is és angolt is), és mindegyikben az állt, hogy a nyugdíjasok billentették át a mérleget.


Nem akarok veszekedést szítani, de mit gondoltok erről? Tényleg kegyetlenség lenne a nyugdíjasoktól megvonni a szavazati jogot?



2016. jún. 25. 21:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

# 9/10 Időpont ma 22:34


Következtetni még mindig nem tudsz. :-D

2016. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
De az már nem diszkrimináció, amit ugye nem szívleltek? :D
2016. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Én egy teszthez kötném a szavazati jogot, amiben egyszerű kérdéseket tennének fel azzal kapcsolatban amiről szavazni lehet.

Bár ez sem tökéletes megoldás, de kiszűrné a teljesen világtalan embereket, viszont fontos lenen arra figyelni hogy a kérdések függetlenek legyenek, vagy mind a két oldalnak lehessenek kérdései. Amíg nincs egy ehhez hasonló rendszer addig szimplán az győz aki ügyesebben, valós tények/érvek nélkül manipulál.


Hatalmas ütemben változik a világ, egy 70 éves csak azt látja hogy régen jobb volt, az angolok keze alatt volt a fél világ, így arra fog voksolni aki nagyobb hangon kiabálja hogy az ő döntése a jobb. Nem fog grafikonokat elemezni, nem fog utánanézni a dolgoknak. Már régen elmúltak azok az idők amikor az idős kor a bölcsességet jelentette.

2016. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
70%
Időpont ma 23:06: Miért, az hogy csak 18 év felett lehet szavazni az nem diszkrimináció? Egy 14 évesnek lehet hogy több fogalma van arról hogyan működik manapság a világ, a politika, a gazdaság mint mondjuk egy demenciával szenvedő 90 évesnek.
2016. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van... Sima teszt 3-4 kérdés, mindre 3-4 válaszlehetőség. Olyan kérdésekkel, hogy ki a jelenlegi miniszterelnök/elnök/uralkodó és mi az ország államformája el tudnád kaszálni a lakosság jelentős hányadát és lássuk be, aki ezt sem tudja az ne akarjon szavazni.
2016. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%
Inkább az derült ki, hogy egy demokráciában nem elfogadható az ilyen megosztottságú eredmény szerinti bármilyen lépés. Bármelyik eredmény győz is, sokkal nagyobb különbség kell ahhoz, hogy elfogadható legyen a társadalom számára, mint egy ennyire kicsi %-os álláspont különbség. Az ilyen közeli eredményeket nem szabad elfogadni,semmisnek kellene tekinteni majd x idő után meg kell ismételni a szavazást.
2016. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Az a meglátásom aki külön akar menni tevénykedni azt megőlik a többiek. Mi sem leszünk sose szabadok.
2016. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
53%
Amugy ha már befolyásolni akartok az már nem lehet demokratikus!
2016. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
48%
Az idősebbek azzal, hogy a Brexitre szavaztak, sokkal forradalmibbak és bátrabbak voltak a fiataloknál. Azt a lépést tették meg, amit a fiataloknak kellett volna. Mindenkit felrázott a döntés. Ha valami nem jól működik, meg kell változtatni, nem szabad beletörődni a rosszul működő gépezet uralmába. A fiatalok jövője szempontjából sem lehet előnyös, hogy kényszerbetelepítéssel ezreket ültessenek a nyakukba, akik csak lehúzzák az országot. Ha olyan emberek akarnak jönni, akik hasznosak, és valamit le tudnak tenni az asztalra, azokat úgyis be fogják engedni ezután is. Akik szolidaritásra és segítségre, segélyre várnak, azokat talán minden országnak magának kell eldönteni, hogy hogyan segíti.
2016. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ilyen értelemben a fiatalok sem objektívek a politikai döntések meghozatalához. Csak a buli, a szórakozás érdekli őket. Akkor az alsó határt is jelentősen fel kellene emelni, mondjuk úgy 30 évre. Addig csak ízlelgetik az életet, tapasztalatokat szereznek, munkahelyről, munkahelyre járnak, mire egy valahol kikötnek. Folyamatban van a munkás életre való beszoktatásuk, sokszor még tanulnak, csak gyakorlatra járnak a munkahelyekre, nem igazán veszik komolyan az életet. Nem várhatunk felelős döntést tőlük.
2016. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!